Mijn overgrootvader Gerard Lodewijk van den Helm trouwde 1865 met Catharina Ida Constantia Ojers. Het stel kreeg vier kinderen (Utrecht, Lunteren, Lunteren, Utrecht; het laatste kind werd 1872 geboren.). In 1874 werd het huwelijk in Wesel (D) door echtscheiding ontbonden. In 1879 hertrouwde hij in Heerde met Sophia Haarman. Op 2 mei 1784 vroeg Gerard Lodewijk OPNIEUW het Nederlanderschap aan. In 1900 trouwde hij een derde keer, met Bernhardina Feddera van Sonsbeeck.
Gerard Lodewijk was aanvankelijk ambtenaar in Lunteren en later geruime tijd burgemeester van eerst Batenburg en later Buurmalsen. Ook schreef hij enkele juridische werken over de Burgerlijke Stand. Over zijn voorouders en nageslacht etc. is alles bekend.
Mijn vraag is: wat deed hij in Wesel en hoe lang woonde hij daar? Waarom heeft hij zijn Nederlanderschap opgegeven? Het gaat dus over de periode 1872 tot en met 1879. Zat hij daar met zijn kinderen of zijn die na de scheiding aan Catharina Ojers toegewezen? Van de vier kinderen waren er in 1874 nog twee in leven (Maria Madeleine en Fredrik Hendrik). Waar zijn die kinderen later opgegroeid? Hun huwelijken etc. heb ik wel gevonden.
Excuus, ik wist niet dat ik die vraag 15 jaar geleden ook gesteld heb. Maar een deel vnan mijn vragen staat nog altijd open: wie kreeg de kinderen na de scheiding en waarom is GL naar Wesel gegaan en heeft hij zijn nederlanderschaop destijds opgegeven.
Gerard Lodewijk van den Helm werd 07.10.1876 ingeschreven in het bevolkingsregister van Apeldoorn, ingekomen vanuit Ede [hier]; volgens het bevolkingsregister van Utrecht zou hij 22.12.1872 zijn uitgeschreven naar Kleve [hier]. Is er enige indicatie dat hij überhaupt in Wesel heeft gewoond?
Nee, Peter, ik weet alleen dat de echtscheiding in Wesel zou zijn uitgesproken. Maar dat hoeft natuurlijk niet zijn woonplaats te zijn geweest.
Hallo Kai, Interessant die Duitse route om gemnakkelijk te kunnen scheiden. Nooit van gehoord. Maar GL zal als pecialist op dat gebied wel precies geweten hebbewn hoe het werkte. Leuk dat zijn naturalisatie tot in de Kamers toe is besproken! En kennelijk is in ieder geval de dochter bij haar moeder blijven wonen. Ik krijg de link helaas niet uitvergroot, dus het fijne ervan kan ik niet lezen. Der andere link werkt helaas ook niet goed, het beeld schiet steeds naar het meest rechtse gedeelte. Kemnnelijk iets mis met mijn computer.
Van zoon Fred(e)rik Hendrik weet ik wel dat hij jaren lang op verschillende adressen in Amsterdam heeft gewoond. Niet bekend is vanuiit welke plaats hij naar Amsterdam verhuisde. Staat vast wel in het BR, maar dat krijg ik dus niet uitvergroot. En kan ik zo vanaf het scherm niet lezen.