
Verder zien we de getuigen Thomas van Swieten en Nicolaas van Tol tekeken . Daar houdt het wel mee op.
Ik heb een eerste beginnetje:
Thomas Vos van Avesaet,
coopman in wijnen tot Rotterdam en[de] ...,
welcke verclaarde te constitueren en[de]
volmagtig te maecken Pieter Arcxsoeck
van Scharpenbraut . . . tot
Leijden special
Michaël
Dank alvast Michael voor dit eerste opzetje. Ik ben benieuwd naar de rest. Als dit misschien de Thomas de Vos is die gehuwd was met Grietgen Fransdr. (Hij was namelijk koopman in wijnen. ) Dat zou mij weer een stukje verder brengen.
Uit wat losse woorden die ik verder nog kan lezen is dit een puur zakelijke procuratie om namens Thomas te mogen procederen door Pieter.
Familierelaties herken ik in de tekst niet zo gauw. Het zal eerder met de wijnhandel te maken hebben.
Michaël
In ieder geval dank je wel voor de genomen moeite, Michael.
Mvg
Paula
De andere Avezaat-handtekening is een J. Bosch van Avesaet.
Staat die familie niet in de blauwe boekjes? (Nederlands Patriciaat). Het is best een deftige familie.
Dank je wel, Petra, voor jouw reactie en goede tip. Ik ga ermee aan de slag.
Groet, Paula
Paula, ik denk dat ik me verlezen heb en dat er in die handtekening ook Vosch staat. Ga daar maar van uit!
Oké, maar stel het meedenken zéér op prijs
Groetjes
Thomas de Vos x Grietje Frans is toch lakenwerker?
Klopt, staat bij zijn ondertrouw. Er is echter ook een akte uit 1682, hierin wordt Thomas de Vos genoemd als brandewijnkoper ende Grietjen Franssendr als egtelieden. Aktenr. 63, scan 89. Ben er inmiddels achter, dat bovengenoemde Thomas de Vos van Avezaath is gehuwd in Rotterdam. Twee verschillende personen dus. Ben jij op zoek rikk naar Thomas en Grietjen? Misschien kan ik je verder helpen.
Niet specifiek, maar ik was bezig met Vos-sen in Leiden.
Van deze Thomas heb ik twee kinderen. Heb jij daar huwelijken van?
En ik heb zijn doop etc.
Ik heb twee kinderen vanThomas, maar geen huwelijken van hen. Alleen twee van Thomas zelf. En zijn doop. En zijn broer en zus. Maar ook van hen geen huwelijken. Wel van oom en tante van Thomas. Ik heb wel wat meer informatie over de vele families de Vos in Leiden, mijn voorouders. Als je mij mailt via dit forum kunnen we wel wat uitwisselen.