Ben op zoek naar de ouders en eventueel verdere voorouders van Johannes Eduard Bakker, sergeant-majoor geweermaker in voormalig Ned. Indië. Hij werd geboren op 06-06-1893 te Ambawara, Ned. Indië en is overleden op 26-10-1958 te Semarang. Hij is op 29-03-1920 te Malang getrouwd met Emma Marsinah.
Wie kan me (iets) verder helpen? Bij voorbaat heel hartelijk dank.
Ik heb een afwijkende geboortedatum van Johannes Eduard Bakker. Volgens de regeringsalmanak Ned Indie
1895 pagina 334 is hij innderdaad in Ambarawa geboren maar op 06-06-1892. Er is bij de inschrijving sprake van erkenning.
In die tijd woonde een Willem Bakker in Ambarawa.Vanaf 1888 staat hij in de adresboeken van Ambarawa vermeld. Ik kan geen huwelijk van hem vinden.
Rond 1902/1903 is er een vermelding van een W. Bakker wonende te Pati die gehuwd is met een J.C. van Horsen.
mvg-Ben
Hartelijk dank voor je info Ben. Wellicht kom ik met deze 2 namen weer wat verder.
Wat de geboortedatum betreft van Johannes Eduard Bakker: ik ben in het bezit van een persoonskaart van het CBG en daarop wordt het jaartal 1893 genoemd. Dus welke datum nu de juiste is?
Ik kan je daar geen uitsluitsel over geven. Een foutje, waar dan ook, is gauw gemaakt.
Verder onderzoek?
Geboorteregister Ambarawa of huwelijksregister Malang. Het is echter de vraag of in 1920 alle relevante info (voor ons) wel in de aktes werd vermeld. Je zou kunnen kijken of er films zijn bij de Mormonen die de door jou gezochte aktes kunne bevatten. https://familysearch.org/Eng/Library/FHLC/frameset_fhlc.asp
ul bij plaats altijd de Indonesische naam in. Vaak zijn de namen echter niet gewijzigd. Het lenen van een film gaat via een familycetrum van de Mormonen. Daar zijn er vele van in Nederland.
Je schrijft dat Johannes Eduard Bakker militair was. Dus er is een stamboek. Heb je dat al eens ingezien? Staan daar geen ouders vermeld?
mvg-Ben
Dit is een van de mogelijkheden.
bruidegom
Naam: Stefanus Bakker
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Muntok (Ned.Oost Indië)
bruid
Naam: Margaretha Johanna Maria Lamie
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Mddelburg
vader bruidegom
Naam: Willem Bakker
moeder bruidegom
Naam: Jacoba Catharina van Horsen
vader bruid
Naam: Lodewijk Lamie
moeder bruid
Naam: Maria Magdalena van Heijl
Plaats instelling:UtrechtCollectiegebied:UtrechtArchief:463Registratienummer:273Aktenummer:436Registratiedatum:17 mei 1921Akteplaats:Utrecht
Ouderpaar is gevonden in Ned Indië. Zoon geboren in Ned Indië. Maar of hij een broer is van? BIj het sluiten van dit huwelijk woonden de ouders nog in Ned Indië
mvg-Ben
Opnieuw dank Ben. Ik ga met die volledige namen Willem Bakker en Jacoba Catharina van Horsen aan de gang.
Ja, hij was inderdaad militair. Ben al een tijdje aan het zoeken op de site van het Nationaal Archief, maar daar kom ik nog niet veel verder mee; ben ook niet zo'n expert in het zoeken. Ik denk dat ik maar eens een keertje met al mijn gegevens naar Den Haag ga; wellicht kunnen ze me daar verder helpen als ik nu niet verder kom met de door jou genoemde namen.
Groeten,
Márie.
ja, inderdaad Ben. Ik ben daar ook al een keertje mee aan het worstelen geweest. Ik zei al dat ik niet zo'n expert ben; het duizelde me een beetje aan alle kanten. Wist niet goed waar ik moest beginnen. Ben dus maar aan het zoeken gegaan en, je vermoedt het natuurlijk al, niks gevonden. Maar ik zal ongetwijfeld niet goed gezocht hebben. Ben in elk geval niet verder gekomen.
Je zult hoe dan ook voor die informatie naar Den Haag moeten om in de stamboeken te gaan zoeken. Voor een registratie bij het CBG en voor het stamboek bij het Nationaal Archief. De medewerkers kunnen je verder op weg helpen.
mvg-Ben