Ontcijferen van een handtekening.
Deze handtekening komt voor in een rekwest 4 september 1797 en dat is ondertekend door een aantal zeevarenden.
Het gaat om de onderste signatuur. De handtekening erboven heb ik ook nog in een andere bron gevonden en ik zet die er apart bij, zodat de zwierige omhalen minder snel verward worden met die van daaronder. Wie kan mij helpen?


Kunt u een link plaatsen naar de te ontcijferen handtekening?
Ik dacht, J. Harel. Moet kunnen: die naam bestaat. Havel kan ook...
Wordt de naam van de ondertekenaar dan niet genoemd in het document ?
Beste L. Loef,
ik heb indertijd kopieen gemaakt van dit rekwest. Ik kan je in dit geval niet helpen aan een link, helaas.
Beste L. Loef,
ik heb indertijd kopieen gemaakt van dit rekwest. Ik kan je in dit geval niet helpen aan een link, helaas.
Beste Petra, De naam Havel kwam ook bij mij op, maar die alsook Harel kan ik niet vinden in b.v. de beschikbare monsterrollen of in andere bronnen zoals Marhisdata.
Beste JacobsM, dat had wel heel mooi geweest maar helaas staan er geen namen bij. Alleen de handtekeningen.
Ik lees de naam meer als Favre of Havre, de middelste letters lijken voor mij meer op "avr " als ik het een beetje uitvergroot.

De laatste letter van de naam lijkt me dan weer eerder een soort groot uitgevallen "E".
Het blijft een beetje gissen!
Die laatste letter (met die teruggeklapte haal erboven) zou zelfs een d kunnen zijn... Van het delta-type: δ .
(Ik probeer maar wat, bij gebrek aan vergelijkingsmateriaal.)
Frank, heb je meer informatie over het document (misschien kunnen we het dan digitaal opzoeken).
Denk aan naam, toegangsnr, inventarisnr etc.
De combinatie "avr" zou ook heel goed kunnen. Maar ook hiermee kom ik nog niet in de buurt van een naam die bij een koopvaardij zou kunnen horen. Blijf a.u.b. meedenken, alle suggesties zijn welkom.
Het zou inderdaad ook een 'd' kunnen zijn Petra. Ik had zelf ook een lettercombinatie gevonden die er wat op lijkt. (zie afbeelding)
