Ik ben op zoek naar verdere gegevens van mijn voorouders uit Duitsland.
Jan Jurian () (Johan George) Knipschild is geboren in Bremen rond 1762.
Hij is rond 1793 gehuwd met Maria Christina Abel geboren in Emstek rond 1755.
Zij emigreerden naar Nederland en kwamen terecht in Amsterdam. Jan Jurian overleed daar in 1805. Maria werd ouder en stierf waarschijnlijk rond 1843.
Loe Knipschild
Aangezien het stel katholiek is, zou u succes kunnen hebben op matricula. Van Bremen zijn registers online: link.
Hij is rond 1793 gehuwd
Om precies te zijn14 oktober 1791
Maria werd ouder en stierf waarschijnlijk rond 1843.
Volgens de huwelijksakte van haar zoon te Breda was dat 25 mei 1807
Dus:
Maria hertrouwt in 1806

In 1807 hertrouwt Hendrik

Het betreft hier een andere persoon.
Tussen 1812 en 1852 vind ik geen overlijden van een Maria Christina Abel in Amsterdam. Ik heb voor de zekerheid ook gekeken bij Abels, zonder resultaat.
Volgens mij geeft de huwelijksakte van de zoon weinig reden tot twijfel m.b.t. de gevonden gegevens van Frank.
mvg-Ben
Ik vermeld vaststaande feiten. kunt u die ook noemen?
Het betreft hier een andere persoon. Is een dooddoener.
zie [hier] de begraafinschrijving 14.01.1805 van Johannes Jurrianus Knipschilt, en [hier] de begraafinschrijving van de weeskamer waarbij de weduwe C.M.Abel 17.01.1806 het testament heeft vertoond. Aan deze weekamerinschrijving wordt gerefereerd in de ondertrouwinschrijving met Hendrik Gerrits Reller [hier]. Dus dit is zonder meer de juiste Maria Christina Abel.
zie ook haar inschrijving bij de aangegeven lijken, overleden 22.05.1807 - nog steeds wonende in de Utrechtse Dwarsstraat n°110 met 2 kinderen [hier]
en zie ook het huwelijk van dochter Maria Dina Knipschild 09.08.1815 te 's-Gravenhage [hier]
Frank,
Dit was mijnerzijds een staaltje van beginnersfouten. Ik zag al eerder de naam van de eerste echtgenoot van Maria: Jan Knijschel. Daar had natuurlijk een belletje moeten rinkelen ipv snel concluderen dat dat niet Jan Jurian Knipschild kon zijn en het dus een andere persoon betrof.
Dank voor de aanwijzingen.
Loe