stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoLeeshulp, transcriptie, vertaling, betekenis » Doopregister Fridolin Mayer [Moeder Anna /Joanna Mayer von Mayerbiwicz], 8-3-1826 Bad Goisern, Oostenrijk-Hongarije



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Beste forumleden,

Ik ben al een tijdje op zoek naar meer info re: Anna [Mayer] von Mayerbiwicz, de moeder van Fridolin Mayer (later officieel erkend als biologische zoon van Joseph Hörner Edler von Roitberg). Ik heb zijn doopregister bijgevoegd en is hier digitaal te vinden. Omdat "Mayer", "von Mayer" en "Mayerbiwicz" tot heden niks heeft opgeleverd hoop ik dat het register misschien meer informatie over zijn moeder bevat.

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Bij voorbaat dank,

Kaj

Kaj Metz - 26 dec 2024 - 22:15 (laatst bijgewerkt 27 dec 2024 — 00:37 door auteur)

Profielafbeelding

heb je dit zelf onderzocht of overgenomen?

Heb je bijv. de akte van erkenning, het document waarin de naam "Mayerbiwicz" voorkomt en de huwelijks- en overlijdensakte van Anna waaruit mogelijk meer informatie is te halen?

Peter B - 27 dec 2024 - 14:06

Profielafbeelding

Onderzocht. Dit is een langlopende mysterie aan moederskant.

Van Anna heb ik naast dit doopregister alleen een overljjdensregister - 15 sep 1877 (die volgens mij geen relevante informatie bevat over haar afkomst - wel is volgens mij haar naam verkeerd gespeld: Mayerbourg?). Ze is op 80-jarige leeftijd overleden in Kozmice Wielkie, het huidige Polen, waar haar zoon Fridolin op dat moment rentmeester is. Anna is later* blijkbaar met Joseph toch in het huwelijk getreden want bij haar overlijden is ze weduwe van Joseph. Ik heb tot heden geen huwelijksakte gevonden. Ze staat aangeschreven als van adel. De achternaam Mayer komt ook in Kozmice Welkie [en het overkoepelende Wieliczka] voor, maar het is dan ook wel een populaire achternaam. Mayerbiwicz niet en lijkt bijna wel een verzonnen naam. Joseph was van adel en Fridolin een bastaard.

De link naar de erkennning is hier te vinden, maar ik heb nog niet het moment gevonden om de Oostenrijkse bureaucratie te trotseren. 

* Dat zou dan een stuk later moeten zijn, want Joseph heeft eerst nog een aantal kinderen (tot 1860) met Maria Anna Kalß (huwelijk op 20-05-1849 te Altaussee). Maria sterft in 1874 en Anna in 1877.

Kaj Metz - 27 dec 2024 - 16:18 (laatst bijgewerkt 27 dec 2024 — 16:38 door auteur)

Profielafbeelding

dank je Kaj! er staan namelijk een aantal onbetrouwbare gegevens online over dit gezin :-)

volgens het overlijdensregister van de weduwe was Josef in Schemnitz (Banská Štiavnica in Slowakije), misschien biedt zijn overlijden uitkomst of hij daadwerkelijk gehuwd was.Ik zoek nog even verder


 

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

[hier]

Peter B - 30 dec 2024 - 10:57

Profielafbeelding

Op de tweede regel staat bij de moeder "gebürtig"; dat is geen deel van haar naam.

André Jansen - 30 dec 2024 - 14:17


Profielafbeelding

Josef overlijdt in Altaussee in 1872 [hier]:
16.05./18.05.1872, Fischerndorf, Herr Josef Hörner Edler von Roithberg, pensionierter k.k. Bergmeister, verehel[icht] durch 23 J[a]hre, 20. Mai 1849, 75 Jahre, Lungenentzündung

zijn weduwe overlijdt 2 jaar later in Bad Aussee [hier]: 27.09./29.09.1874 Anna Maria Roithberg von Hörner, kk Bergmeisterwittwe, 59jr, Schlagfluß

! blijft dus uiterst twijfelachtig of Anna von Mayer daadwerkelijk weduwe was.

Met Maria Anna Kalß een aantal kinderen gedoopt te Altaussee, ook hier een dochter die erkend werd en er werd gehuwd toen er al een 2e kind op komst was [hier]
27.09./28.09.1844 Carolina Josepha Maria
19.06./20.06.1849 Anna Maria Josepha Emanuela
05.10./06.10.1850 Carolus Josephus Franciscus
03.02./05.02.1853 Josephina Christina Maria (∞ 08.021874 [hier], † 01.12./03.12.1892 Bad Aussee [hier])
04.04./04.04.1859 Bianca Maria Carolina

Josef was vanaf 1832 al Altaussee werkzaam, en heeft voordien in Schemnitz de Bergsakademie bezocht

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Peter B - 30 dec 2024 - 17:24 (laatst bijgewerkt 1 jan 2025 — 17:35 door auteur)







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu