BruidegomHendrik Adolff Nieuwpoort , jongeman , van Wezer , wonend: Lombertstraat BruidJacoba Errewin, jongedochter , van Heusden , wonend: Wijnhaven Plaats Rotterdam Datum trouwen 12-11-1782 Datum ondertrouw 27-10-1782 Bron
DTB Rotterdam Trouw gereformeerd
Wie kan mij iets vertellen over de herkomst van deze persoon.? Ik neem aan dat met Wezer een Duitse plaats bedoeld is. Mijn eigen voorouders Nie(uw)poort heetten in Duitsland Nie(n)porte, dus deze Hendrik Adolff mogelijk ook.
Bekend is alleen dat zijn vrouw in 1783 in het kraambed overlijdt (en haar geboorte). Daarna is van Hendrik Adolff niets meer te vinden.
Vielleicht ist Wesel gemeint, oder das Weserbergland. Ich habe keine Ahnung. Oder Wezep (in den Niederlanden, Provinz Gelderland).
Liesbeth
In de digitale stamboom van Rotterdam kom ik Hendrik Adolf Nieuwpoort nog 2x tegen.
Als vader bij de doop van Johanna Hendrik Nieuwpoort op 21-03-1779 (moeder Adriana van Hal) doop is overigens Luthers
En nogmaals als getuige bij de doop van Frans Hendrik Frans Nieuwpoort op 08-11-1790 (ouders dopeling Frans Hendrik Nieuwpoort en Maria Hoijman) doop ook Luthers.
Of had je deze gegevens al?
Wezer, zou daarmee misschien Weeze bedoeld worden?
Groeten,
Agnes
Als je zoekt op Niepoort ipv Nieuwpoort, dan vind je nog 3 meldingen van Hendrik Adolf in Rotterdam! De meest recente die ik vond dateert uit 1802.
Groeten,
Agnes
Hallo Agnes,
Die andere Niepoort was mij bekend. Het is echter aantoonbaar een andere Niepoort dan degene over wie mijn vraag gaat. Tenzij hij een bigamist was.
Degene die met Adriana van Hal getrouwd was, is mijn voorvader.
Hallo,
mogelijk moet de plaats Wezer gelezen worden als Weeze / Wese (Dld).
Niet ver over de grens, nabij Boxmeer.
De rivier de Wezer / Weser wordt als plaats aanduiding ook wel gebruikt,
bijvoorbeeld Nienburg aan de Weser.
(Maar dat is een stuk noorderlijker in Duitsland gelegen).
Groetjes Fred.
Ik heb ook wel zitten denken aan Wesel. Ligt ook dicht bij Nederland.
Het raadsel van de echtgenoot van Johanna Errewin of Irwin is nog steeds onopgelost. Mijn eigen voorvader uit dezelfde periode had dezelfde voornamen, maar kwam uit Hollage/Wallenhorst ten nw van Osnabrueck
Ik heb nog een andere optie voor de plaats van herkomst: Wersen. Dit ligt vlak bij degeboorteplaats van die andere Niepoort (die is nl. in Hollage/Wallenhorst geboren, een plaats vlak bij Osnabrück). Wersen ligt op een steenworp afstand van het huis in Hollage, maar aan de overkant van de rivier in het graafschap Tecklenburg.
Ik heb inmiddels ontdekt dat de naam Nieporte destijds ook in Wersen voorkwam. Volgens Ancestry (waar ik geen toegang toe heb) zou een Heinrich Rudolph Nieporte maart 1752 in Wersen geboren/gedoopt zijn als zoon van Hermann Heinrich Nieporte en Marie Elisabeth Donnerberg. Die Hermann Heinrich heb ik verder niet in mijn stamboom zitten, wél een vermoedelijke zus van ME Donnerberg, eveneens getrouwd met een Nieporte.
Ik hoop dat er iemand is die toegang heeft tot de EL-doopboeken van Wersen en eens voor mij wil kijken welke personen met de achternaam Nie(n)porte in die boeken voorkomen, met name in de 18e eeuw. Een link naar die doopboeken (en trouwboeken) is uiteraard ook goed, dan kan ik zelf gaan zoeken.
Protestantse kerkregisters van Wersen uit de 18e eeuw zijn beschikbaar bij Archion, maar alleen tegen betaling:
https://www.archion.de/de/alle-archive/nordrhein-westfalen/landeskirchliches-archiv-der-evangelischen-kirche-von-westfalen/kirchenkreis-tecklenburg/wersen
Vanaf 1815 ook bij het Landesarchiv, maar dat is waarschijnlijk te laat voor je zoektocht:
https://www.archive.nrw.de/archivsuche?link=KLASSIFIKATION-Klas_f610a1d0-289c-4ab3-bb9f-acaf78a25e80
Ik ben helaas geen lid van Archion . Ancestry zou ook een optie zijn,maar daar ben ik evenmin lid van en dat is volgens mij ook een weinig betrouwbare site. En lidmatenboeken of poorterboeken etc van Rotterdam, maar die zijn niet online zover ik weet