Beste mensen,
Abra(ha)m Hobers Weerman (ook genoemd als Abram Rogot Weerman en Jacobus Abraham Weerman) zou blijkens het Militieregister in Januari 1817 overgeplaatst zijn naar het Depot Bataljon No 33. Het bataljon dat na een militaire opleiding in Harderwijk (normaal gesproken) naar de Oost vertrok.
In Nederland heb ik van Abram tot nu toe geen enkel spoor na 1817 gevonden. Wellicht kan iemand zijn spoor in Indonesië vinden?
PS Abram heeft de naam Hobers bij zijn doop als voornaam gekregen.
Groet
Wim
In de regeringsalmanak en op de DVD van IGV komt hij niet voor. Bij Roosje Roos (vernieuwde zeer uitgebreide database) is geen overlijden van hem te vinden.
Maar.... soldaten in actieve dienst worden niet in de almanak genoemd.
mvg-Ben
@Ben,
Dank je wel dat je dit zo hebt uitgesloten.
@Frank,
Ik zit woensdagmorgen in het Nationaal Archief. Heb het desbetreffende Stamboek gereserveerd.
Hou jullie op de hoogte.
Groet
Wim
In 1825 vermelding van A. Weerman wonend in Batavia
In 1826 vermelding A. Weerman tweede kommies.
In die tijd werden bij de meeste namen alle initialen vermeld. Daarom vermoed ik dat dit mogelijk niet de persoon is die jij zoekt, maar zeker weten? Ho maar.
Op 18-10-1827 overlijden van een A. Weerman (ambtenaar) in Batavia.
mvg-Ben
@Ben,
Hartelijk dank. Net aangekomen in Den Haag om morgen gereserveerde stamboeken te bekijken.
Groet.
Wim
@Ben,@Frank,
Oeps; hij komt niet in het desbetreffende stamboek voor.
Groet
Wim
@ Frank,
Zit nu weer in trein terug naar Friesland. Ga zeker terug voor nieuwe poging.
Groet.
wim