stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Nederland » Gezocht: overlijden Maria Antonia van Lier, geboren Rotterdam 1890 opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Medespeurders,

het volgende is bekend aangaande Maria Antonia:

Maria Antonia werd geboren Rotterdam, 23 november 1890, dochter van Ana Maria Elisabeth van Lier.

Zij staat ingeschreven in het bevolkingsregister alleenstaanden 1880-1900. Zij werd geboren aan de Gedempte Binnenrotte ten huize van de verloskundige Gezina Maria Roevos.

Moeder Anna Maria Elisabeth woonde bij haar ouders in Naaldwijk en vertrok in September 1890 naar Rotterdam. Ook zij staat in hetzelfde bevolkingsregister en adres in Rotterdam ingeschreven aan de Gedempte Binnenrotte. In januari 1891 keert zij (moeder Anna) terug in het ouderlijk huis in Naaldwijk aan de Broekweg, echter geen vermelding  van dochter Maria. In augustus 1892 wordt zij ingeschreven in Delft, nog steeds zonder dochter Maria en vertrekt in januari 1896 naar Den Haag alwaar zij in 1904 huwt met Franciscus Adrianus van Rooijen.

Maria Antonia wordt ingeschreven in het bevolkingsregister Wateringen, in 1899, bij haar grootouders Franciscus van Lier en Johanna Gouweleeuw, komende van Hof van Delft. Aangaande de jaren 1890–1899 is niets bekend. Mogelijk heeft zij tijdelijk bij ooms of tantes ingewoond.

In augustus 1905 vertrekt Maria Antonia opnieuw, nu naar Delft. Vrijwel zeker woont zij dan in bij oom Cornelis Francisciscus van Lier, gehuwd met Johanna Prijkel. Deze inschrijving is te vinden in Delft gezinskaarten 1908-1939.

Rond 1910 vertrekt zij samen met een aantal andere familieleden naar Minas Gerais, Brazilie. In 1914 is zij terug, wordt opnieuw in Delft ingeschreven en vertrekt in datzelfde jaar naar Den Haag.

 

In Den Haag huwt Maria in 1916 met Pieter Johannes Wagner, varensgezel. Deze huwelijksakte vermeld aangaande Maria “oud vijfentwintig jaren, zonder beroep, geboren te Rotterdam en wonende alhier, meerderjarige niet erkende dochter van Anna Maria Elisabeth van Lier, wier beroep en woon of verblijfplaats onbekend zijn”.

Moeder Anna kreeg intussen 4 zoons waarvan de jongste in 1912 in Minas Gerais Brazilie is geboren (!!) en met het hele gezin weer teug is in Den Haag, Zij komt in 1939 in Rijswijk te overlijden. 

 

Als getuige bij het huwelijk Lier x Wagner is in ieder geval aanwezig haar grootvader Franciscus van Lier, dan twee en zeventig jaar oud, wonende te Delft. Grootmoeder Joanna van Lier-Gouweleeuw is dan al overleden (Monster 1907).

Pieter Wagner vertrekt in 1920 naar Nederlands Indie, waar hij dan is aangesteld als hoofdagent van politie. Bron: Ministerie Koloniën, stamkaarten Oost-Indische Ambtenaren.

Het is niet duidelijk of Maria Antonia met hem meeging. In juli 1927 (Den Haag) huwt Pieter Wagner opnieuw, met als aantekening iin deze huwelijks akte; gescheiden echtgenoot van Maria Antonia van Lier. Daarnaast, het huwelijk van Pieter Johannes Wagner geeft aan dat hij huwde "met de handschoen" waarbij gevolmachtigde is zijn broer Cornelis. Pieter zelf staat aangegeven als wonende te Weltevreden gemeente Batavia.

De scheiding moet zijn uitgesproken tussen 1920 en 1927 gebaseerd op bovenstaande gegevens, echter geen kant- of aantekening in de huwelijksakte.

Uit het huwelijk Lier x Wagner, geen kinderen bekend.

Het enige wat ik zoek, waar en wanneer is Maria Antonia overleden?

 

Met dank, Frans

Frans A. van Lier - 24 jun 2023 - 10:28 (laatst bijgewerkt 24 jun 2023 — 10:41 door auteur)

Profielafbeelding

In het Parool van 25 jul 1981. Ws. zal dit een andere Maria Antonia van Lier zijn? Anders is ze ca. 91 jaar op dat moment.

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Bas - 24 jun 2023 - 13:03

Profielafbeelding

Hallo Bas,

die had ik ook gevonden in Delpher. Erg weinig houvast om onmiddelijk aan te nemen dat het hier om dezelfde persoon gaat. Qua leeftijd is het mogelijk, maar er is geen indicatie van leeftijd van genoemde persoon.

Genoemde Bert van Lier kan ik niet direct plaatsen, daar is op dit moment geen houvast, en .voor een R(udolph?) Schlager heb ik nog geen huwelijk kunnen vinden. Ik blijf nog verder zoeken in de Schlager richting, hopelijk komt er nog iets naar voren.

 Dank voor het meedenken, Frans

Frans A. van Lier - 24 jun 2023 - 14:06

Profielafbeelding

Bas - 24 jun 2023 - 16:13

Profielafbeelding

Hallo Bas, 

Dat is de stamkaart hierboven genoemd: Pieter Wagner vertrekt in 1920 naar Nederlands Indie, waar hij dan is aangesteld als hoofdagent van politie. Bron: Ministerie Koloniën, stamkaarten Oost-Indische Ambtenaren.

Intussen toch ook Bert van Lier kunnen plaatsen, goed mogelijk dat dit een zoon was uit het echtpaar van Lier x Prijkel bovengenoemd.

Dat is dan een neef Bertus Cornelis, 1904-1996.

Toch nog steeds dank voor het meedenken!

Groet, Frans 

Frans A. van Lier - 25 jun 2023 - 00:37 (laatst bijgewerkt 25 jun 2023 — 00:46 door auteur)

Profielafbeelding

Je zou een poging kunnen wagen en bij het CBG kijken of er daar een persoonskaart is van Maria Antonia van Lier. Dan moet ze na 1938 zijn overleden. Of een persoonskaart van Pieter Johannes Wagner, om te kijken of daarin meer gegevens over de scheiding staan.

Bas - 25 jun 2023 - 07:42

Profielafbeelding

Bedankt Bas,

het lijkt me inderdaad de enige mogelijkheid nog.

Ook de naam Schlager levert verder geen hits op voor nu.

Zal het bericht sluiten.

Vriendelijke groet Frans 

Frans A. van Lier - 25 jun 2023 - 08:56

Profielafbeelding

Helaas bieden de huwelijkse bijlagen uit 1927 Den Haag ook geen soelaas: die zijn verloren gegaan in WO-II.

Bas - 25 jun 2023 - 10:03

Profielafbeelding

Hallo Frans,

 Ik ben de Bert van Lier uit de advertentie. T.w. ECM van Lier, zoon van B.C. van Lier en M.J..Mansion uit Laren.

 De genoemde Maria Antonia is mijn zuster, gehuwd geweest met R. Schlager uit Zwitserland, kinderloos.

Hopelijk kun je weer verder...

Groet Bert.

ECM van Lier - 18 feb 2024 - 11:24


Profielafbeelding

Hallo Bert, 

heb een bericht gestuurd met mijn email adres.

Wil je eventueel contact opnemen? 

Vriendelijke groet Frans 

Frans A. van Lier - 18 feb 2024 - 11:50







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu