Hoi Anja,
Voor jou heb ik gevonden:
De geboortedatum van Marritje van Vliet: 01-08-1859 in Amsterdam, aktenr 5-58. Ze is geboren s middags om 16.00 uur op het adres Singel 52.
Haar vader Gijsbert van Vliet was melkslijter en 31 jaar toen Marritje werd geboren.
Ook had ik voor je gezocht naar de geboorte van Maria Wilhelmina van Dijk dochter van Pieter van Dijk en Maria Magdalena Hulswit.
Zij is geboren op 03-07-1838 in Amsterdam op de Dijkdwarsstraat 1 om 03.00 uur akte 5/144.
Haar vader Pieter van Dijk was sjouwer en 28 jaar toen Maria Wilhelmina werd geboren.
Omdat ik nog wat tijd over had ben ik maar even verder gegaan met de zoektocht.
Pieter van Dijk (geboren ca 1816 in Amsterdam) en Maria Magdalena Hulswit (geboren op 25-01-1817 in de Ridderstraat 56 in Amsterdam akte 2/62) zijn gehuwd op 11-05-1836 in Amsterdam akte 1/162
Pieter van Dijk is de zoon van Pieter van Dijk en Antje van Vliet, beide ouders zijn overleden voor 1836.
Maria Magdalena Hulswit is een dochter van Frederik Hulswit (stokviskopersknecht) en Maria Magdalena Kraft.
Frederik Hulswit (18 jr) en Maria Magdalena Kraft (20 jr) zijn op 27-09-1815 akte getrouwd in Amsterdam.
Frederik is werkman en zoon van Barend Hulswit (overleden voor 1815) en Francijntje Box.
Maria Magdalena Kraft is de dochter van Elias Kraft en Maria Fontijn.
Elias Kraft en Maria Fontijn zijn in ondertrouw op 28-11-1777 te Amsterdam akte 750/86.
Hieronder de tekst van de akte.
Elias Kraft van Olm Luthers oud 36 jaar wonende op Rapenburg ouders zijn dood hij wordt geassisteerd met Johannes Wolf
Maria Fontijn van Peterson Luthers 20 jaar woont als boven geassisteerd met haar vader Leendert Fontijn.
Olm is een plaatsje aan de Donau en heet thans Ulm en ligt in Baden Wurtenberg, Duitsland
Peterson heet thans Petersheim en ligt ook in Duitsland
Barend Hulswit en Francijntje Box zijn op 08-10-1790 in ondertrouw gegaan in Amsterdam akte 635/368
Tekst van de akte.
Jan Barendt Hulswit van Alen in Munsterland geref. Oud 27 jaar. Woont in de Jonkerstraat naast gelegen de 3 Oost Indie Handelaren. Ouders zijn dood geassisteerd door Anthony Bruijn op t Cingel naast Brouwerij de Zwaan.
Francijntje Box van Amsterdam geref. Oud 21 jr woont als boven geass. Met haar moeder Cornelia van Eijk woont als voorn.
Ik hoop dat je hiermee verder kunt.
Groetjes van Carla B