Maikel,
Op de hyves-site staat een link naar een engels artikel.
http://freepages.genealogy.rootsweb.com/~ninamiller/d114.htm#P805
Die heeft de bijlages bekeken, al gescheurd en wel toen ze gefotografeerd werden, en erg slecht leesbaar.
In elk geval daar het verhaal dat de overleden moeder met de baby in haar armen dood werd aangetroffen op straat, in 1802, dat ze nog net wisten dat of dachten dat ze Elisabeth heette, maar dat ze verder niet bekend was in Delfzijl - terwijl vroeger iedereen elkaar kende, en zelfs mensen van omliggende dorpen.
Hij is geschat op een jaar (gb 1801) en grootgebracht door de diaconie.
Het hoe en wat van zijn naam is ietwat duister in dat artikel - er is aangenomen dat hij gedoopt was, dus dat is niet opnieuw gebeurd. Het kan zijn dat een Albert hem vond.
En het kan zelfs zijn omdat Delfzijl een havenplaats is, dat ze uit het buitenland kwam.
Je zou bijna aannemen dat de friese Vondeling de bijlage ook gezien heeft,
maar de versies wijken onderling wat af:
4 jaar versus geschat op een jaar en van 1801.
Een baby echter kruipt niet nog 2 jaar rond, en wordt met 4 gevonden, terwijl dan mensen nog weten - o ja , die is van Elisabeth die 2 jaar geleden overleed.
Verwarring baby-kleuter kan bijna ook niet.
So ..... er gaat toch weer niets boven uw eigen ogen, denk ik.
groetjes margreet