stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoNieuws en updates » Bevolkingsregisters Amsterdam 1874-1893 via Velehanden.nl



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Sinds 10 april is er een nieuw project op velehanden.nl: Het Stadsarchief Amsterdam biedt de derde serie van zijn bevolkingsregisters aan om te indexeren op naam, geboortedatum en geboorteplaats.

Evenals het eerdere militieregisters project staat of valt dit 'crowd sourcing' initiatief met de bereidheid van vrijwilligers om de scans te indexeren.  Groot voordeel van dit project is dat er credits voor het stadsarchief Amsterdam mee verdiend kunnen worden.  Voor elke geindexeerde scan krijgt men 6 velehanden credits (3 bij invoer, en 3 na controle), die om te zetten zijn in credits voor het Amsterdamse stadsarchief. 

zie www.velehanden.nl voor meer informatie of om mee te doen met indexeren.

Frederik - 11 apr 2012 - 05:24

Niet meer geregistreerd
Dat is goed om te weten, daar hebben we wat aan!

Leo Bijl - 11 apr 2012 - 10:10

Niet meer geregistreerd

Wat mij betreft hét systeem om alle (enigszins leesbare) archieven geïndexeerd te krijgen. Het stomme is dat ondanks het feit dat de beloning natuurlijk niet opweegt tegen het kopen van scans (voor een scan van 50 cent moet je 25 punten halen = 5 kaarten invoeren waarvan er dan 4 moeten worden gecontroleerd en goedgekeurd, en op een gemiddelde Amsterdamse kaart zijn alle regels beschreven, dus laat zeggen een kwartier werk, als je doorwerkt, voor 50 cent) het tóch leuk is om het te doen, omdat het nuttig is.

Stel je nu eens voor dat je dit kon doen voor de Bevolkingsregisters van je eigen woonplaats, of de plaatsen waar een groot deel van je voorgeslacht vandaan kwam...

Gerrit Ambachtsheer - 11 apr 2012 - 10:52

Profielafbeelding

Wat leuk, daar kan ik ook nog eens mijn kennis mee vergroten

Dankjewel voor de tip!

Sanne van Zijl - 11 apr 2012 - 10:54

Profielafbeelding

Beste Gerrit,

Je hebt helemaal gelijk dat het 'uurloon' in te verdienen scans enorm laag is, hoewel mijn ervaring inmiddels is dat een complete scan invoeren tussen de 5 en maximaal 10 minuten tijd kost.  

Maar het is en blijft vrijwilligerswerk natuurlijk.  Wat ik echter zelf juist zo sympathiek aan het systeem vind is dat iemand met veel vrije tijd en absoluut geen geld, zo toch bij de (relatief dure) Amsterdamse scans kan komen, tegelijkertijd een hoop lol aan zijn/haar hobby kan beleven, en met de resulterende index ook meteen mensen met minder tijd een eind op weg kan helpen. 

Voor zover ik het begrepen heb is het velehanden platform in principe bedoeld/beschikbaar voor allerlei archieven, dus ook archieven die niet tot Amsterdam behoren.  Er zal ongetwijfeld een financiele component zijn, maar volgens mij kunnen ook andere organisaties gebruik maken van het platform om zo hun eigen archieven met behulp van vrijwilligers beter te ontsluiten.

groeten,

Frederik

Frederik - 11 apr 2012 - 15:36


Profielafbeelding
Ben sinds gisteren begonnen met helpen indexeren en inderdaad voor de credits hoeg ik het niet te doen want een volle kaart kost mij minstens 20 minuten. Zal wel vlotter gaan worden naar gelang ik meer ervaring krijg.
Maar vele handen maken licht werk en ik vind het nuttig. Leuk was dat ik bij mijn eerste kaart al een connectie had met een, zij het oude, vraag van dit forum.

Jan 1 de Ridder - 11 apr 2012 - 23:20







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu