Een aantal van mijn voorouders zijn in de zestiende eeuw neergestreken in Amsterdam.
Via het online doopregister heb ik een aantal ervan kunnen traceren, maar nu komt het moeilijke stuk namelijk in het archief van Amsterdam zoeken naar de ouders van die personen en een link naar mijn stamboom.
Uit de handleiding heb ik begrepen dat archiefnummer 5001 de meeste info bevat voor dit doel.
Maar er staat ook in dat de indemniteit registers niet bewaard zijn en ook dat ondertrouw aktes (huwelijksintekening) mogelijk meer gedetaileerde informatie kunnen bevatten.
Wie kan me vertellen hoe ik dit het beste kan aanpakken, op mijn website http://werensteijn.probie.nl/nl/index.html staat alle informatie van de Amsterdamse tak.
Een er van is:
Magteltje Gijsbertse Weerenstijn voor 1745 getrouwd met Gijsbert Arentse Kemp en samen krijgen ze een dochter Marrijtje welke op 26 april 1745 gedoopt wordt in Rooms-Katholiek, kerk De Duif (Bron 360 p. 17 (folio 9) nr. 1).
De getuigen bij deze doop zijn bekenden uit mijn stamboom, namelijk Pieter van Weerdesteijn geboren in Odijk, (zoon van Joannes van Weerdesteijn en Ariaentie van Velpen) en Jacomijntje van Zeist waarmee Pieter getrouwd is in Snelrewaard (Utr)
Magteltje zal ongetwijfeld een familie band hebben met Pieter, de vraag is waar vind ik de informatie zoals een huwelijksintekening waarin meer details staan over haar afkomst?
Al vast bedankt, Chris Werensteijn