stamboomforum

Forum logoOnderzoek in Duitsland » Frederik Sahm en Johanna van Lerven , Fisbach ca.1754



Profiel afbeelding

Ik zou graag meer gegevens over deze personen willen ontvangen.

Frederik Sahm (Lahm,Saam) geboren ca 1754 in Fisbach Duitsland Gehuwd onbekend waar. Overleden 1-3-1814 Den Haag.Beroep Militair.

Gehuwd met Johanna van Lerven waarschijnlijk ook geboren  ca 1754 onbekend waar  en waar gehuwd. Overleden 24-02-1814 Den Haag.  Ik heb wel haar ouders Theodorus van Lerven en Margrieta Breselaar. Verder weet ik van hen ook niets.Indien mogelijk ook van hen gegevens.

Zij hebben 4 kinderen:

Johannes Saam geboren ca. 1781 en gehuwd onbekend waar Overleden 23-05-1838 Den Haag.

Maria Juliana Sahm geboren 16-06-1785 Breda, gehuwd 23-12-1804 Rotterdam .

Christiaan Diderich Sahm  geboren ca. 1792 gehuwd 11-8-1825 Arnhem en overleden 2-2-1848 te Utrecht. Abraham Sahm ca 1793 Den Haag, gehuwd Den Haag 26-04-1815 en overleden 20-8-1826 Den Haag.

Wie kan mij op het goede spoor zetten.

Lida

A soeting - 3 mar 2015 - 10:55

Hallo Lida,

sieh mal, wie viele Fischbach es gibt:

http://wiki-de.genealogy.net/Fischbach

Das wird schwierig werden.

Bei www.genealogy.net fand ich bei der Metasuche das:

Verlustlisten 1. Weltkrieg Sahm Wilhelm Fischbach, Birkenfeld Preußen 1184 Seite 24937 Verlustlisten 1. Weltkrieg Sahm Wilhelm

Fischbach a. d. Nahe, St. Wendel Seite 5407

 

Das könnte eventuell ein Ansatzpunkt sein.

Gruß

Gerty

Gerty - 3 mar 2015 - 12:06

Beste Lida,

met alle respect, maar je vraag staat in het verkeerde forum.

 

Er zit niets anders op, dan zijn huwelijk, waarschijnlijk

ergens in Nederland, (als zijn schoonouders kloppen) op te zoeken.

Verder moet het van de twee gehuwde zoons toch te achterhalen zijn,

waar en wanneer zij zijn geboren/gedoopt.

vriendelijke groet,

Jan.

Jan Clavaux - 3 mar 2015 - 12:20

Beste Jan

Dat heb ik ook al geprobeerd. Maar dit is een familie die ook later nogal rondtrekt door Nederland  en niet alleen Nederland ook Frankrijk.  Kinderen en kleinkinderen werden door heel Nederland geboren. In de plaatsen die mij bekent zijn, Den Haag, Rotterdam, Breda, Delft, Arnhem,  Amsterdam, Utrecht, Meppel, Harlingen en Veenhuizen. Heb ik verder niets  over Frederik Sahm kunnen vinden. Misschien ook door verbastering van de namen. Alleen op de overlijdensakte stond dat hij uit Fisbach in Duitsland komt. Misschien is hij daar getrouwd misschien ook niet.

Ik ga nog eens kijken of op de akte's van de huwelijken van zijn kinderen nog wat meer staat (Wie was Wie) Deze zijn alle na 1800 getrouwd.

Lida

A soeting - 3 mar 2015 - 17:47

Hallo Trudy

Das sind 36 verschiedene Fisbach. Ich hatte keine Anung das es so viel waren . Kein Idee welche ich haben muss.

Das ist recht schwierig. Die erste Weltkrieg ist viel spater, dann sind diese Namen nicht mehr in unsere Familien

Gruss Lida

A soeting - 3 mar 2015 - 17:55

Hallo Lida,

in de huwelijksbijlagen van Christiaan Diderich en Abraham

moet op zijn minst een uittreksel zitten van hun doopinschrijving.

Je weet, dat een vermelding van een geboorteplaats in een overlijdensakte nooit

erg betrouwbaar hoeft te zijn.

Linksom of rechtsom moet je toch het huwelijk in Nederland vinden voor een meer

betrouwbare plaats van herkomst.

Veel succes!

Jan Clavaux - 3 mar 2015 - 18:07

Bij zijn overlijden was Fredrik Sahm heerenknegt.

Als militair ben ik hem niet tegengekomen.

Update: bij de doop van Maria Juliana in Breda was hij soldaat.

Bij het overlijden van Johanna van Lerven lees ik bij haar moeder

Margrieta Bieselaar.

Het echtpaar Theodorus Cornelius Bouduinus van Lerven/Larve -

Margriet Bieselaar is in Den Haag getrouwd 31-8-1749.

Hun dochters zijn daar ook geboren/gedoopt.

Hoewel je al in Den Haag hebt gezocht, heb ik toch zo'n donkerbruin

vermoeden, dat Frederik Sahm en Johanna van Lerven daar toch

doodgewoon zijn getrouwd.

Johanna's zus is daar ook getrouwd (in 1780), ook met een soldaat.

Jan Clavaux - 3 mar 2015 - 19:27

Beste Jan

Bedankt voor je antwoorden, De volledige naam van Theodorus had ik nog niet gevonden, wel de andere schrijf wijze van de achternaam van Margrieta Breselaar,  (Bieselaar) maar ook Bisilaar.

Ik heb ook nog geprobeerd via Genver te zoeken, maar dat is me niet gelukt. Ben daar nog erg onhandig mee.

Lida

A soeting - 18 mar 2015 - 20:11

In de huwelijksbijlagen (Arnhem - 11.8.1825 - Sahm x Löw - images 471 t/m 477) staat de geboorte- en doopdatum van Christiaan Diderik: 9/10.8/1791 Groote Kerk 's-Gravenhage.

G.Karssenberg - 19 mar 2015 - 09:21


Dank je wel G. Karssenberg.

Inmiddels heb ik ook de geboorte data van Theodorus 2-12-1721 en Margrieta 25-12-1726 beide Den Haag gevonden, ouders nog steeds onbekend,  en de geboorte en trouwdatum van Margaretha van Lerven16-9-1750  en Gerrit Hulscher 24-5-1751 beiden den Haag Trouwdatum 14-5-1780 Den Haag en van hem ook de begraafdatum 3-4-1802 en beroep soldaat.

Lida

A soeting - 19 mar 2015 - 10:13







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu