Hallo lieve mensen,
Ik weet van de ouders van mijn vaders kant alleen de achternamen..
De geboortedatum van mijn oma is wellicht nog te achterhalen.
Over de vader wordt echter helemaal niet gesproken dus daar krijg ik geen informatie over,ben ik bang.
Maar als ik een huwelijksaankondiging of akte (of zoiets) kan vinden dan heb ik ook de naam van mijn opa,toch?
Ze zijn wel uiteindelijk gescheiden,ik weet niet of dat wat uit maakt.
Jullie merken wel dat ik een echte LEEK ben,maar ik ben wel geinterresseerd in mijn voorouders!
Alle hulp is welkom,Juanita
Geef ons die namen met zoveel mogelijk data.
Juanita,
Maak een lijste voor "ons" met daarin;
achternaam: .......
vooornaam: .......
geboren: .......
geboren in: ......
huwelijk datum: .....
etc etc
en dan is het ook beter dat je de vraag in onderzochte familie namen plaatst.
Heel veel is te vinden als er maar een indicatie is waar men geboren, gehuwd of overleden is. Ik hoop dat we je kunnen helpen, maar dan moet je dus zoals hier bovenook al gezegd zoveel info geven als je hebt.
@Juanita,
Als je de info over sommige familieleden niet zo maar openbaar op dit forum wilt posten, is dat ook geen probleem, dan neem je gewoon met een van ons persoonlijk contact op. Met mij mag altijd.
Je moet dan op de naam klikken die oranje is en linksonder het bericht staat. Kies dan rechts onder het fotootje of plaatje op neem contact op.
Succes
Juanita, heb je geen bidprentjes of overlijdensberichten? Familieleden die willen helpen?Als je weet waar ze begraven zijn, kun je vaak via de begraafregisters namen en geboorte/overlijdensdata vinden.Vaak als je eenmaal een beginnetje hebt, kom je langzaamaan verder.
Heb je al in de alfabetische namenlijsten gekeken ?
Provinciaal archief? Maar ja, als je alleen achternaam en geen data weet is dat de beruchte speld.
Ik had mazzel dat iemand al een uitgebreide stamboom had gemaakt, van waaruit ik de takken kon aanbreien....
Veel succes, en geef gerust een gil als je het spoor bijster bent. Groeten, Ton
Ik heb informatie gevonden!
Jeetje,wat ben ik blij!!!!!
Ik heb een overlijdensbericht gevonden (da's minder) van een zusje van mijn vader waardoor ik nu de namen heb van zijn ouders.
En ik heb informatie van een nicht van mij gekregen...
NU heb ik dit:
Vader; Mathias Antonius Geesing Geboren, 1 juli 1908 in Gronau
Moeder; Hildje Thonäuser Geboren 20 september 1914 in Amsterdam
Getrouwd op 17 mei 1939 in Amsterdam
Dat is toch waanzinnig! Van alleen achternamen naar dit! Wonderlijk xxx
Juanita
Ik heb 4 echtparen gevonden die eventueel in aanmerking zouden kunnen komen als ouders van Hildje Thonauser:
Leonard Hendrik Theodoor Thonauser trouwt 15/2/1912 (reg. 4 folio 48) met Maria Magdalena Visser
Johannes August Theodor Thonauser trouwt 27/3/1912 (reg. 5A folio 45) met Clasina Magdalena de Haan
Gerrit Jacob Thonauser trouwt 10/4/1912 (reg.2b fol. 5v) met Allegonda Elisabeth Hin
Josephus Albertus Thonauser trouwt 27/11/1912 (reg. 2i folio 28v) met Alijda Maria Roos.
Misschien dat deze namen je bekend voorkomen of dat je kunt informeren bij familie.
Mvrg. Anna
Hoi Anna,
De namen stoppen hier...
Mijn nicht probeert nog wat namen te achterhalen maar de kinderen van Hildje weten geen opa's en oma's te noemen.
Die wisten mij niet eens de namen van hun eigen ouders te noemen!
Kan ik nog ergens zoeken?
Dank je Juanita
Bij stadsarchief Amsterdam is een archiefkaart van Mathias Anthonius beschikbaar. Daar staan zijn ouders op en ook zijn kinderen
https://stadsarchief.amsterdam.nl/archieven/archiefbank/indexen/archiefkaarten/zoek/index.nl.html
Jan Hendrik Geesing van 06-03-1887 Enschede
Berendina Johanna Gieskes 16-03-1889 Stad Doetichem
Gehuwd met Hiltje Thonhäuser geboren 20-09-1914 te Amsterdam
Er waren 6 kinderen (uit privacy overwegingen publiceer ik niet hun namen en data.) Ik kan je de archiefkaart toesturen. Klik dan op mijn naam onder dit bericht en kies voor kontakt.
mvg-Ben
Hallo Ben,
Als het goed is heb ik je gemaild...
Juanita
Archiefkaart van Mathias Antonius Geesing toegestuurd.
mvg-Ben
Hoi Ben..
Dat downloaden moet je betalen toch?
Klikken,een scan tegoed nemen en dan krijg ik het in de mail ofzo?
Bedankt voor de Archief kaart..zal eens gaan onderzoeken wie wie is want niemand gebruikt de naam die op de kaart staat!
Echt helemaal geweldig hoor xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Eindelijk weet ik iets meer
Juanita
Aleida Berendina Lisabetta Geesing, 22 jaar, geboren in Bookholt, Dld., dochter van Johan Hendrik Geesing, linnenwever en Johanna Berendina Gieskes, huwt in Amsterdam op 17.8.1932 met Martin Reuland, liftbediende, geboren in Aken, 23 jaar. Bookholt zal wel Bocholt zijn.
Inderdaad scantegoed aanschaffen. Je betaalt altijd een bedrag administratiekosten (ik dacht 2,50), dus neem niet te weinig want dan moet je snel weer nieuw tegoed kopen. Je krijgt een inlognaam en wachtwoord en het scantegoed kun je dan zien. Meteen als je betaalt hebt bezit je al scantegoed. Het scantegoed blijft gewoon staan op jouw account staan, maar iedere keer als je wilt downloaden wordt gemeld dat dat van je tegoed afgaat.
Als je nog vragen heb mbt de archiefkaart mail dan maar.
mvg-Ben
Berendina Johanna Gieskes, dochter van Matheus Antonie Gieskes en Elisabeth Roone Meijer, echtgenote van Johan Hendrik Geesing, overlijdt in Tiel op 13.2.1942 (52 jaar, geboren in Doetinchem-Stad, huishoudster).
Mattheus Antonie Gieskes, stoelenmatter, 23 jaar, geboren in Enschede, zoon van Mattheus Gieskens en Janna Ruépert, huwt in Aalten op 18.4.1889 met Elisabeth Rooze Meijer, 21 jaar, geboren in Losser, dochter van NN en Catharina Meijer.
En - om voorlopig af te sluiten: op 31.7 1867 wordt de geboorte aangegeven van de een dag eerder geboren dochter Elisabeth Rooze uit Catharina Meijer, koopvrouw, wonend te Losser wijk Lutte.
Hoe komen die namen daar nou ineens?
En volgens mij het moet Hildje Thonhäuser zijn....
Ik denk dat een van de moderatoren de titeltekst even aangepast heeft om de vraag onderscheidend te maken. De oorspronkelijke tekst kon over iedereen en alles gaan.
mvg-Ben