beste forumleden,
wie leest hier de moeder, is dat Maria?

. . . (voornaam begint met m en eindigt met y) coningen (congingum als Latijnse vervoeging).
Michaël
als ik de inschrijving (10-02-1646 Berlicum) van het vermeende bruidspaar zie staat Marie op dezelfde manier geschreven:

De naam eindigt op een e-caudata ook wel e-cedilla genoemd: ę , dwz. een e met een staartje. Dat staat voor de ligatuur ae (æ). De volledige naam is dus Mariae, dwz in het Nederlands: van Maria.
Aanvulling op het antwoord van ChrisvD: achter Mariae staat coniugum,Petrus en Maria waren dus getrouwd.
Vriendelijke groeten,
Carl
bedankt Chris, een wel heel duidelijke uitleg.
het probleem dat ze mogelijk getrouwd zijn na de doop van hun zoon blijft bestaan.
Wrs betreft het hier Marie Danielis Henrici van Osch die met Petrus Joannes van Roij trouwde in 1646, zie hierboven.
In 1640 worden ze beiden genoemd in een erfdeling van haar ouders Daniel Henrici van Osch en Barbara Jan Martens,
(Peter Janssen en Mariken Danielis Henrici van Osch)
Ik zit verkeerd met deze aanname denk ik!
Wie waren de doopgetuigen in 1644, ik kan dat niet helemaal ontcijferen. Zij kunnen van belang zijn bij de zoektocht naar het voorgeslacht, omdat doopgetuigen meestal naaste familie van de ouders waren.
Guilielmi [= Willem] Somers (?) en m.i. Johannes Jois = Johannes Johannes'.
de doopgetuigen zijn: Antonia Henrici Jois loco Rutger Petri en Nicolae Wilhelmi Frenssen
vooralsnog kan ik er niet veel mee Liesbeth