https://hetutrechtsarchief.nl/onderzoek/resultaten/archieven?mivast=39&miadt=39&mizig=100&miview=tbl&milang=nl&micols=1&misort=dt%7Casc&mires=0&mip1=Dyck&mip3=Hendrick%20Claess&mizk_alle=Mechteld%20Sweeren
Datering: 06-01-1700
Aktenummer: 290
Datum: 06-01-1700
Soort akte: Koop en verkoop
Notaris: F. DE WITH
Onroerend goed: huysinge, bergh c.a. en ontrent een mergen boomgaart;
Gerecht: Veldhuysen
Verkoper:
- Hendrick Claess van Dyck, woonplaats: Oudenrhyn, naam partner: x Mechteld Sweeren, dochter
- Grietje Sweeren, dochter, woonplaats: Maarsen, naam partner: wed. Jan Corneliss van den Broeck
- Jan Goyerden Spyck, woonplaats: Velthuysen, naam partner: x Dirckje Sweeren, dochter
- Maria van den Bosch, onmundige dochter van Jannichie Sweeren za., dochter, verweckt by Warnard Corneliss van den Bosch
Koper: Geerloff Janss de Cort
Overige personen: Erven Willemtje Jans Hollaar, in leven wed. Zweer Dirckss van Bylevelt
Toegangsnummer: 34-4 Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905
Inventarisnummer: U112a001
@Gerrit H Verwoerd,
Wat is niet correct vermeld?
Pauwel
In deze akte is alles correct vermeld maar ik reageerde op de akte op de 'vorige' pagina. Ben blij dat het toch volledig is. Bedankt
De 5 kinderen die Verwoerd noemt ( Matthijs, Huijbert, Gijsbert, Peter en Jannigje) komen ook voort in mijn onderzoek. Op diverse internetsites en genealogen fora worden deze kinderen allen gerelateerd aan de ouders Dircxe Evertss van der Louw en Mechteld van Bijleveld. Onder deze 5 kinderen zijn tentijde van de genoemde akte van 1692 ook onmondige personen, die niet genoemd worden in de acte. Waarom niet.? Hoe je het ook keert of wendt, zij allen dragen de naam "van der Louw"of "van der Louw". Blijft bij nog steeds de zoektocht naar de ouders van Dircxe Evertss open. Ik vrees dat met deze Dircxe Evertss ik op dood spoor ben aangeland.
Inderdaad worden de kinderen van Dirck Everts van der Louw allemaal 'toegeschreven' aan Mechteld Sweeren van Bijleveld. Maar aktes 'bewijzen' dit niet. Wél dat het echtpaar vier (onmondige) kinderen heeft (akte van 1692). Gezien de data ligt het dan meer voor de hand dat Dirck Everts een 1e huwelijk heeft gehad, mede gelet op de vernoeming. Maar de ouders zijn helaas niet te voorschijn gekomen!
Marinka ter Haak[marinka23] heeft een stuk gepubliceerd met betrekking tot mijn voorouders Jannigje Dirks van der Louw tr. Evert Pauw.
De link kan ik niet copiëren.
Nog een correctie: als er voor 1723 wordt gesproken over Oud-Katholieke archieven dan is er nog sprake van Rooms-katholieke archieven.
de OKK ontstond pas na het Utrechts Schisma in 1723!!
hanspouwwvh@gmail.com
Ja, dat klopt! Ik heb intussen mailcontact gehad met Gerrit Verwoerd!
Voor alle zekerheid: Deze 'link' gaat m.i. ook ten onrechte uit van één huwelijk van Dirck Everts van der Louw.
En van een "voornaam" Dircxse.