stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoMilitairen » Hendrik Fokkens, 4e Regiment Infanterie



Profiel afbeelding
Profielafbeelding

Voor mijn familieonderzoek ben ik op zoek naar meer informatie over mijn familielid Hendrik Fokkens, die in Nederlands-Indië heeft gediend.

Het gaat om:

Naam: Hendrik Fokkens
Regiment: 4e Regiment Infanterie (4 R.I.)
Onderdeel: GRP 1
Vertrek naar Nederlands-Indië: 28 oktober 1949
Terugkeer naar Nederland: 27 mei 1950, met het schip SS Groote Beer
Gebied: Batavia / West-Java, Nederlands-Indië

Ik ben vooral op zoek naar aanvullende informatie over zijn militaire diensttijd. Ik zou graag willen weten waar hij precies heeft gediend, wat zijn werkzaamheden en omstandigheden waren en met welke eenheid hij in Nederlands-Indië verbleef.

Daarnaast ben ik bijzonder geïnteresseerd in foto's van het 4e Regiment Infanterie (4 R.I.), en specifiek van GRP 1. Zelf beschik ik helaas maar over één foto van Hendrik uit Nederlands-Indië. Op deze foto ligt hij in bed; voor zover bij ons bekend was hij op dat moment ziek.

Daarom vroeg ik mij af of u in uw archief of collectie beschikt over foto's, documenten, persoonskaarten, verslagen of ander materiaal waarop Hendrik Fokkens, GRP 1 of het 4e Regiment Infanterie voorkomt.

Ook wanneer u mij kunt verwijzen naar een ander archief, museum of instantie waar ik dergelijke foto's en informatie zou kunnen vinden, zou ik dat zeer op prijs stellen.

Alvast hartelijk dank voor uw tijd en moeite. Ik hoor graag of u mij verder kunt helpen met mijn onderzoek naar Hendrik Fokkens.

Met vriendelijke groet,

Manuel Fokkens

Manu Fokkens - 4 sep 2026 - 15:37

Profielafbeelding
Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Zie Militaire voorouders | Nederlands Instituut voor Militaire Historie

En dat hier misschien nog iets nieuws te vinden is .

mvg-Ben

Ben Wegman - 4 sep 2026 - 15:40 (laatst bijgewerkt 4 sep 2026 — 17:43 door auteur)

Profielafbeelding

Bijgewerkt

Regiment: 4e Regiment Infanterie (4 R.I.)
Onderdeel: GRP 1

Als ik dit lees denk ik aan 4-GRPI = 4e bataljon Garde Regiment Prinses Irene.
 

Bij vertrek

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Bij aankomst

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

LTD 81 is een werkplaats

Frank Fransz - 5 sep 2026 - 11:54 (laatst bijgewerkt 6 sep 2026 — 10:06 door auteur)

Profielafbeelding

Op deze pagina https://www.indiegangers.nl/index.php/fotogalerij  staat een fotoalbum van George Snieder OVW-er 2-4 RI De Kennemers (op de foto klikken) wellicht hier nog wat te vinden?

Frank van der Kaa - 5 sep 2026 - 14:33 (laatst bijgewerkt 5 sep 2026 — 16:58 door auteur)

Profielafbeelding

Dag Frank Franzs,

Vraagje, waar heeft u het deze screenshots vandaan ?

Groet,

Manuel Fokkens

Manu Fokkens - 7 sep 2026 - 13:38


Profielafbeelding

Frank Fransz - 7 sep 2026 - 13:50







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu