Goedemiddag,
Ik ben al enige tijd op zoek naar de huwelijksplaats en -datum tussen Hermanus van Ballegoijen (Varik 1770 - Varik 1846) en Geertruij van der Loo (overl. Varik 1856).
Geertruij zou een dochter zijn van Klaas van der Loo en Maria Wijne - en geboren te Herpen ca. 1781
Hermanus was voorheen geh. (Varik 1793), met Maria van Doijeweert (overl. ??)
Bij voorbaat hartelijk dank,
Peter van D.
In de BR 1828 staat een Herm van Ballegooyen en daarbij Geertruij van der Loo geb.datum 1779 (via WieWasWie)
Hier
In het Volkstellingsregister gemeente Varik 1839 (dorpen Varik en Heesselt) staat een volledige geboortedatum: 13 januari 1781.

Dit is de overlijdensakte van Geertrui in Varik: "[...] is overleden Geertruij van der Loo, zonder beroep,laatst weduwe van wijle Hermanus van Ballegoijn, geboren te Herpen provincie Noordbrabant, en laatst gewoond hebbende binnen deze gemeente, dochter van Klaas van der Loo en van Maria Wijne, beide overleden." => dus dat ze een dochter is van Klaas van der Loo en Maria Wijne dat staat wel vast lijkt mij,

Ook kom ik als geboortedatum nog 13 juni 1781 tegen. Maar ik denk dat die transcriptie niet klopt en ook 13 januari moet zijn:

Verder geen aanvullende gegevens kunnen achterhalen.
Ik denk dat hier het huwelijk van de ouders van Geertrui te vinden is.
Datum ondertrouw: 21-11-1778
Bruidegom Claas van der Loo, geboren te Herpen, wonende te Herpen, Weduwnaar
Bruid Jennemie Johannes Wijnen, geboren te Oss, wonende te Oss, Jongedochter
Dat paar laat in 1779 in Oss een zoon Adrianus dopen. Jennemie heet hier dan voluit 'Joanna Maria Joannis van der Wijn'. Jennemie is 'kort' voor Johanna Maria.
Nicolaus van der Loo en Adriana van der Wiel huwen op 24.6.1772 in Herpen.
Nicolaus is op 29.4.1748 in Herpen gedoopt als zoon van Gerardus van der Loo en Anna Maria van den Acker.
Er waren kinderen van Hermanus en Geertruij. Volgens Gelders archief i.i.g. een kind in 1813 te Varik, dus dan zullen ze voor 1813 getrouwd zijn. Misschien de geboortejaren van de kinderen even noemen?