D'r veel meer informatie uit de volkstellingsgegevens van 1921 te halen als je die benadert via de indexen van de website 'gahetna.nl' van het Nationaal Archief: https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/zoeken?activeTab=nt_legacy
Je zoekt dan op 'loswijk', en gaat dan naar 'Suriname: namenklapper volkstelling.....'. Je krijgt dan een lijst met namen: https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/index/nt00445?searchTerm=loswijk
Kies 'J. W. Loswijk', en kies de link naar 'Scan Registratieblad'. Je komt dan op het registratieblad van Alfred Stroom; hij is het hoofd van het huishouden:
https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/2.10.19.01/invnr/22/file/NL-HaNA_2.10.19.01_22_0471
Dan blader je 1 pagina door naar scan nummer 473, en je ziet het hele gezin:
https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/archief/2.10.19.01/invnr/22/file/NL-HaNA_2.10.19.01_22_0472
Johan Walther Loswijk, zoon van Alexandrina Antoinetta Loswijk, geboren 26 aug 1900 in Paramaribo. Erkend door de moeder. Z'n moeder Alexandrina is geboren Coronie, 15 maart 1880, en ze is niet verwant aan de hoofdbewoner Alfred Stroom (betekent niet getrouwd - dus wonen blijkbaar samen). Alfred is geboren in 1890 en dus überhaupt te jong om de vader van Johan Walther te kunnen zijn.
D'r staan ook 2 zussen van J. W. op dit registratieblad. De moeder van J.W., Alexandrina, is niet erkend door haar vader of moeder. Zeer vermoedelijk is zij dus een dochter van een op dat moment ongehuwde vrouw met de achternaam Loswijk, en die vrouw zal vermoedelijk voor 1863 zijn geboren; in ieder geval niet meer dan een paar jaar daar na want anders kan ze geen kind gekregen hebben in 1880.
Eén van beide zussen van J. W. is op 20 jarige leeftijd overleden: https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?query=loswijk&coll=ddd&sortfield=date&page=1&facets[type][]=familiebericht&facets[spatial][]=Suriname&facets[periode][]=1|20e_eeuw|1920-1929|&identifier=ddd:011235093:mpeg21:a0062&resultsidentifier=ddd:011235093:mpeg21:a0062
Omdat de ouders van Alexandrina haar niet hebben erkend zal er van haar geboorte in1880 dus weinig tot geen registratie zijn te vinden. De zoektocht naar háár moeder zal er denk ik eentje worden bij wijze van uitsluiting: zoek alle vrouwen met de achternaam 'Loswijk' geboren vóór 1865, die in ieder geval in 1880 ongehuwd waren, en hou ze één voor één tegen het licht.