stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoMilitairen » Sebastian Renes, Tambour in Doornik in 1761 opgelost



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Sebastian Renes en zijn vrouw Gertruida Jansen doopten een dochter Agnes in de rooms-katholieke parochie Saint Brice in Tournai/Doornik in 1761. Hij was tambour in een regiment. 

Weet iemand welk regiment dat kan zijn? (Ik ontcijfer met moeite 'regiment de Kinstkat').

Tournai/Doornik was in 1761 volgens mij onder Oostenrijks-Habsburgs gezag.

Martijn

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Martijn Andrea - 12 aug 2025 - 10:53

Profielafbeelding

Het staatse regiment van Kinschot IR672e

DutchRegiments - RepInf - Infanterie Regiment 672e

Deze kinderen horen er waarschijnlijk ook bij:

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Frank Fransz - 12 aug 2025 - 11:56 (laatst bijgewerkt 12 aug 2025 — 12:17 door auteur)

Profielafbeelding

Dank Frank

Ik denk dat je gelijk hebt en dat verwezen wordt naar regiment van Kinschot.

En die kinderen horen er waarschijnlijk ook bij, maar ik heb de originele doopgegevens tussen 1744-1760 van de rooms-katholieke parochie Saint Brice in Tournai/Doornik nog niet gevonden.

Sebastiaan Renes en Gertruida Jansen dopen een kind in 1753 in Bergen op Zoom, en een dochter trouwt in 1779 in Hulst. Dat klopt met de garnizoen plaatsen  van het 672e Infanterie Regiment.

Groeten,

Martijn

Martijn Andrea - 12 aug 2025 - 15:51

Profielafbeelding

Die drie kinderen zullen er ook wel bijhoren. 1797 overlijdt in Hulst een dochter Jeanne, geboren in Tournai, 38 jaar oud. Dat zal degene zijn die in het lijstje vermeld staat als Anne, geboren 1759.

Liesbeth Niepoort - 14 aug 2025 - 11:18


Profielafbeelding

Dank Liesbeth. Sebastian Renes en zijn vrouw Gertruida Jansen doopten ook een zoon Jan/Joannis op 4 Apr 1753 in Bergen op Zoom.

(Volgens mij trouwde deze Jan Renes op 29 Mei 1784 in Willemstad en was zoon Jan ook een soldaat in het 672e Regiment Infanterie).

Groeten, Martijn

Martijn Andrea - 14 aug 2025 - 20:06







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu