

Nog één. Ik ben er vol goede moed aan begonnen maar begrijp het toch niet helemaa.l Het gaat me niet om alle details van de koop, tenzij er iets heel bijzonders in staat, maar om de volgende zaken:
- Begrijp ik goed dat Jean Eerens niet zelf aanwezig is maar zich laat vertegenwoordigen door Corneille Jacobs?
- Er is sprake van een magistraat van Kampen, is dat omdat Jean daar in garnizoen ligt?
- Jean verkoopt ongeveer 8 are en 27 centiare aan bos (of is het bosgrond?), wat staat er precies bij de ligging (gegevens naastliggers hoeft niet)?
- En klopt het dat hij er 34 francs en 5 centimes voor krijgt?
- En hij heeft het geërfd van zijn moeder Megteld Jacobs?
- Dit speelt zich af in februari 1805?
Mechtildis Jacobs, echtgenote van Philippus Ernst,
is op 29-7-1773 in Meerssen begraven.
Philippus ERENS trouwde vervolgens blijkbaar met Maria Canna, die
op 28-10-1818 te Meerssen overleed
Klopt, dit is me bekend. Zijn vader bezit ook land, dus vandaar dat ik me afvraag of het dit keer inderdaad om bezit van zijn moeder gaat.
Het kwam me ook al bekend voor 😊
Omdat de bijlages in het eerste bericht zo lastig leesbaar zijn hier en in een volgend bericht nog de fragmenten waarop de vragen betrekking hebben. Ik heb geprobeerd het eerste bericht aan te passen maar de bewerking loopt steeds vast.

Ik heb het kunnen oplossen.