Ik begrijp niet echt waarom een vraag over een software programma voor MAC uitmondt in een "strijd" tussen Windows en Apple. Daar gaat het m.i. niet om.
Ikzelf ben een aantal jaren geleden overgegaan van W op M en ben Reunion gaan gebruiken voor mijn stamboom gebeuren.
Ooit ben ik begonnen met GD87, waarna ik ben overgestapt op ProGen, GensData, Aldfaer om uiteindelijk naar Reunion te stappen.
Dit is het eerste buitenlandse programma dat ik gebruik en door de vele overgangen en (naar ik heb begrepen) verschillende gedcom-dialecten van de diverse programma's lijkt mijn bestand, met hulp van Frans van Bodegom, weer een beetje te kloppen. Het heeft wel veel moeite gekost om de boel weer goed te krijgen.
Advies : wissel niet te snel of te vaak van programma.
Ondanks deze wetenschap ben ik er nu toch ook achter waarom ik niet eerder een buitenlands programma heb gebruikt. Wij zijn een apart volk, met aparte regels voor namen en registratie daarvan.
Neem een doop. Daar worden vaak getuigen genoemd die je (later) aan de familie kunt koppelen omdat blijkt dat het een oom of tante is. Binnen Reunion kun je velden genoeg aanmaken, zoals in elk programma, maar bij een gedcom uitdraai moet je verrekt goed weten wat je doet om alle gegevens over te kunnen zetten.
Als je weet wat je doet en je bent niet meer van plan een ander programma te gebruiken, dan is Reunion niet slecht. De uitvoer is goed, maar in maar 1 taal. Wil je het in een andere taal, dan moet je wat kunstgrepen toepassen, maar het kan wel. Ik heb bij Leister (de maker van het programma) voorgesteld Engels als vaste mogelijkheid te maken voor uitvoer, naast de taal van de vertaalmodule. Men vond het idee daar niet zo gek en gaan kijken wat de mogelijkheden daarvoor zijn.
Daarnaast is het nog wel eens zoeken naar hoe je iets op een bepaalde manier kunt uitvoeren. Dat zal wel een kwestie van wennen zijn, denk ik.
Ik heb naast Reunion ook Family Tree Maker en MacStamboom. Uitwisseling tussen deze drie programma's is (vanwege de extra velden die ik heb gemaakt in Reunion) knap lastig, omdat de Gedcom tag die ik gebruikt heb schijnbaar in de nieuwe versie niet meer wordt ondersteund. Ik zal daar dus wat op moeten verzinnen.
FTM is ook een fraai programma. Heeft wat meer grafische mogelijkheden dan Reunion, maar verder lijkt het ongeveer gelijk (ik gebruik het nog maar pas).
MacStamboom ziet er leuk uit met de virtuele boom. Nuttig? Ach, het oog wil ook wat. Persoonlijk vind ik het leuk in een oog opslag te zien van wie ik een foto heb en bij wie ik er nog achteraan moet.
Er schijnt ook een programma te zijn dat Gramps heet. Zowel voor Windows, Linux als Mac en in diverse talen. Ik las het ergens, maar kan het niet meer terug vinden.