stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoHelpdesk » Wijzigingen lay out website



Profiel afbeelding

Betreft Genealogie Online (via Edge browser)

Profielafbeelding

Sinds enige tijd wordt de lay out van de website Genealogie Online aangepast/gewijzigd. Helaas zijn niet alle aanpassingen een verbetering. Zo vind ik het nieuwe lettertype geen verbetering, maar dat is mijn mening. Zo ook op de Statistieken pagina is door de combinatie donkerrood vlak met zwarte letters de inhoud slecht leesbaar

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Waar ik de meeste hinder van ondervind is op de pagina Publicatiebeheer/../Openbaarheid personen. Periodiek kopieerde ik de personen die niet openbaar zijn naar een Excelsheet voor allerlei extra controles. Dit kopiëren (Ctrl+A en Ctrl+C) is nu niet meer mogelijk. Kan dat hersteld worden?

Martien Mantel - 1 jul 2026 - 08:46

Profielafbeelding

De slechte leesbaarheid van de samenvatting op de statistiekenpagina is ook al gemeld op

https://www.stamboomforum.nl/fora/4/2/95248/0/samenvatting_op_statistiekenpagina_slecht_leesbaar

Pauline Berens BC - 1 jul 2026 - 11:06

Profielafbeelding

Hallo Pauline, dat had ik gezien, maar het leek mij gezien hetgeen ik rapporteer, geen probleem om nog eens op te melden in een uitgebreidere melding met meerdere effecten van het wijzigen van een lay out.

Mijn grootste probleem blijft dat ik de tabel met "niet openbare personen" niet meer kan downloaden. Hierdoor mis ik een extra controlemogelijkheid, wat mij beperkt om de publicatie actueel te houden. Omdat ik voor de publicatie betaal, verwacht ik geen achteruitgang in de mogelijkheden, die mij bij het aangaan van het abonnement zijn geboden. Misschien wat formeel, maar het geeft mijn frustratie bij zo'n wijziging wel het beste weer.

Martien Mantel - 2 jul 2026 - 10:31

Profielafbeelding

Prima, heel vervelend dat je een handige manier had ontdekt om de tabel met "niet openbare personen" te kopiëren naar Excel en dat dat niet meer werkt. 

Pauline Berens Rutenbrock - 2 jul 2026 - 18:01

Profielafbeelding

Het lettertype vind ik juist een hele verbetering.  Waar ik wel grote moeite mee heb is de kleurstelling van achtergrond en letters. Voorheen waren publicaties te lezen in donkere modus, met witte letters op een zwarte achtergrond.  Ik gebruik nog steeds donkere modus, maar kan de tekst in mijn voorpagina en tabellen niet meer lezen.

Ik ga niet de licht modus gebruiken, dan moet ik een zonnebril gaan gebruiken

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

S. Clement - 15 jul 2026 - 10:14

Profielafbeelding

Wat is er waar eigenlijk veranderd aan het lettertype?

Pauline Berens EBBI - 15 jul 2026 - 13:33


Profielafbeelding

@Sander en @Pauline, mijn vraag gaat niet over het lettertype of een modus van de browser. Graag discussie zuiver houden. 

Martien Mantel - 15 jul 2026 - 15:09







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu