stamboomforum

Forum logoNieuws en updates » Geen reactie na reactie



Profiel afbeelding

Hoewel zeer regelmatig dit forum volgend geef ik af en toe een naar mening zinnige reactie op een gestelde vraag.

Tot mijn verbazing en ergenis geeft de meerderheid van de vragenstellers geen enkele reactie, ik zie dit tevens bij meerdere reactie's van andere forumleden.

Mij begint nu de zin te ontbreken te reageren op gestelde vragen, en ben benieuwd hoe anderen hiermee omgaan.

ronald - 7 dec 2009 - 19:57

Hallo Ronald,

Het blijft erg vervelend als je geen reacties krijgt, na een zinnige reactie op een gestelde vraag.

Ik weet niet om wat voor vragen het hierbij ging. Soms gebeurt het ook wel dat men via een profiel een mailtje stuurt. Maar je geeft aan dat in jouw geval er niet werd gereageerd.

Hoe hier nu mee om te gaan is je vraag. Geef de moed niet op, gelukkig zijn er genoeg forumleden die wel even reageren.

Met vriendelijke groeten,

Jacqueline

Jacqueline Jansen - 7 dec 2009 - 20:09

Hoi Jacqueline,

Het gaat niet om een specifieke vraag maar meer in het algemeen waarbij vragenstellers totaal niet reageren op een reactie.

Uiteraard zijn er uitzondering waarop zeer positief op wordt gereageerd.

Mijn ergenis gaat over de vele forumleden die een vraag deponeren zonder enige blijk van waardering op het gegeven antwoord.

Groeten,

Ronald 

ronald - 7 dec 2009 - 20:24

Mijn ervaring is dat de meeste mensen wèl reageren. En inderdaad, soms wordt er via de persoonlijke mail gereageerd, maar meestal geef ik dat dan op het forum ook weer aan, om irritatie bij anderen te voorkomen.

Maar zo somber als jij het stelt, Ronald, is het volgens mij niet.

Neemt niet weg, dat ik het vervelend voor je vind dat het jou wel overkomen is.

Mirjam van Rooijen - 7 dec 2009 - 20:48

Ronald,

Ik deel het gevoel dat je hebt alleen heb ik niet de neiging om er mee te stoppen. Wel ergens in het achterhoofd zoiets van die naam moet ik onthouden dan doe ik minder inspanningen. (is mijn voornemen).

Het downloaden van archiefkaarten kost geld (geen probleem als je er iemand echt mee verder kunt helpen) en het doorzoeken van files resp archieven soms heel veel tijd, maar zonder echte respons werkt het frustrerend.. Het moet toch niet zo moeilijk zijn om te schrijven bedankt dat je het gevonden hebt en daarna evt de vraag te stellen kun je daar ook naar zoeken? Menig keer zie je na het gegeven antwoord al de volgende vraag opdoemen.

Maar je moet er mee leren leven. Dit punt is volgens mij al eens eerder aan de orde geweest en ik heb ook weleens gewezen in een reeks dat een bedankje naar bepaalde personen wel op zijn plaats zou zijn. Bij privé bedankjes (als ik een download heb opgestuurd) probeer ik dat aan te geven in de berichtenreeks omdat anders andere forumleden zouden denken dat de persoon niet meer gereageerd heeft.

Als je erg geirriteerd raakt kun je altijd nog nieuw berichtje achter laten bij het onderwerp met de vraag of dit was wat men zocht, of men  tevreden was of iets dergelijks. Dit helpt echt.

mvg-Ben

Ben Wegman - 7 dec 2009 - 20:51

Ik bedenk me net dat je waarschijnlijk de onderzoekers (=vraagstellers) in verschillende categorieen kunt indelen. Mensen die al langere tijd met genealogie bezig zijn en archieven hebben bezocht kunnen zich een betere voorstelling maken van de werkzaamheden dan minder ervaren mensen. Als je naar de inhoud van actes voor 1800 vraagt dan ben je al een eind op weg met je onderzoek. Dan krijg je ook meer gericht commentaar.

Hetgeen niet wegneemt dat we misschien ook wel eens de hand in eigen boezem dienen te steken, want soms overdonderen we mensen die net begonnen zijn en een vraagje stellen met zoveel berichten waarin vele generaties worden voorgeschoteld en de persoon in kwestie nauwelijks begrijpt wat hem/haar overkomt.

Ook ik heb soms de neiging meer info te leveren dan strikt gevraagd en dan misschien gewenst, want hoe vind je de weg als je aan de hand wordt "meegesleurd"

mvg-Ben

Ben Wegman - 7 dec 2009 - 21:00

Dat laatste klopt wel, Ben. We zijn soms wel erg enthousiast.

Maar goed, een bedankje moet kunnen, al vind ik dat dat bij veel reacties ook een 'verzamelbedankje' mag zijn. Wat mij betreft hoeft iemand niet zes berichtjes met bedankjes achter elkaar neer te zetten omdat er in korte tijd zes mensen gereageerd hebben. Dat zie ik nl. ook wel eens.

(het is ook nooit goed Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

).

Mirjam van Rooijen - 7 dec 2009 - 21:11

100% mee eens,

mvg-Ben

Ben Wegman - 7 dec 2009 - 21:23

Beste mensen ,

Ik stel  soms ook vragen ,gewoon omdat ik het niet meer weet waar ik zoeken moet .

Maar ben jullie altijd zeer dankbaar waneer jullie met antwoorden of tips komen ..

Helaas kunnen we niet altijd door de berichten van ander bezoekers heen  lezen ,

Of dat  mensen  zelf al de moeite  hebben genomen om zelf iets te onder nemen, daar waar hun mogelijkheden liggen .

Ik ben jullie in iedergeval altijd zeer dankbaar . Niet enkeld voor mezelf , maar ook omdat jullie zoveel mensen opweg helpen .....

Ook deze berichten lees ik met veel  plezier..

groetjes desiree


desiree Ygel-Vet - 7 dec 2009 - 21:42

Hallo allemaal,

Op de late avond zie ik dat er nog heel wat reacties zijn gekomen, na je noodkreet Ronald.

Zoals je ziet, zijn er gelukkig heel wat forummers die hulp wel erg waarderen en dat ook laten merken.

Dus wanhoop niet en blijf vragen stellen of anderen proberen te helpen.

Net wat Mirjam zegt: een algemeen bedankje is ook prima!

Vriendelijke groeten,

Jacqueline

Jacqueline Jansen - 7 dec 2009 - 23:04

Soms geef ik via contact (profiel) aan of de poster op het antwoord wil reageren en meestal wordt dat dan ook gedaan.

Vaak is het onwetenheid hoe precies te reageren op het forum als de poster nieuw is.

Heb ik in de gaten dat het structureel gaat worden bij een poster, dan houd ik er mee op voor hem/haar verdere acties te gaan ondernemen.

Laten we positief blijven en zoals eerder in de berichten aangegeven dat de meesten wel een bedankje sturen.

Gr.

Everardus

Everardus Rollema - 7 dec 2009 - 23:33

Bedankt voor jullie reactie's. Nu ik mijn vraagstelling nogmaals bekijk moet ik bekennen dat zeker niet de meerderheid van de vragenstellers geen reactie geeft.

Naar mijn mening is het bezoeken van archieven het groot genot om zelf de akten en documenten te bestuderen. In het verleden was ik een regelmatige bezoeker van Het Utrechts Archief om mijn achternaam te onderzoeken, en nam ik regelmatig een zoekvraag van een forumlid mee. De waardering van de vragenstellers was groot en gaf voldoening voor een volgende. Helaas is door de verhuizing van het archief naar het centrum van Utrecht een de grote barriere ontstaan om van ver van Utrecht dit archief te bezoeken.

Tevens merkte ik op, zoals Ben Wegman aangaf, dat je gedreven door het enthousiasme van de vragensteller soms te ver doorging in het zoeken naar gegevens waardoor een beginnend onderzoeker vaak "door de bomen het bos niet meer zag".

Door persoonlijke gebeurtenissen heb ik nu meer tijd om de draad weer op te nemen in mijn zoektocht naar het verleden van mijn achternaam en heb ik het voornemen meer bezoeken te plannen aan de dichtbij gelegen archieven in Delft en Den Haag, vandaar mijn gestelde vraag op de reactie's van medeforummers.

Groeten, Ronald 

  

ronald - 8 dec 2009 - 19:30

Volgens mij vergeet men in het enthousiasme een kruisje te plaatsen.

Het bericht is getypt en wordt verstuurt.

Mogelijk dat dat kruisje onderaan kan worden geplaatst????

In ieder geval zet ik nu geen vinkje.

Goede feestdagen en een genealogisch 2010 van Ben Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Koopmans - 8 dec 2009 - 20:46

Hallo Ben,

Dit ontgaat mij. Wat voor kruisje of vinkje bedoel je?

Mirjam van Rooijen - 8 dec 2009 - 21:04

@Mirjam,

Waarschijnlijk wordt bedoeld het vinkje dat je op de hoogte wilt worden gehouden als er een nieuw bericht komt. Maar volgens mij ontvangt de opsteller van het eerste bericht altijd een melding.

mvg-Ben

Ben Wegman - 8 dec 2009 - 21:08

Het komt zo nu en dan wel voor dat iemand helemaal niet meer reageert. Jammer, maar zo gaat dat. Het zal mij niet belemmeren in zoekwerk voor anderen.

Vervelender zijn de nog zeldzamer reacties van mensen die niet tevreden zijn met de opbrengst. Ook dat negeer ik.Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

Sommige problemen bij de zoektocht zijn ook zo ingewikkeld dat niemand je zekerheid kan bieden. Als je wat langer bezig bent, besef je dat misschien wat beter.

Zwenny - 8 dec 2009 - 22:47

ja als ik een topic post krijg ik ook altijd bericht.

Aan de ene kant wel prettig, want soms raar je een bepaald bericht even uit het oog. Vooral als je meerdere dingen post. Je wordt op deze manier op de hoogte gehouden.

Maar aan de andere kant kan ik me soms een beetje irriteren als er weer een lading mail in mijn mailbox staat, als een topic dan een hele andere kant op is gegaan, niet meer over mijn onderwerp gaat, maar de mail dan wel blijft komen. Maar het is ook zo weer weg gegooit.

Verder geen probleem.

carola - 20 dec 2009 - 15:16

Misschien moet ik mijn handen wel in eigen boezem steken, reageer niet altijd op info die ik krijg, probeer het zoveel mogelijk. Bij deze dan

IEDEREEN DIE MIJ HET AFGELOPEN JAAR GEHOLPEN HEEFT DANK JE WEL.

groet Rob

P.S. ik ben het eens met de constatering van Ben Wegman dat er soms iets te enthousiast wordt gereageerd met iets te veel info waar een beginneling stijl van achterover slaat.

Rob de Werker - 20 dec 2009 - 15:40

Hallo,

Het gebeurt natuurlijk wel eens dat iemand niet reageerd op een antwoord in een zoekvraag.

Ik denk dan dat het door onervarenheid komt. Mensen krijgen antwoord op een vraag en gaan dan meteen enthousiast aan het werk daarmee.

Sommige vergeten dan om een bedankje neer te zetten.

Niet altijd leuk, maar zo gaat dat soms.

Als het gebeurt, bedenk dan dat die mensen toch wel heel blij zijn met de gegevens die je hebt gegeven.

Vriendelijke groet,

Carla B

Carla B - 20 dec 2009 - 16:05


Meestal wordt er wel gereageerd. Soms komt het inderdaad wel voor dat er geen reactie komt.

Ik ben dan helemaal enthousiast over een vondst voor die persoon. Het is dan erg jammer dat er geen reactie komt omdat je in eerste instantie verwacht dat die persoon nog enthousiaster zal zijn dan jij.

Ik heb het idee dat dit mensen zijn die of nieuw op het forum zijn of het forum heel weinig gebruiken. Ik probeer het ze dan ook niet kwalijk te nemen.

De persoonlijke mails en hartelijke reacties zijn natuurlijk erg leuken stimuleren om door te zoeken.

Kim - 20 dec 2009 - 19:12







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu