SAA: Toegang 5075; Inv. Nr. 3277; Archief van de Notarissen ter Standplaats Amsterdam; Henrick Outgers; Minuten mei-juli 1685; #39; Scan 75-76/436; 12-05-1685 Bevrachtingscontract Jan Pietersz. Baers
https://archief.amsterdam/inventarissen/scans/5075/140.1.92/start/70/limit/10/highlight/5
Regel 15-19 luiden:
d'eerste goede wint en weder van hier sal vertrecken
en directelijk seijlen nae Brest in Britanjen, alwaer
sijn inhebbende lading in goede ordre gelost hebbende,
sal den sch[ippe]r met seijn voorn[oemde] schip van daer moeten ver-
seijlen nae La Faon op deselve riviere /ofte beij[. . .]/ ende daer ter
Ik zoek nu waar de plaats "La Faon op deselve riviere" ligt en/of wat de moderne naam is van deze plaats. Ik kom er met behulp van Google / Google maps niet uit. Misschien lees ik de akte verkeerd, dus kijk vooral ook naar het origineel.
Ik zie op de kaart wel de rivier La Faou. Je zou zeggen "streepje boven de 'u' vergeten". Maar er lijkt me toch een onmiskenbaar 'n' geschreven te zijn.
Graag uw mening.
Michaël
Ik zou ook denken dat hier de rivier Le Faou wordt bedoeld.
Deze rivier ligt bij het stadje Le Faou dat ook een haventje heeft, op 30 km van Brest : https://nl.wikipedia.org/wiki/Le_Faou
Er wordt gesproken over "La Faon op deselve rivier of beij (baai)", daarbij terugverwijzend naar Brest. Het kan haast niet anders dan dat hier inderdaad om Le Faou gaat.
Hartelijk dank voor jullie reacties. Hiermee is de vraag beantwoord.
Michaël