Ik ben op zoek naar de grootouders of de link met Nederland van
George Frank Victor Gosenson geb 26-5-1888 Bandjarmasin overl 09-01-1945 Onthoofd te Fort de Kock.
vader George Johan Regard Gosenson geb ca 1862 overl Semarang 10-04-1895.
moeder Nicoline Jacqueline Rudolphine Lammerding geb ?? overl ??
.
George Johan Regard Gosenson, van roosjeroos
Geboren te Semarang. Bron: RA 1865 / 39
Begraafplaats Poerworedjoe (Kedoe)
208. Hier rusten
onze geliefde afgestorvenen
G e b . B . C h . L a m m e r d i n g 16-4 1832 Overl 5-3 1880
G. J. R. G o s e n s o n 3-6-1864 10-4 -1895
A . L a m m e r d i n g 24-1 30-7 geboren R i g g s 24-1-1847 30-7 1921
Semarang: 18-05-1887 huwelijk bij volmacht van Gosenson-Lammerding. Het huwelijk staat in het bijregister. Film van FS on-line te raadplegen bij een van de familycentra van de Mormonen (check bezoektijd van het centrum).
| 1887 |
hoofdregister |
1 (item 10) |
| id. |
bijregister |
1357800 (item 11) |
mvg-Ben
NB: later vandaag snuffel ik verder
In 1932 leefde mevr Nicoline Jacqueline Rudolphine Lammerding nog en woonde zij in Bandoeng. Even later wordt zij vermeld in Mr Cornelis. Zij werd dan nog aangeduid als weduwe Gosenson, dus vermoedelijk niet hertrouwd. In de Regeringsalmanak 1941 komt zij niet meer voor.
Een terzijde; wel verwant
166. Hier rusten / onze geliefde dochter en zoon / J. H. A. en W. G. U. G o s e n s o n / overl. te Magelang resp. 17 Feb. 1922 en 8 Sep. 1925 / onze innig geliefde ! echtgenoote en moeder / J, H. A. G o s en s o n / geb. La m m er d in g / overl. te Magelang 25 Febr. 1935 / vader en grootvader / J. G. C. M, G o s’e ns o n / gep. secr. der Weeskamer / geb. te Semarang 11 Dec. 1862 / overl. te Magelang 23 Juli 1935. (429. 430)
In de Rotterdamsche Courant van 3.8.1864 is aangekondigd de geboorte van een zoon van C.E.Gosenson en NN Severing, te Semarang (link). Nu is de door @Bart genoemde geboorte op 3.6.1864, maar ik weet niet hoe lang het duurde eer dit nieuws Rotterdam bereikte. Een paar steekproeven onder overige Indische geboorteaankondigingen in die krant lijken me (middels vergelijking met Roosjeroos) allemaal geboorten van begin juni te kunnen zijn geweest.
Edit 15/12: N.a.v. de volgende reactie door @Frank, vermeldingen van deze geboorte in andere Nederlandse kranten blijken wel overeen te komen met @Frank's gegevens: zie hier, hier en hier.: steeds staat daar C. E. Gosenson geb. Severing. De Rotterdamsche Courant is in de fout gegaan.
@ Peter,
Naast de registratie uit de regeringsalmanak hebben we nu ook de tekst van de grafsteen. En daarop staat naar een overlijdensdatum ook de geboortedatum vermeld welke gelijk is aan die door Bart gememoreerde.
Het feit dat George Frank Victor in hetzelfde graf ligt als B.C. Lammerding en A. Riggs kan duiden op een familieband. Zijn dit dan de ouders van Nicoline? Ik denk het niet gezien de inschrijvingen in het bevolkingsregister Amsterdam/Sloten van het echtpaar.
Dit is de geboorte van Nicoline Jacqueline Rudolphine Lammerding 20-07-1868 Tagal (RA1868:35)
mvg-Ben
link (image 403) voor een stamboekinschrijving van W.F.J.Gosenson.
Dit is het resultaat van 'gosenson' in 'semarang' op roosjeroos. Naar alle waarschijnlijkheid 1 gezin 1856-1876.
Ouders Willem Frans Jacobus en Christina Elisabetha Severing
NB: Dit kan niet van één gezin zijn natuurlijk:
Ik denk ook dat er 2 broers zijn die met 2 zussen trouwen:
bruid: Jeanne Helena Adeleide Lammerding, te Semarang
bruid: Nicoline Jacqueline Rudolphine Lammerding, te Semarang
Semarang:
Bruid: Anna Maria Henriette Barlage
Bruid: Maria Christina Barlage; weduwnaar van bovenstaande
==================================================
Hieronder moet welhaast een neef zijn; geen overlijden gevonden van Maria Christina in 1863. Ook in Semarang:
Bruid: Adelina Riggs.
Tegal / Tagal:
Adelina Riggs is op 24.1.1847 in Salatiga geboren.
In Tegal rond 1868 woonachtig Bartholomeus Christianus Lammerding.
De Bartholomeus Christianus die met Maria Christina Barlage trouwde was weduwnaar van A.M.H. Barlage. De inschrijving in het bevolkingsregister toont wel 2 dochters geboren voor het huwelijk en na overlijden van eerste echtgenote die ik niet kon terug vinden bij de geboortes Ned Indie, maar geen vermelding van een evt zuster Nicoline.
Het andere echtpaar Bartholomeus Christianus ( jr) gehuwd met Adeline Riggs komen dan in aanmerking als ouderpaar van Nicoline.
Jan Ferdinand Lammerding is in 1868 woonachtig in Madioen en gehuwd met M.Riggs en zij melden de geboorte van hun zoon in Maart 1868
Al die verbintenissen binnen dezelfde families! Raak bijna de weg kwijt
Was al gemeld door @Frank Fransz.
Bartholomeus Christianus Lammerding geboren 26-04-1833 te Soerabaja. Hierbij zijn stamboekinschrijving
http://hdl.handle.net/10648/405c6326-26f3-bad1-d37b-01d4a453412 en dus zijn ouders Bartholomeus Christianus Lammerding en Maria Lindeman. Deze B.C. Lammerding is de persoon die later hertrouwde zoals eerder gemeld.
kind:, Bartholomeus Christianus
doopdatum:26-11-1797
kerk:Kerk De Lely
godsdienst:Rooms-Katholiek
vader:Lammerding, Barthol. Henr's
moeder:[de] Graaf, Maria Cath'a
getuige:[de] Graaf, Christiaan
getuige:Kniest, Maria
bronverwijzing:DTB 345, p.230(folio 115v), nr.12
zie verder bevolkingsregister Amsterdam
mvg-Ben
Op het graf staat G e b . B . C h . L a m m e r d i n g 16-4 1832 Overl 5-3 1880. We moeten er dan maar van uit gaan dat de cijfers op de steen moeilijk leesbaar waren, want het lijkt veel op de datum 26-04-1833 van de stamboekinschrijving en roosjeroos. Dat grafschrift is namelijk wél belangrijk in de bewijsvoering m.i., het linkt de 'schoonouders' van G. J. R. Gosenson - dus de ouders van Nicoline Lammerding.
B. Ch. Jr is dus overleden 5-3-1880. Roosjeroos:
Dan moet dit dus het overlijden van B. Ch. Sr. zijn:
Daar staat bij: Echtgenoot van Charlotta Louisa Margaretha Lapra, en dat is dit huwelijk:
Als ik de tel nog niet kwijt ben moet de beste man B. Ch. senior dus 4 maal getrouwd geweest zijn:
- (vóór 1833) Maria Lindeman (zoon uit dat huwelijk B. Ch. Jr. volgens stamboekinschrijving)
- 1855 Anna Maria Henriette Barlage
- 1863 Maria Christina Barlage
- 1873 Charlotta Louisa Margaretha Lapra