stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoNieuws en updates » Stadsarchief Amsterdam: vreemdelingenregisters 1849-1922 on-line



Profiel afbeelding
Profielafbeelding
Index Vreemdelingenregisters online

 

naar Index

De nieuwe index Vreemdelingenregisters bevat ruim 96.000 inschrijvingen van uit het buitenland afkomstige personen die zich in de jaren 1849-1922 bij de Amsterdamse politie meldden voor een reis- en verblijfpas. Net als bij de moderne verblijfsvergunningen moesten deze passen steeds opnieuw verlengd worden. In de registers is het spoor terug te vinden van waar iemand vandaan kwam en in welke plaats het laatste buitenlandse paspoort was afgegeven.

 

Omdat ook de uiterlijke kenmerken van de aanvrager werden opgeslagen weten we ook zonder pasfoto's hoe zij er ongeveer uit hebben gezien. De index bevat zowel namen van incidentele passanten als van (arbeids-) immigranten die zich blijvend in Nederland hebben gevestigd; van Italiaanse schoorsteenvegers tot werkzoekende Pruisen.

 

Bron: nieuwsbrief stadsarchief Amsterdam 16 mei 2012

Ben Wegman - 16 mei 2012 - 17:43


Profielafbeelding
Het Amsterdam's archief vraagt dan misschien wel veel geld per scan, ze verbazen me elke keer weer met de geweldige bronnen die ze - zelfs op index - beschikbaar kunnen stellen.  Echt een heel goed archief!

Frederik - 17 mei 2012 - 03:08







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu