@ Petra, ik heb nog een stuk of wat vermeldingen van Jan Hercules gevonden op https://zoekintranscripties.nl/ :
Jan Hercules zal - denk ik - z'n 'fortuin' hebben gemaakt als 'vrij coopman' (die handelt voor eigen rekening, en niet in dienst van de VOC)

1) Uitgaande missiven, 1685 sep. 3 - 1686 aug. 26. Met bijlagen; ingekomen missiven, 1685 sep. 10 - 1686 aug. 29 (link)
( De context is hier de Banda-eilanden, dus het zou mij niet verbazen als hij (ook) in specerijen handelde )
"de volmachten van: d’ E: Joannis keijts aen den vrij= Coopman Jan Hercules /.„ 379„ 15„"
2) Banda, 1682 mei 30 - okt. 10 (link)
"Van banda primo Junij Anno 1682: [...] d=o van Jan hercules aan hem zelfs 493:"
3) Kopie-missiven en -rapporten ingekomen bij gouverneur-generaal en raden uit Bantam (link)
"Van Banda adij 15:e Septemb:r Anno 1685: [...] D:o den Coopman Corn: Stull aanden E. Jan hercules 100:
4) 1690 dec. 10 (kopie-gen. miss.); 1691 mrt. 26 (gen. miss.); 1691 mrt. 25 (part. miss.) 1690 - 1691 (link)
( De context is hier Batavia)
"van den E. Cornelis Chasteleijn, en Joannes hercules als gemagtigde van Isaac van schinne omme weder voldaan te werden aan genoemde Isaac van schinne off desselfs ordre tot Rotterdam 18139:14:"
Deze laatste vermelding is bijzonder interessant vanwege de connectie met Cornelis Chasteleijn, vanwege de bijzondere geschiedenis van Depok.
"Zijn grootste verdienste evenwel was zijn nalatenschap aan zijn lijfeigenen. In zijn testament had hij laten vastleggen dat de twaalf oorspronkelijke families het landgoed Depok, 1240 ha. groot, als een communaal bezit van hem zouden erven en daarmee tevens hun vrijheid zouden verkrijgen. En aldus werd bepaald dat "vrijgegeven lijfeigenen benevens haar nakomelingen het land voor altijd zouden bezeeten ende gebruyke"."