Hallo Jermaine
Ik las je bericht van gisteren op het Stamboomforum. Wat je eerste vraag betreft: vele Duitsers vertrokken in de 18de en eerste helft 19de eeuw naar Nederland omdat economisch gezien Nederland in die tijd veel rijker was. Daar komt voor Hopsten ook nog de ligging van het dorp bij: in de grensstreek van het bisdom Munster (later behorende bij het koninkrijk Pruisen en nu bij Rijnland-Westfalen) met het koninkrijk Hannover (nu Nedersaksen). Vooral in de 18de eeuw waren het de zogenaamde "Tüötten" (marskramers), in de eerste helft van de 19de eeuw meestal landarbeiders.
De (groot)ouders en ook verdere voorouders van het echtpaar Teeken-Kramer kan ik je geven. Stam je van hun af? Hoe verloopt die afstamming?
Genealogisch onderzoek in Duitsland is lastig: het land was voor 1900 sterk verdeeld in allerlei kleine en grote landjes. Dat heeft nog steeds een zeer verschillende organisatie van de archieven tot gevolg waarbij het in iedere deelstaat ook nog weer anders georganiseerd is. Bovendien is er door de diverse oorlogen veel verloren gegaan.
Je onderzoek in Duitsland zal dan ook eerst moeten bestaan uit het opsporen van waar de archivaliën berusten die je wilt bekijken, gevolgd door een bezoek ter plekke.
Echter steeds meer informatie komt ook daar online (al dan niet betrouwbaar) en ook op mailinglijsten kun je je vragen kwijt.
Ik hoop je zo enigszins geholpen te hebben. Voor meer informatie: mail naar mijn mailadres!
Met vriendelijke groet,
André Schröder