stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » Joods genealogische registers digitaal toegankelijk



Profiel afbeelding
Niet meer geregistreerd

Meer dan 50 registers met in totaal meer dan 4000 pagina’s die voor Joods genealogisch onderzoek van belang zijn, zijn nu op de website van de NKvJG (www.nljewgen.org) digitaal toegankelijk en volledig doorzoekbaar. Het gaat om registers van doop, trouw en begrafenissen, van naamaannemingen en besnijdenissen uit alle delen van het land. In de afgelopen 30 jaar zijn ze door de Nederlandse Kring voor Joodse Genealogie ‘vertaald’ en op schrift gepubliceerd. Nu zijn ze met financiële steun van de Stichting Collectieve Maror-gelden Nederland (Maror) gedigitaliseerd en vanaf de website van de NKvJG te downloaden: https://www.nljewgen.org/uitgaven-van-de-nkvjg/.

Aan de publicaties is door de jaren heen door vele Kring-leden belangeloos gewerkt. Een bijzondere rol daarbij is vervuld door Helga Becker-Leeser (1928), die op 26 augustus 2018 is overleden. Zij is al vanaf de eerste jaren van de Kring, opgericht in 1987, degene die het merendeel van de genealogische publicaties heeft geredigeerd en geschikt gemaakt voor publicatie. Het aantal uren dat zij hieraan heeft besteed is onmetelijk. Ongetwijfeld heeft ze daarmee een grote bijdrage geleverd aan het bewaren van het Nederlands Joods Genealogische Erfgoed, dat nu ook digitaal beschikbaar is.

Jeroen Sprenger - 16 okt 2018 - 12:14


Profielafbeelding

Dank u wel voor dit bericht, met vriendelijk groeten vanuit Lelystad.

M.C.(Macy) Deden-Kazenbroot - 16 okt 2018 - 19:35







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu