Beste forumleden,
Wie kan helpen met onderstaande ondertrouw?
Waar komen bruidegom en bruid vandaan?
Wat staat er nog tussen de regels?
Wat staat er in de marge?

https://archief.amsterdam/indexen/deeds/1c1b0c2e-fc90-456b-825a-40bb61890e21
Compareerden als vooren Jan Harmanssz van [...?] oud 23 jaren
geen ouders hebbende wone[nd] opde Delfsebierkaen, ende
Trijn Andries van [...?] oud 26 jaren, geen ouders hebbende
wone[nd] in 't Goijstersteechjen
[in de marge: ...?]
[ondertekening:] Jan [...?]
Beilen, Delfsebierkaeij, Anslo, Jan Harmensz
Marge lastig te lezen: Dese persoonen zijn getrout door .... Amsterveen .... schoolmeester aldaer ... 23 julij 1617
Jan Harmanss van ?eulen oud 23 jaren
geen ouders hebbende wonen[de] ^13 an[ni]s^op de Delftsebierkaeij, ende
Trijn Andries van Anslo [= Oslo] oud 26 jaren geen ouders hebben[de]
wonen[de] 12 an[ni]s^in't Goijstersteechjen
| dese persoonen sijn getrout door P. van Pull [= Petrus Pullaeus] pred[ikan]t tot Amsterveen gel[ijck] blijckt bij de acte van [den] … aldaer den 23en Julij 1617
Hartelijk dank beiden! Zou de bruidegom dan "van Ceulen" kunnen zijn?
Ceulen sluit ik niet uit maar als je de beginletter vergelijkt met die in cleermaker in de akte daarboven dan is het verschuil toch wel groot.
Net als JP Ouweltjes lees ik Beilen als herkomstplaats. Ceulen haal ik er niet echt uit.
Misschien wel bekend: Trijntje Andries hertrouwt (ondertrouw Amsterdam 3-7-1621) met Harmen Henrixsz [hier]
Inderdaad lijkt de eerste letter niet erg op een C. Het probleem is echter dat het teken op geen enkele letter in de nabije omgeving lijkt, ik heb bv. geen B kunnen vinden die net zo geschreven staat als dit teken.
Ook lijkt de rest van het woord eerder ...eulen, en niet ...eilen. De i wordt toch meestal met een duidelijke punt erboven geschreven en de u met een kriebeltje. Beilen als herkomstplaats lijkt me dus niet zo waarschijnlijk.
Nogmaals allen bedankt voor het meedenken.
De i wordt toch meestal met een duidelijke punt erboven geschreven en de u met een kriebeltje.
Ik heb even wat andere inschrijvingen hierop gecontroleerd en ben het ermee eens: het "kriebeltje" wordt door de schrijver gebruikt bij de u.
Ik ben benieuwd naar de herkomst van Jan Harmens. Ik had zelf destijds Beilen genoteerd (ik stam af van zijn vrouw Trijntje Andries en haar tweede man).