Beste Mensen,
Gebruikt er iemand anders het programma NVU om webpagina's te maken die je op internet kan publiceren?
Ik gebruik het zelf al een hele tijd en tot nu toe ging alles vrijwel zonder moeite. Echter nu heb ik een probleempje waar ik niet uitkom.
Ik heb namenlijk mijn stamboom opgebouwd in tabelvorm zodat je echt het idee van een Boom krijgt.
Nu is het het mooiste als je de tekst in zo een tabelcel gecentreert weergeeft en dat doet het programma ook als ik in NVU aan het werk ben. Maar zodra ik de pagina verstuur naar mijn homepage dan geeft hij alleen de tekst van de bovenste rij cellen gecentreerd weer en de rest lijnt hij allemaal links uit.
Heb al verschillende dingen geprobeerd (o.a per cel de uitlijning centreren) maar hij blijft het op het net links uitlijnen, terwijl de tekst in bovenste rij wel gecentreerd word.
Heeft iemand hier een oplossing voor?
MvG
Danny
Hoi Danny,
Op het gevaar af dat we weer off-topic raken (sorry Kèren, hahaha) dan toch maar even een reactie:
Ik heb een blik geworpen op jouw - met tabellen opgebouwde - stamboom, maar in mijn standaard browser (Mozilla Firefox) wordt 'ie keurig gecentreerd uitgelijnd... zèlfs per cel.
Ook in Apple Safari gaat alles goed, maarrr... in Microsoft IE loopt het mis!
Het ligt dus niet aan NVU, maar aan de manier waarop MSIE jouw code interpreteert. En ik moet zeggen: die code is verre van standaard. Tip: verdiep je eens in het gebruik van Cascaded Style Sheets, en probeer die zoveel mogelijk toe te passen.
Vermijd ook coderingen als <big><big><big> want daardoor onstaat er een onoverzichtelijke HTML-spaghetti. Mocht je hierover met me van gedachten willen wisselen, schroom dan niet om een privé-berichtje te sturen.
Groet,
RJ
En voor de tip van Robert Jan wil ik je verwijzen naar de site
www.handleidinghtml.nl .
Deze is helemaal in het Nederlands en bevat zowel uitleg van HTML alsmede van CSS (Cascading Style Sheets).
met groet,
Frank
Hoi Danny,
Nog een korte opmerking: het zal wel een tiebvaudje ;-) zijn maar ik zie in jouw stamboom dat Marie Antoinette Weijers over een paar maanden gaat overlijden. Beetje macaber, nietwaar? Dat jaartal moet vermoedelijk 2007 zijn...
Groet,
RJ
Hallo Robert Jan,
Die heb ik even geparkeerd om op een later tijdstip nader te bestuderen. Ziet er zeker goed uit!
Goed... we gaan nu helemaal maar even buiten de genealogische paden wandelen (maar toch denk ik dat dit nut kan hebben als je een mooie website wilt maken om je stambomen te presenteren).
Ziehier:
http://www.csszengarden.com/ een schoolvoorbeeld van een website met exact dezelfde content (inhoud) die door het aanklikken van een design in de kolom "Select a Design" geheel veranderd. Dit is uitsluitend gestuurd door het gebruik van CSS.
Voordelen (die je uiteraard al kent, RJ): de HTML codering is minimaal (dus kortere laadtijden voor de bezoeker van je site) en bij wijzigingen in je stijl is het op je gehele website in een (1) keer doorgevoerd.
groet, Frank
Dank voor de tips, wat webpagina's betreft daar heb ik nog niet zoveel kaas van gegeten, vandaar dat het programma NVU ook zo makkelijk is.
Ik zie nu ook dat MSIE er helemaal een zooitje van maakt, want in de onderste cellen geeft hij de jaartallen van de data weer onder de dagen/maanden en daaronder weer de plaatsen terwijl ik dat op mijn pc keurig achter elkaar heb staan. Misschien zelf toch ook maar mozilla firefox nemen. of een ander programma om webpagina's te maken, want dit is klote natuurlijk.
Wat betreft het overlijden van Marie Antoinette Weijers, door het letterype dat ik gebruikt heb (French Script) lijkt het idd een 8, maar het is een drie. Deze vergissing had ik eerst zelf ook. Je ziet dit pas goed zodra je een drie en een acht bij elkaar hebt staan.
MvG
Danny
Hoi Frank,
Misschien tijd voor een sub-forum over deze materie? Ik zou zeggen: leef je uit, gooi je haar los, en vooruit met de geit, hahaha!
Groet,
RJ
Hoi Danny,
Bega nu niet te fout om van browser te veranderen teneinde alles correct in beeld te krijgen. Miljoenen andere webkijkertjes zitten wereldwijd namelijk nog steeds naar MSIE te koekeloeren, en daarmee is je probleem niet opgelost.
De kunst is nu juist je pagina's dusdanig te coderen dat ze er in elke browser hetzelfde uitzien. Daarvoor is weliswaar enige kennis van HTML en CSS ontontbeerlijk, maar dat levert dan weer een hoop voldoening op!
Ik weet niet of NVU een zogeheten 'design-modus' kent (volgens het sleur-en-pleur principe) maar die zou je eens kunnen uitschakelen. Schone code maak je met de hand, en al doende houd je ook betere controle over je pagina's.
(De beste HTML-editor - voor hardcore coders - is dan ook nog steeds het door Microsoft meegeleverde Kladblok, hahaha!).
Succes ermee, en voor hulp daaromtrent kun je altijd aankloppen.
Groet,
RJ
PS: Het door jou gebruikte font (lettertype) is niet alleen onduidelijk, getuige het nauwelijks waarneembare verschil tussen de 3 en de 8, maar kan ook niet door iedereen worden gelezen. Gebruikers die niet over dat font beschikken krijgen aldus iets heel anders in beeld dan jouw bedoeling was. Tip: beperk je tot gangbare fonts als Times, Helvetica, Swiss, Tahoma of Verdana. Het romantische effect verdwijnt, maar je verzekert je daarmee van een gelijkvormig ontwerp voor alle browsers en platforms.
Hallo,
Ik ken NVU niet, maar in hoeverre is het daar mogelijk om zelf je HTML en CSS aan te passen? En dan heeft dit alleen zin als Danny zich hierin wil verdiepen. Anders kun je beter een andere HTML editor gebruiken. Firefox is trouwens geen HTML editor, maar alleen een browser.
De HTML kan zeker wel opgeschoond worden. NVU maakt er een interessante "tag soup" van :) De "small"-tags binnen de "big"-tags (en dat meerdere keren) is nogal redundant, evenals de vele returns. Er wordt wel gebruik gemaakt van CSS, maar alleen in de HTML body zelf, en niet in een "style"-tag in de header, of aparte stylesheet.
Verder is de HTML en de CSS van Danny's website wel goed volgens de validator van het W3C (World Wide Web Consortium), dus daar kan het niet aan liggen. Zie
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fhome.casema.nl%2Fbrok%2 FStamboom%2520Danny%2520Brok.html&charset=%28detect+automatically%29&d octype=Inline&group=0
MSIE staat er weliswaar om bekend dat het de W3C standaard niet goed interpreteert (met name de oudere versies), maar zolang nog 80% van de bevolking deze browser gebruikt, zit er weinig anders op dan er toch maar voor te zorgen dat je pagina ook daarin goed uitziet.
Groeten,
Frank
Robert Jan,
Dus jij gaat liever met Notepad werken dan met een fatsoenlijke teksteditor, zoals Textpad of een van de duizend andere die er zijn? (Zie o.a.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_text_editors ) Dat kan ik me niet voorstellen :)
Ik ben het er wel voor de volle 100% eens dat een teksteditor de beste manier is om de code volledig in eigen hand te houden, maar het hangt af van je ervaring en de tijd die je erin wil steken of het gebruik van een teksteditor de verstandigste keus is.
Het font wordt trouwens als Times New Roman getoond op mijn machine, wat wel goed leesbaar is.
Frank
Daar heb je helemaal gelijk in,
Vooral de windows vista gebruikers krijgen ineens een ander lettertype te zien.
Ik ben nu aan het proberen om mijn pagina's op te bouwen in microsoft frontpage,
wellicht dat dit beter gaat in combi met MSIE.
MvG
Danny
Neehoor Frank... maak je maar niet ongerust. Die opmerking werd gevolgd door een luidkeels "hahaha". Ik weet echter dat er nog steeds types rondlopen die in Notepad coderen, zonder alle gemakken van een volwassen HTML-editor.
Zèlf gebruik ik al sinds jaar-en-dag HomeSite, van de firma Allaire. Ook bleek ik - in het verleden - al eens NVU te hebben geïnstalleerd (moest daarvoor even een andere pc aanslingeren, maar het blijkt erop te staan).
Ik zal dat programma vandaag of morgen eens aan een nader onderzoek onderwerpen om te zien wat de (on)mogelijkheden er van zijn. Op het eerste gezicht vertoont NVU veel gelijkenissen met HomeSite...
Overigens heb ik de design-modus van HomeSite altijd uitgeschakeld staan, en gebruik ik alleen de shortcut-buttons om snel even wat tags in mijn code te kunnen plaatsen.
En wat jouw opmerking over Firefox betreft: bij mijn weten heb ik nergens beweerd dat dat een HTML-editor is... toch? Ik weet wel beter! :-D
Groet,
RJ
PS: zal ik dat sub-forum dan maar aanmaken? Kunnen we daar verder van gedachten wisselen...
Aiaiaiaa... Danny toch: Microsoft FrontPage is zo mogelijk nòg erger...!
Kijk even op Tucows.com voor een deugdelijk freeware of shareware alternatief, zoals het door Frank genoemde TextPad.
En nogmaals: het ligt allemaal niet aan NVU, zolang je maar niet een ingebouwde WUZIWUK module gebruikt (Wat U Ziet Is Wat U Krijgt). Dat soort 'wizzard' heeft de neiging van je code een rommeltje te maken...
Groet,
RJ
Robert Jan,
Ik moet bekennen dat ik één van die types ben die geen "volwassen HTML editor" gebruikt. Textpad met zijn syntax-highlighting is voor mij in het algemeen voldoende. Ik maak me niet ongerust over hoe jij je webpagina's maakt. Als je Notepad gebruikt en voor de bijzonder Spartaanse ervaring kiest, moet je dat zelf weten. Desnoods werk je in een DOS-box met commando's zoals "echo ^<h1^>Welkom op de site van Robert Jan^</h1^> >>index.html" ;)
Aangezien ik een teksteditor gebruik, kan ik geen goede HTML editor aanbevelen. Het belangrijkste criterium is dat het in de gangbare browsers goed werkt, zoals IE, Firefox, Opera, Safari. Of de HTML 100% perfect / valide is, is minder belangrijk. Uiteindelijk maak je je website voor de bezoekers, en niet voor de W3C validation service.
De opmerking over Firefox als HTML editor slaat op een zin van Danny: "Misschien zelf toch ook maar mozilla firefox nemen. of een ander programma om webpagina's te maken, want dit is ..... natuurlijk.". Er zit trouwens nog wel steeds een HTML editor in Mozilla Suite. Mijn eerste website (allang weg) heb ik trouwens met de zeer illustere voorganger "Netscape Navigator 3.1 Gold" gemaakt, wat voor die tijd acceptabele HTML opleverde. Ik ben toen ook vrij vlot in die HTML gedoken en heb het toen opgepikt. Helaas met blijvende schade, aangezien ik nu mijn kost verdien als programmeur. (Geen webappliaties meer.)
Frontpage heeft inderdaad de neiging om te IE-centrisch te zijn. Ik heb zat sites gezien die zelfs VBScript gebruikten, wat door Frontpage wordt toegepast, wat natuurlijk niet werkt als je geen IE gebruikt. Of Frontpage nog steeds VBScript gebruikt, weet ik niet.
Een subforum lijkt me weinig zinvol. Er zijn zat plaatsen op het internet om over HTML en CSS te discuszeuren.
Frank
Robert Jan,
Ik ga me toch maar aanmelden, aangezien ik hier genoeg ervaring mee heb en het laagdrempeliger is voor velen, maar ik heb niet zoveel tijd om uitgebreid te helpen.
Groeten,
Frank
> Een subforum lijkt me weinig zinvol. Er zijn zat plaatsen op het internet om over
> HTML en CSS te discuszeuren.
Hoi Frank,
Tot je dienst: dat mag dan zo wezen... we proberen de bezoekers van SF natuurlijk wèl vast te houden, hahaha!
En daarbij: geregeld duikt dit soort vragen op in 'Hulp gevraagd/aangeboden', en daar zijn dergelijke onderwerpen nu juist off-topic. Vandaar dat ik tòch maar even een sub-forumpje heb aangemaakt. We zien wel wat 't wordt...
Sterkte gewenst, met je 'deerniswekkende bestaan' als programmeur... (just kiddin').
RJ