Hallo Gerry,
hartelijk dank voor de gegevens. De doop van Gerrit was mij op zich bekend, alsook zijn verdere voorouders.
Wat ik tot nu toe niet heb kunnen vinden is een sluitend bewijs via de notariële archieven.
De grootvader van Gerrit was ene Barent Jansz van Lint, grofsmid, waarvan vele vermeldingen voorkomen in het notarieel archief.
Diens zoon Jan Barentsz van Lint heb ik met zijn echtgenote Willemijntje Aerts van Leest maar 1 keer terug kunnen vinden in het notarieel archief (1671). Verder heb ik geen meldingen gevonden.
Op zich is Gerrit Jansz van Lint inderdaad de enige kandidaat.
De kinderen van Gerrit uit Delfshaven/Schoonderloo heetten Jan, gerrit, Cornelis, Jasper en Gerrit, waarbij Jasper en Cornelia naar de ouders van Kornelia Everwijn vernoemd zijn. Over blijven dan slechts Jan (grootvader?) en Gerrit (vader?). Ook de notariele archieven vermelden weinig concreets.
Met vriendelijke groet,
Gerard Docter
Generatie I
1 Gerrit Jansz van LINT, gedoopt (ger) op zondag 8 maart 1671 te Pernis.
Generatie II
2 Jan Barentsz van LINT, geboren ca 1644, begraven op zondag 21 april 1720 te Pernis,
10/03/1671
Ary Jans,IJserman en zijn vrouw Jannetge Claesdr te Vlaerdingen, oom, voogd en moeye maternel van Pieter Barents van Lint, minderjarige zoon van Barent Jans van Lint en Elisabet Jans Reael beiden za. hebben uit handen van Pieter Adriaens, verwer, 832 gulden ontvangen uit een obligatie van 1.600 gulden. Het geld is door Pieter Adriaens op 23?12?1666 ten profijte van Pieter en zijn broer Jan Barents van Lint belegd ten laste van de Admiraliteyt.
Gehuwd met
3 Willemtje Aerts van LEEST, geboren ca 1646, begraven op donderdag 2 mei 1720 te Pernis, aangifte door Maartje Leenderts van der Steen.
Uit dit huwelijk:
1. Lijsbeth JANS, gedoopt (ger) op zondag 5 januari 1670 te Pernis.
2. Gerrit Jansz, gedoopt (ger) op zondag 8 maart 1671 te Pernis (zie 1 op blz. ).
3. Barent, gedoopt (ger) op zondag 8 oktober 1673 te Pernis.
4. nn, geboren ca 1675.
5. Aart, gedoopt (ger) op woensdag 1 januari 1676 te Pernis.
6. Johannes, gedoopt (ger) op zondag 13 november 1678 te Pernis.
7. Johannes, gedoopt (ger) op zondag 14 februari 1683 te Pernis.
8. Maartje JANS, gedoopt (ger) op zondag 11 februari 1685 te Pernis.
9. Johanna, gedoopt (ger) op woensdag 13 juni 1685 te Pernis.
10. Jan, geboren ca 1687, begraven op donderdag 29 mei 1698 te Pernis.
11. nn, geboren 1704, begraven op zaterdag 15 maart 1704 te Rotterdam.
Generatie III
4 Barent Jansz van LINDT, geboren ca 1612
18?08?1649
Helena Hendricxsdr (17) verklaart op verzoek van Barent Jansz van Lint, man van Lijsbet Jansdr, dochter van Jan Jeurefaes, grofsmit, dat zij het vorig jaar als dienstmaecht bij de laatste inwoonde en dat zij door Pleuntge Jans, diens vrouw, naar een linnewever in de Crattesteech, achter de Engelse kercke in het huis De Gulden Hont, man van de zuster van Jan Pietersz, schipper op Amsterdam was gestuurd om te informeren naar een partij linnen die voor hem zou worden geweven.
10?09?1649
Barent Jansz van Lint, man van Lijsbet Jans en Cornelis Adriaensz den Aedel, voogden over de kinderen van de eerste, erfgenamen van Jan Jeurefaes, groffsmit van het College ter Admiraliteyt transporteren aan Wouter Pietersz Corff, coopman, vier betalingsopdrachten van respectievelijk 524, 130, 434 en 675 gulden ten laste van de ontvanger van het College ter Admiraliteit.
01?08?1650
Barent Jansz van Lint en zijn vrouw Elysabet Jansdr Reael, grofsmit, Nieuwehaven.
Mutueel testament.
10?08?1650
Barent Jansz van Lint, groffsmith, verklaart 200 carolusgulden schuldig te zijn aan David de Coninck, goutsmith, wegens geleende gelden.
13?10?1650
inventaris van de boedel van Saertge Jans, vrouw van Jochem Claesz. Debiteuren:Arent Harmansz, Ary Jansz, Barbar Jans, Lijsbet Cornelis, Lijsbet Maertens, Mensge Pieters, Pieter Samuelsz. Crediteuren: Adriaen Huyberts, apothecaris, N.N. van den Abelen, arts, Cornelis Jacobsz Breugom, Arent Fransz ter Rijs, Cornelis Jacobsz van Biesum, Machteltge Jans, Neeltge Jans. Inventaris opgemaakt door Maertge Jans van Lint, zuster en Barent Jansz van Lint en Arent Jansz van Lint, broers van de overledene.
16?03?1651
Inventaris van hetgeen door Antonia Jansdr, weduwe van Jan Jeurenaesz Ryael, nu a.s. bruid van Frederick Michielsz van Leeuwen, wordt ingebracht. O.a. rentebrieven en obligaties waarin de volgende namen: Barent Jansz van Lint, gehuwd met Lijsbet Jansdr Ryael, dochter van Jan Jeurefaes Ryael; Adriaen Iserman; Cornelis Adriaensz Adel; Henrick Cornelisz Koy; Jan Cornelisz en Judith Lambrechtsdr, vader resp. moeder van Antonia Jansdr, beiden overleden.
De rentebrieven gedeeltelijk gedekt door hypotheken op het huis, nagelaten door Jan Jeurefaes Ryael, aan de noordzijde van de Nieuwehaven en op het huis van wijlen Jan Cornelisz, huystimmerman en vader van Antonia Jansdr, aan de Groenendael.
14?04?1652
Barent Jansz van Lindt, grofsmit, weduwnaar van Elisabet Jansz Ryael en Adriaen Jansz Iserman en Cornelis Adriaensz Aedel, voogden over Jan Jeurefaas en Pieter Barentsz van Lint, kinderen van de overledene, komen na tussenspraak van Aernout van Wagensvelt en Gerrit van der Hout, notarissen, met elkaar nadere bepalingen overeen nopens de nalatenschap van de overledene, de rechten van haar kinderen en de plichten van hun vader. In de boedel een rentebrief van 800 gulden ten profijte van Adriaen Adriaensz van Leeuwen, belegd op een huis aan de noordzijde van de Nieuwehaven.
26?5?1655
Barent Jansz van Lint, groffsmit van 't colegie ter Admiraliteijt alhier, verklaart aan Wouter Pietersz Corff, coopman in iser, een ordonnantie van 8118 ponden getransporteerd te hebben die hij sprekende heeft ten laste van de Staten van Hollant ten kantore van de ontvanger generael Phillips Doublet, die hem toekomen voor geleverd en gedaan iserwerk aan het nieuwe admiraelschip volgens een rekening d.d. 26?10?1654.
De rekening is betaald.
19?03?1657
Barent Jansz van Lindt, groffsmith van de Admiraliteit alhier, en Wouter Pietersz Corff, ijsercooper, komen met elkaar overeen dat Corff aan van Lindt het ijserwerck zal leveren dat hij nodig heeft o.a. voor de toerusting van nieuwe oorlogsschepen.
Van Lindt zal het ijzer en hetgeen hij al bij Pietersz gekocht heeft betalen uit het eerste loon dat hij van de Admiraliteit als loon of voor het ijzerwerk aan de schepen zal ontvangen. Hij geeft secretais Splinter van de Admiraliteit toestemming de betalingen volgens rekeningen direct aan Corff te doen.
Corff zal, indien nodig, aan van Lindt geld lenen. Lindt zal terugbetalen met 5% rente.
22?06?1657
Barent Jansz van Lint, groffsmith, bekent 300 car. gld. schuldig te zijn aan de Luthersekerk.
31?08?1658
Barent Jansz van Lint, groffsmit, heeft op 25?08?1657 aan de commijs van de Admiraliteit een ordonnantie gepresenteerd groot 2568 gulden 13 stuivers, welke betaald is onder inhouding ( op zijn verzoek ) van 1000 gulden bestemd voor Wouter Pietersz ijsercooper. Voor dit laatste bedrag heeft comparant een renversaal gekregen, dat hij echter per ongeluk heeft verscheurd. Hem is bekend dat deze 1000 gulden niet aan Wouter Pietersz kunnen worden betaald zonder teruggaaf van bedoelde recepisse. Ofschoon hij aan deze voorwaarde niet kan voldoen, verzoekt hij de ontvanger?generaal of diens commijs de ingehouden 1000 gulden desondanks aan Wouter Pietersz te betalen
4?10?1659
Barent Jansz van Lint, grofsmit van de Gecommiteerde Raeden van de Admiraliteijt alhier, bekent 2.810 gulden schuldig te zijn, over geleverde ijserwercken en geleend geld, aan Wouter Pietersz Corff.
10/03/1671
Ary Jans, ijserman en zijn vrouw Jannetge Claesdr te Vlaerdingen, oom, voogd en moeye maternel van Pieter Barents van Lint, minderjarige zoon van Barent Jans van Lint en Elisabet Jans Reael beiden za. hebben uit handen van Pieter Adriaens, verwer, 832 gulden ontvangen uit een obligatie van 1.600 gulden. Het geld is door Pieter Adriaens op 23?12?1666 ten profijte van Pieter en zijn broer Jan Barents van Lint belegd ten laste van de Admiraliteyt.
Gehuwd voor de kerk (1) < 1648 met Elijsabeth Jans RYAEL (zie 5 op blz. ).
Ondertrouwd (2) op zondag 14 april 1652 te Rotterdam met Helena HEIJNDRICKSZ / HENDRICKS, geboren 1631?32.
Uit het tweede huwelijk:
3. Elisabeth Barents de LINT, gedoopt (ger) op zondag 20 oktober 1652 te Rotterdam (getuige(n): Jan Lourisz; Annetie Ariens; Ariaentie Jans).
4. Ariaentie de LINT, gedoopt (ger) op zondag 3 mei 1654 te Rotterdam (getuige(n): Jan Laurisz; Annetie Arens; Ariaantie Jans).
5. Ariaantie de LINT, gedoopt (ger) op woensdag 1 maart 1656 te Rotterdam (getuige(n): Jan Laurisz, Annetie Arents, Adriaantje Jans).
6. Hillegont Barentsdr van LINT, gedoopt op zondag 30 september 1657 te Rotterdam, 2 september 1707
Aert Cellenaar en zijn vrouw Hillegond Barentsdr van Lint, beiden eerder gehuwd, maken langstlevende testament op. Mocht hij eerder overlijden dan zullen kinderen uit eerder huwelijk ieder 6 gulden ontvangen. Mocht zij eerder overlijden dan zal hij de opvoeding van haar kinderen uit eerder huwelijk op zich nemen.
24 november 1709
Jan Davitz van Gouwe, 66 jaar, en Andries Breugel, 51 jaar, verklaren op verzoek van Hilgont Barent van Lind, weduwe van Jan Heyndrix van der Sprong of Sprongh, dat haar zoon Barent van der Sprong, jongeman, als bootsgesell in 1714 met het schip "Nederhove" voor de Camer van Delff naar Oost?Indien is gevaren en daar is overleden.
Bovenbedoelde personen bevestigen dat de overleden zoon het enige kind was van van genoemd echtpaar. In verband hiermee is Hilgont Barent van Lind de enige erfgenaam van de nalatenschap van haar zoon.
N.B.
Jan Davitz van Gouwe tekent met Jan Davidse.
9 december 1709
. Barent Klaesz van Kimmenaer,
. Pietertje van Groenevelt, vrouw van Pieter Coel, en
. Willemtje Gerritsdr, weduwe van Mattheus Jansz, verklaren op verzoek van Dirck Jansz Lelyvelt dat op 23?08?1709 een wiel was afgebroken van de wagen waarmee zij, met Drik Jansz Lelyvelt, van Rotterdam kwamen. Hillegond Barentsdr van Lint, vrouw van Aert Kellenaer was meerijdende. Ter hoogte van de weduwe van Ary Pietersz Starrenburg had de zwager van Lelyvelt t.w. Willem de Vet nog gewaarschuwd. Deposanten verklaren dat Lelyvelt nugter was en bewaam tot rijden.
Gehuwd voor de kerk (1) < 1700 met Jan Heijndrix van der SPRONG(H), overleden < 09?1707.
Gehuwd voor de kerk (2) 1707 met Aert CELENAAR. Aert en Hillegont, beiden eerder gehuwd, maken op 2 september 1707 een langstlevend testament.
5 Elijsabeth Jans RYAEL, geboren ca 1614.
Uit het eerste huwelijk:
1. Jan Barentsz van LINT, geboren ca 1644 (zie 2 op blz. ).
2. Pieter Barentsz, geboren ca 1645, 10/03/1671
Ary Jans, ijserman en zijn vrouw Jannetge Claesdr te Vlaerdingen, oom, voogd en moeye maternel van Pieter Barents van Lint, minderjarige zoon van Barent Jans van Lint en Elisabet Jans Reael beiden za. hebben uit handen van Pieter Adriaens, verwer, 832 gulden ontvangen uit een obligatie van 1.600 gulden. Het geld is door Pieter Adriaens op 23?12?1666 ten profijte van Pieter en zijn broer Jan Barents van Lint belegd ten laste van de Admiraliteyt.