IK heb een aangetekende brief verzonden op 1 februari 1849 aan het Instituut voor doven en stommen te Groningen,
geschreven in Schellinkhout door de moeder van pupil Trijntje Bakker.
Trijntje zou naar huis komen voor haar geloofsbelijdenis maar haar vader is plotseling overleden.
Om enige autoriteit aan de handgeschreven brief te geven heeft Dr. ..... uit Hoorn een PS geschreven en de brief waarschijnlijk ook gepost in Hoorn
Ik wil deze brief (gratis) ter beschikking stellen aan iemand die mij kan uitleggen waarom deze brief voor hem/haar belangrijk is en in hun familieverhaal thuis hoort


Mogelijk ouderpaar: Jan Bakker en Geertje van Wijk.
Geboorteakte Trijntje
Huwelijk ouders:
Bruidegom Jan Bakker
Beroep dijkwerker
Geboorteplaats Schellinkhout
Leeftijd 28
Bruid Geertje van Wijk
Beroep naaister
Geboorteplaats Schellinkhout
Leeftijd 24
Vader van de bruidegom Jan Bakker
Moeder van de bruidegom Maartje Schipper
Vader van de bruid Pieter van Wijk
Moeder van de bruid Trijntje Hemmer
Gebeurtenis Huwelijk
Datum 30-08-1829
GebeurtenisplaatsSchellinkhout
Overledene Jan Bakker
Geboorteplaats Schellinkhout
Geslacht Man
Leeftijd 48
Vader -
Moeder -
Echtgenoot Geertje van Wijk
Gebeurtenis Overlijden
Datum 09-09-1848
Gebeurtenisplaats Schellinkhout
Overledene Trijntje Bakker
Geboorteplaats Schellinkhout
Geslacht Vrouw
Leeftijd 48
Vader Jan Bakker
Moeder Geertje van Wijk
Gebeurtenis Overlijden
Datum 16-11-1878
Gebeurtenisplaats Schellinkhout
Ik heb het bevolkingsregister nog niet geraadpleegd om e.e.a te verifieren.
Beste Ben Wegman
Dat was en snelle reactie op mijn posting.
Mijn eigenlijke vraag was echter wie kan ik blij maken met deze getoonde brief.
Decennia lang heb ik Nederlandse Post Historie verzameld en heb nogal wat brieven en documenten over .
Zelf ben ik altijd erg blij als ik iets tastbaars kan vinden betr. mijn voorouders en ga er van uit dat er meerdere mensen zijn die dat leuk vinden
Vandaar het idee om dit soort stukken op dit forum te plaatsen en te zien wie ik hier blij mee kan maken.
Het enige wat ik vraag om mij te laten weten of en hoe dit in uw familieverhaal past
M.v.g. Lex
Dag Lex,
Nee, ik heb geen binding met Trijntje. En gezien de genoemde overlijdensakte is zij ongehuwd (en dan waarschijnlijk kinderloos) overleden.
Maar als je het document een goed tehuis wilt geven zou je het kunnen laten opnemen in het archief van het Guyot-instituut (nu Kentalis).
Overigens interpreteer ik die brief wel even anders dan jij. Haar vader is dood (hoe recent, dat blijkt niet) en haar moeder kan wel een inwonende, hardwerkende dochter gebruiken... Als huissloof, vrees ik, en dan eentje die niet zo snel met een vrijer op stap gaat. OK, dat is inlegkunde, maar leer mij de menselijke natuur kennen.
Haar geloofsbelijdenis deed Trijntje ook niet "thuis", maar dat gebeurde in Groningen, onder begeleiding van het Instituut. Eerder lieten ze haar niet gaan.
Ik begrijp dat uw bericht bedoeld is om nazaten te bereiken. Maar alleen een naam en plaats hoeft niet altijd toereikend te zijn. Vandaar dat ik getracht heb een familieband te zoeken opdat forumleden e.e.a kunnen plaatsen. Het feit dat iemand uit het evt voorgeslacht doof/stom is staat niet in de aktes. Daarom kan een link naar familie behulpzaam zijn.
mvg-Ben
Beste Ben,
Begrijp en waardeer je reactie, je hebt gelijk we weten nu ook dat Trijntje iet getrouwd is geweest en waarschijnlijk kinderloos is overleden.
Beste Petra,
Je hebt gelijk, ik kon moeilijk wijs uit de tekst van de brief
Ben jaren verzamelaar van routestempels en postale aanduidingen geweest en heb me eigenlijk nauwelijks bezig gehouden met de teksten
Ik heb 50+ brieven uit het Guyot- instituut archief die waarschijnlijk in de 90-er jaren aan het uitdunnen waren.
Zal ze toch eens benaderen , andere tijden , andere mensen, andere zienswijzen
Beste Lex,
Ik zou deze brief aanbieden aan het West Archief in Hoorn.
Groeten van Terkos
Ik zou deze brief aanbieden aan het West Archief in Hoorn.
Bedoeld wordt (neem ik aan) het Westfries Archief in Hoorn