Hallo Allen,
Ik ben opzoek naar de broers Roersma,
Sjors (sjouke) Roersma
Henk Roersma (den haag)
Errit Roersma (13 oktober 1918 geboren te amsterdam)
Anne Roersma (joopie, 22 feb 1928 *28 oktober 1995)
Dit waren neven van mijn oma, en ze had een hele goede band met hun allen. We bezitten foto's en documenten maar we komen er echt niet uit.. We hebben geen idee wie hun ouders zijn.
mvg
Sanne
In 1923 vertrok het echtpaar Hendrik Roersma x Minke van der Veen (getr. Leeuwarden 23.3.1918) met hun kinderen Erit (geb. A'dam 15.10.1918) en Hendrik (geb. A'dam 29.4.1920) van Amsterdam naar Leeuwarden. (Zie de Amsterdamse gezinskaart van Hendrik Roersma, 2.12.1893)
Heel erg bedankt!
We zien nu dat Menke van der Veen geboren is in Groningen, haar andere broers en zussen in Friesland. Haar ouders waren Jan van der Veen en Sjoukje ter Wiel (opa en oma van mijn Oma).
Menke van der Veen geboren te groningen op 21-11-1890
dochter van jan van der veen 1857 & sjoukje ter wiel 1863 te leeuwarden.
Menke is opgesloten geweest in het gekkenhuis, zijn daar ook openbare archieven van?
de broers roersma zijn toen naar een kindertehuis gegaan.
Dat heet tegenwoordig een Psychiatrisch Ziekenhuis
Jeetje geweldig! Mijn moeder dacht dat er maar 4 broers waren, maar op de foto's stonden er altijd 5.
Uit het KB krantenarchief.
Aangegeven 15 oktober:zoon (Errit was bekend)
Aangegeven 3 mei 1920: zoon ( Vermoedelijk Hendrik)
Anne (ome joopie) Roersma 22-02-1928 *28-10-1995
(vond een overlijdings bericht tussen de foto's)
was Hendrik gehuwd met een Bosma en wonende te Purmerend?
Ik heb geen idee, mijn moeder heeft de roersma's ook nog gekend en vertelde dat ome henk (hendrik) kinderen had en 2 heette ed & ad. Ze kwamen veel over de vloer bij mijn over groot oma Tjitske van Reenen (was getrouwd met Jan van der Veen (broertje van hun moeder Minke/Menke van der Veen & later gescheiden)
Sjors (Sjouke) Roersma, was getrouwd met Erica en woonde in Lelystad hij had een zoon genaamd Ilya die helaas overleden is op vroege leeftijd.
edit: mn moeder gesproken de vrouw van Hendrik (ome henk) heette gerda, ze hadden meerder zonen.
Ook uit het KB archief:
Leeuwarder Nieuwsblad 7-7-1928
overleden J. Roersma 22 jaar, ongehuwd, overleden te Rotterdam
Maar schijnbaar niet de juiste:
1928
Roersma
1928
, 22 jaar, man Zoon van Egbert
Roersma
In de krantenbank van Zeeland zie ik een H. Roersma die bij de marine zit, en een H. Roersma die schijnbaar aannemer uit Harlingen is.
In augustus/september 1943 trouwt H. Roersma (23 jaar) met G.S.Jansens. Dit echtpaar krijgt in januari 1948 een zoon. In 1962 woont het echtpaar in Den Haag, blijkens overlijdensadvertentie van Adriaan Cornelis Jansens (haar vader waarschijnlijk). In 1978 overlijdt Jacoba Cornelia Roest (waarschijnlijk haar moeder) ze wonen dan nog steeds in Den Haag.
Wat kunnen jullie veel vinden!
Den haag klopt volgens mijn moeder, ome henk/hendrik heeft jaren lang gevaren. Hij is uiteindelijk in denhaag blijven wonen.
Ja, goed zijn we he? Hahaha. Valt mee hoor, kwestie van weten waar te zoeken. En toevallig staan de Zeeuwse kranten online.
In 1944 wordt Mevrouw Jansens 2e bij het discuswerpen, ze gooit het ding 25,5 meter ver. Ook bij het verspringen wordt ze 2e met 4 meter 18. U heeft er niets aan, maar 't is een leuk weetje.
Ik wil jullie alleen heel erg bedanken voor alle moeite en hulp, we hebben het bij de gegevens gevoegd en gaan nu verder opzoek naar nakomelingen etc.
Groetjes Sanne
Waarschijnlijk kan ik de vragensteller redelijk goed informeren. Oom Hendrik is, een broer van mijn vader, de jongste van het stel. Het lijkt mij beter als zij via e-mail wordt geinformeerd. mvg e,s,roersma