stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » gevraagd: Halverkerk in de Elsas?



Profiel afbeelding
Niet meer geregistreerd

Beste lezer,

Wie kan mij helpen?

In het ondertrouwboek van Den Haag vond ik de volgende gegevens: Joseph Neuholt, soldaat, jm van Halverkerk in de Elsas. Hij is getrouwd met Agniet Guiljuam, jv van hier, in de Fransche Kerk, Den Haag, in 1681.

Ik kan echter geen Halverkerk (Halberkirch?) in de Elzas vinden. Heeft iemand een idee welk plaatsje hier bedoeld kan zijn?

Alvast hartelijk dank.

M.vd Bogert

M vd Bogert - 19 feb 2013 - 09:16

Niet meer geregistreerd
Misschien wordt Altkirch bedoeld?

Annemarie57 - 19 feb 2013 - 09:47

Niet meer geregistreerd
Bedankt voor je reactie, Annemarie. Dat is idd een mogelijkheid... Het komt er zover mijn beperkte Elzaser kennis reikt het beste bij in de buurt. De Haagse ambtenaar had duidelijk geen grote talenknobbel. Maar ik vind het verschil tussen "Alt" en "Halver" nogal groot.

M vd Bogert - 19 feb 2013 - 09:59

Niet meer geregistreerd
Aanvullende (?) informatie: in het Elzassisch is kerk -> Kerch

M vd Bogert - 19 feb 2013 - 11:30

Profielafbeelding
Zou Helfrantzkirch in de Elzas kunnen zijn?

Paul E. van de Water - 19 feb 2013 - 16:18


Niet meer geregistreerd
Ik zou het niet uit willen sluiten, mooie vondst. En lekker dichtbij Altkirch. Bedankt voor de reactie.

M vd Bogert - 19 feb 2013 - 16:54







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu