stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Indonesië » Wie heeft ervaring met Arsip National, betreft vooral onderzoek 1946-1950



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Wie heeft er ervaring met het Arsip National? Wil mijn bezoek (2026) graag voorbereiden.
Het gaat voor mijn onderzoek vooral om de periode 1946-1950 (Zie mijn website Malinobeurzen.NL)

Hino D - 1 aug 2025 - 14:57 (laatst bijgewerkt 2 aug 2025 — 08:56 door moderator)


Profielafbeelding

Het kan de moeite waard zijn, even contact op te nemen met het genealogisch onderzoeksbureau Roosje Roos, bekend van de gelijknamige website https://www.roosjeroos.nl/over-roosje-roos/ , en met de Indische Genealogische Vereniging (IGV) https://igv.nl/geschiedenis-igv/ : zij kennen vast wel een onderzoeker met daadwerkelijke ervaring in het Arsip National. 

Ook kunt u waarschijnlijk wel op het spoor komen van zulke onderzoekers naar aanleiding van het grote Nederlands-Indonesische onderzoeksproject Onafhankelijkheid, dekolonisatie, geweld en oorlog in Indonesië, 1945-1950 (afgerond in 2022) ; op de website van het NIOD staat een vermelding van het team van onderzoekers : https://www.niod.nl/projecten/onafhankelijkheid-dekolonisatie-geweld-en-oorlog-indonesie-1945-1950 .

Het Netherlands Research Portal , een toegang naar bestaand onderzoek, is waarschijnlijk ook een goede toegang om zulke onderzoekers met Arsip National-ervaring te vinden, als u creatief zoektermen in het Engels gebruikt (bijv. 'Indonesia', 'Netherlands Indies', enz.) : https://netherlands.openaire.eu/ .

Wellicht kunt u ook iemand vinden in de lijst "Externe Onderzoekers", op de website van het Nationaal Archief: https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/externe-onderzoekers (rubrieken Koloniale geschiedenis en Postkoloniale geschiedenis). 

En mogelijk kunt u ook wel een onderzoeker met ervaring bij het Arsip National vinden via de collectie-website (interviews, vraaggesprekken) van de Stichting Mondelinge Geschiedenis Indonesië (SMGI) : https://digitalcollections.universiteitleiden.nl/oralhistoryarchive-smgi .

In het algemeen zijn verder in Nederland de allergrootste specialisten op het gebied van informatie, documentatie, onderzoek, wetenschap e.d. de heren Van Ess https://www.digitaldigging.org/about en Hennekam https://erichennekam.blogspot.com/ (https://nl.linkedin.com/in/eric-hennekam-81703a299)  ; wanneer u er niet uitkomt met uw zoekvraag, kunnen zij u vast wel helpen, de juiste weg of de juiste persoon te vinden.

Veel succes! 

Frank Posterholt - 1 aug 2025 - 17:41 (laatst bijgewerkt 3 aug 2025 — 13:40 door auteur)







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu