stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Indonesië » Voorouders theodora elisabeth johanna hensen opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Bedankt voor de toelichting.  Inlandse vrouw klinkt plausibel 

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 09:24

Profielafbeelding

Bedankt Ben voor de tip.

Ja ik had me wezenloos gezocht online op die trouwakte maar nog niks.

 

Maar dan is zo'n centrum wel een idee. Kan ik meteen wat andere open eindjes bespreken.

 

Vind alleen toch apart dat zowel vanuit de mannelijke hensen en de vrouw van galen het spoor al dood loopt. Meestal kom je toch wel verder.

Welke bronnen raadplegen jullie trouwens meestal qua top 10 sites?

Misschien kan ik daar mijn voordeel mee doen voor andere zaken. Iedereen reageert zo rap met goede punten die ik wel had maar kostte me heel veel tijd haha. 

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 09:28

Profielafbeelding

huwelijksadvertentie

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Hans Blondeel Timmerman - 20 jan 2026 - 09:53

Profielafbeelding
Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Dit zijn de filmnummers.

mvg-Ben

Ben Wegman - 20 jan 2026 - 10:03

Profielafbeelding

Als je kijkt welke kinderen met de achternaam "van Galen" er in Batavia zijn geboren aan het eind van de 19e eeuw, zouden dat in theorie allemaal kinderen uit één gezin (ouders: Theodorus Johannes van Galen en Elisabeth Maria van Dorp) kunnen zijn geweest:

23-11-1886 Adeline Dorothe, 20-10-1888 Susanna Elisabeth, 4-9-1890 Willem Leonard Arnold, 12-4-1892 Louis Rudolph, 27-1-1894 Bernardina Theodora, 20-2-1897 George Eduard, 6-10-1898 Helene Johanna. Het zou allemaal mooi passen.

(Vrij) zeker kinderen van het echtpaar Van Galen-van Dorp zijn: Adeline Dorothe (paspoortaanvraag), Susanna Elisabeth (paspoortaanvraag), Willem Leonard Arnold (vernoemd naar de vader van Theodorus Johannes), Bernardina Theodora (vernoemd naar de moeder van Theodorus Johannes) [hier] en George Eduard (paspoortaanvraag van zijn weduwe Eunice Alice de Ceuninck van Capelle). 

Ook Helene Johanna zou in principe goed passen aangezien zij haar dochter Theodora Elisabeth Johanna noemt. Nu nog een hard bewijs, mogelijk via de overlijdensakte van Helene Johanna? Of via haar geboorte- of huwelijksakte? (Proberen via familycenter van de Mormonen [hier], na afspraak)

Anneke 12 - 20 jan 2026 - 10:04 (laatst bijgewerkt 20 jan 2026 — 10:23 door auteur)

Profielafbeelding

Ow die trouw dank advertentie is gaaf!! Hoe vond u die? Ik heb daar ook op gezocht. Maar niks gevonden.

Via welke bron/site treft u dat?

Ik kreeg het niet voor elkaar met bijv delpher

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 10:36

Profielafbeelding

Dankjewel Ben voor de filmnummers!

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 10:37

Profielafbeelding

Via welke bron/site 

via delpher.nl : hensen prox galen [hier]

Anneke 12 - 20 jan 2026 - 10:48

Profielafbeelding

Ja klopt. Mijn gevoel neigt ook naar deze optie. Ook qua namen doorgeven aan de kinderen...

Heb ook proberen te zoeken op overlijden van al die kinderen of daar dan ook nog specifiek helene johanna bij stond.

Zij leefde ook nog lang. Mijn schoonvader en zijn vrouw kennen haar, maar weten niet veel over de generatie er voor helaas van die tak. Heb haar eigen overlijden ook nog niet teruggevonden in documenten.

Kwam nog wel even ergens dit tegen.

In 1939 hebben zij en gustaaf nog dienst gedaan als getuigen in Nl bij een trouwerij maar stonden verder geen hints in ;-)

 

En zag nog voorbij komen als bronvermeldingen: kan ik daar iets mee online?

Ra1920/9

Ra 1899/406

RA 1900/ 358

EN ze hadden dus 4 kinderen:

- "oma" theadora (1920-2009)

- gustaaf Hendrik hensen.(1922-1944). Interneringskamp gezeten

-Louise Caroline Hensen (1921- ...) getrouwd met Gunter Oswald Edelbert

- Johan Albert Karel (1930)

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 10:49

Profielafbeelding

Bedankt voor de link. Ik moet duidelijk nog werken aan mijn zoekskills.  Ga me er in verdiepen. Thanks iig 

Leuke toevoeging voor het boek dit soort "bewijs" en "oude" weergaven.

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 10:52

Profielafbeelding

Kai, Zou je kunnen aangeven op welk/wiens bericht je reageert net zoals Anneke (met blok citaat)

Hans Blondeel Timmerman - 20 jan 2026 - 10:56

Profielafbeelding

Kai, Zou je kunnen aangeven op welk/wiens bericht je reageert net zoals Anneke (met blok citaat)

Werkt dit zo?

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 11:05

Profielafbeelding

Werkt dit zo?

perfect

Hans Blondeel Timmerman - 20 jan 2026 - 11:23

Profielafbeelding

Kai, Er is nog niets gezegd over Hans Karel Füglistahler geboren 18 september 1925. Zoon van Karel August en Carolina Catharina Bazin. Wil je daarop doorgaan?

Hans Blondeel Timmerman - 20 jan 2026 - 11:46

Profielafbeelding

Louise Caroline Hensen (1921- ...) getrouwd met Gunter Oswald Edelbert

Haar man heet Oswald Adelbert Günther, geboren 29-12-1921 Sawah Loento, Sumatra (zie paspoortaanvraag)

Anneke 12 - 20 jan 2026 - 11:49

Profielafbeelding

Kai, Er is nog niets gezegd over Hans Karel Füglistahler geboren 18 september 1925. Zoon van Karel August en Carolina Catharina Bazin. Wil je daarop doorgaan?

 

Ja graag! 

Kan dat hier, of kan ik beter even nieuw topic starten? Omdat het vaders kant op gaat.

Ik heb al wel het een en ander, maar goed om alles compleet te maken

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 11:50

Profielafbeelding

Kan dat hier

Mijn voorkeur is een nieuw onderwerp

Hans Blondeel Timmerman - 20 jan 2026 - 12:02

Profielafbeelding

Kan dat hier

Mijn voorkeur is een nieuw onderwerp

 

akkoord!

 

ik heb 2 nieuwe berichten aangemaakt. beiden mbt H.K Fugistahler onze opa, maar dan opgesplitst in vaders en moeder zijde.

dan heb ik zelf wat meer het overzicht, want anders krijg je wel heel veel inzichten en informatie in eentje.

ik laat de huidige m.b.t. Hensen nog even staan of er nog toevallig interessante gedachtes voorbij komen.

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 12:54

Profielafbeelding

Is de paspoortaanvrage (met foto) van de hr Lammerding u bekend als ook dezelfde aanvraag van mevr Hensen (met foto van haar en twee kinderen)

 

Ja die heb ik al. Bedankt voor het aanbod!

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 23:30


Profielafbeelding

deze stond nog in bataviaans nieuwsblad 15/3/1919

maar ja is puur bevestiging wat we wisten, geen nieuwe feiten.

wel leuk :-)

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Kai Noteboom - 20 jan 2026 - 23:42







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu