stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoOnderzoek in Duitsland » Gezin van Herman Vorck en Fenne rond 1550 in Dorsten (Noordrijn-Westfalen in Duitsland)



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Herman Vorck uit Dorsten in Duitsland en zijn vrouw Fenne hadden voor 1560 twee dochters, Margaretha Vorck en Catharina Vorck in Dorsten.

Zij bewoonden De Huiskamp bij Herdinges Veldtwysche, gelegen naast de Huiskamp van Lamberdinghe en Boelkinghe, en/of
het erve "de Wuste" bij Wylmeringhes Wuste,

allemaal gelegen in het kirchspiel Borcken, onder het bisdom Westenborcken.
Ook moet er een zoon Herman en nog een dochter Aleidis in dit gezin zijn geweest.
De familienaam wordt ook als Forck geschreven.

Zijn van dit gezin in Duitsland meer gegevens terug te vinden?

H. Slager - 22 jan 2026 - 17:57

Profielafbeelding

Voor wat betreft "plaatsbepaling", en een helder "wie, wat, waar, wanneer"...

Het gaat dus om de omgeving van de huidige plaats Borken https://nl.wikipedia.org/wiki/Borken_(stad) en https://de.wikipedia.org/wiki/Borken , een stad net over de Duitse grens bij Winterswijk, deelstaat Nordrhein-Westfalen; 

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

...en daarbinnen specifiek om het stadsdeel Westenborken https://de.wikipedia.org/wiki/Westenborken , een verspreide nederzetting van losse boerderijen en hofsteden op het platteland. 

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Als "aanwijzingen" qua landschap/plaatsnamen, uit de tijd voor 1560, hebben we dus: Dorsten (zuidelijk van Borken, tussen Borken en Oberhausen) ; Borken ; een stadsdeel daarvan: Westenborken ; en waarschijnlijk een aantal verspreid liggende boerderijen/hofsteden : Huiskamp bij Herdinges Veldtwysche, naast de Huiskamp van Lamberdinghe en Boelkinghe, en/of het erve "de Wuste" bij Wylmeringhes Wuste. - Zouden hiervan later nog sporen zijn overgebleven?

Aan de hand van de kaart van Europa in de 19de eeuw, https://maps.arcanum.com/de/map/europe-19century-secondsurvey/?bbox=754189.469026979%2C6766094.358018315%2C763772.7614482328%2C6769534.0242911475&layers=158%2C164 , op de namen afgaand, misschien bij deze op de kaart omcirkelde boerderijen/hofsteden...

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Anno 2026 vinden we in het landschap ( https://www.tim-online.nrw.de/tim-online2/?bg=basemapDE_grau&scale=1400000¢er=450000,5700000&wms=https://www.wms.nrw.de/geobasis/wms_nw_hist_blattschnitte,nw_hk_86_lc&legend=true ) in elk geval nog "mogelijke" aanwijzingen zoals de namen Bölker en De Woeste

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afgezien van deze achtergrond qua plaats: voor onderzoek op naam / op plaats (Dorsten, Borken) in Duitsland kunt u dan het beste terecht, om te beginnen, 

- bij FamilySearch  https://www.familysearch.org/en/search/  (eerst een gratis aanmelding/wachtwoord aanmaken), 

- bij GeneaNet https://en.geneanet.org/  (met ingestuurde bjdragen van collega-stamboom-onderzoekers) en 

- bij ComputerGenealogie / CompGen https://www.compgen.de/recherchieren/ (speciaal voor (ex-) Duitstalige landen in Europa), met prima onderzoeksmogelijkheden op regio/plaats https://wiki.genealogy.net/Borken_(Kreis_Borken) , en op familienaam (bijv. Vorck / Forck ) https://meta.genealogy.net/ . Voorbeeld uit 1684:

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Veel succes... 

Frank Posterholt - 22 jan 2026 - 23:01


Profielafbeelding

Frank Posterholt:

Geweldige reactie.

Bedankt!

H. Slager - 23 jan 2026 - 10:38







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu