Wellicht kun je bepaalde gegevens als tekst (ook) plaatsen. Voor mij leest die niet prettig.
Haar geboorte was niet direct uit een huwelijk. Er is sprake van erkenning. Er was in ieder geval een sergeant Hubener in Ned Indie rond die tijd. Zoek evt morgen verder.
mvg-Ben
Ben Wegman - 2 feb 2021 - 22:36 (laatst bijgewerkt 2 feb 2021 — 22:40 door auteur)
Enige wat ik heb is Hubener Martha Hermina Wilhelmina 1904 Muntok geboren 1981 Papendrecht gestorven verder geen gegevens.
Ik heb dit uit de gegevens van het Kamp waarin ze heeft gezeten en gegevens van de overtocht boot vanuit Padang naar Rotterdam.
Tiny boon - 2 feb 2021 - 22:55
Hallo Tiny,
Hier is een lijstje van alle Hübeners / Hubeners die te vinden zijn op de website roosjeroos.nl:
Ik heb het bijzonder sterke vermoeden dat de in 1916 in Batavia overleden August Friedrich Wilhelm Hermann Hubener de vader is van Martha Hermina Wilhelmina. Niet alleen omdat er heel weinig mensen met de achternaam Hubener in Nederlands Indië zijn rond die tijd, en hij eigenlijk de enige is die in aanmerking komt. Maar ook omdat hij - rond de tijd dat Martha Hermina Wilhelmina in 1904 in Muntok geboren is - ook aantoonbaar in Muntok was gelegerd. Dat blijkt uit zijn militaire stamboek (hij was dus militair) dat je hier kunt vinden.
August Friedrich Wilhelm Hermann Hubener is geboren in Ruhlsdorf (Pruisen) op 8 augustus 1866, zoon van Friedrich Hubener en Wilhelmina von Herter (of Herten ?). Wie de moeder is van Martha Hermina Wilhelmina blijkt nog nergens; die gegevens zijn niet ingevuld op zijn stamboek.
-Bart- - 3 feb 2021 - 00:51
-Bart- - 3 feb 2021 - 01:08
Hallo Tiny,
Misschien dat er de komende dagen nog meer gegevens boven water komen, of dat er meer zekerheid komt. Ben heeft ook zo z'n methodes. Je kunt er trouwens wel van uit gaan dat August Friedrich Wilhelm Hermann Hubener met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid de vader is van Martha Hermina Wilhelmina. Dit zeg ik vanwege de redenen die ik al heb genoemd, maar daar bij komt ook dat de vernoemingen in haar 2e en 3e voornamen zo duidelijk zijn.
Mocht er niet meer duideljikheid komen, dan kun je altijd de persoonskaart van Martha Hermina Wilhelmina aanvragen bij het CBG.
-Bart- - 3 feb 2021 - 09:31
Ik heb geen aanvullende gegevens te voorschijn kunnen halen. Nog wel (maar geen additionele persoonsgegevens) hier het voll stamboek.
De veronderstelling van Bart kan ik onderschrijven. Hij is in Muntok gelegerd en afgegaan. Later vinden we hem in Weltevreden en Batavia terug. Nergens vermelding van een vrouw. Zijn overlijdensakte zal ook geen echte info meer geven.
mvg-Ben
Ben Wegman - 3 feb 2021 - 10:28 (laatst bijgewerkt 3 feb 2021 — 10:36 door auteur)
Wat leuk ga ze gelijk in mijn archief opnemen
hoop dat nationaal archief snel weer open gaat dan kan ik met je gegevens verder zoeken. heel erg bedankt! 💐
Tiny boon - 3 feb 2021 - 10:49
Ja klopt en Herman is ook verder in de familie door gegeven aan de zonen. Ook Franciscus is een doorgegeven naam.
ik ga ook verder zoeken op August
dank je!
Tiny boon - 3 feb 2021 - 10:51
Ik heb nog zijn z.g.n. 'suppletiefolio' gevonden, een militaire registratie begonnen in 1887/1888 toen hij aan boord van de 'Batavia' naar Indië ging. En zijn vermelding in de bijbehorende index. (rechter pagina onder 1888). In de suppletiefolio staat o.a. z'n laatste woonplaats in Duitsland.
Verder heb ik het vermoeden dat Anna Elisabeth Hubener de jongere zus van Martha Hermina Wilhelmina. Zie mijn eerste lijstje uit roosjeroos. Ik vermoed ook dat dit haar overlijden in 1971 in Haaksbergen is in een krantenbericht. Omdat overlijdensakten 50 jaar na dato vrijgegeven worden verwacht ik dat haar overlijden binnen nu en pakweg een jaar in de online archiefindexen zal verschijnen. Daarin worden hoogstwaarschijnlijk ook haar ouders genoemd.
Verder is vermoedelijk de geborene in deze annonce jouw wel bekend. Ik zal de details hier niet noemen ivm de privacyregels.
-Bart- - 3 feb 2021 - 11:05
De dame uit geboorte bericht is inderdaad een tante nog in leven zusje van mijn schoonvader.
Tiny boon - 3 feb 2021 - 19:20
Hoi Bart ven weer een stukje verder heb gegevens gekregen.
vader is inderdaad Fredrik Hendrik August
moeder is Siti verder geen achternaam helaas
Tiny boon - 25 feb 2021 - 18:24
Dag Tiny,
Mooi dat je weer een stukje verder bent en de naam van haar moeder weet. Dat er geen achternaam bij staat is wel gebruikelijk; Siti zal een 'inlandse' vrouw geweest zijn. De naam 'Siti' is niet zeldzaam; zoek maar eens op roosjeroos.nl naar de voornaam (of achternaam) 'siti' dan zie je dat die vaak voor komt, en er bijna nooit een achternaam te vinden is. Dat je alleen met de voornaam 'Siti' nog verder gaat komen is vrijwel uitgesloten. En omdat er geen huwelijk is te vinden stopt het vwb Siti dan tenzij je heel veel geluk hebt op een of andere manier. Was er een huwelijk geweest, dan was er in de huwelijksakte vermoedelijk wel meer informatie te vinden, bijvoorbeeld over de ouders van Siti. Maar die informatie is er dus nu niet.
Ik zou me verder richten op de herkomst van de vader van Martha Hermina Wilhelmina Hubener. Je zegt in je laatste reactie: "vader is inderdaad Fredrik Hendrik August" maar de naam die je noemt is anders als de naam die we als vermoedelijke vader gevonden hadden, namelijk August Friedrich Wilhelm Hermann Hubener, alhoewel de namen August en Frederik/Friedrich gemeenschappelijk zijn. Een persoon met de namen die jij noemt kan ik zo niet terug vinden in het voormalige Nederlands Indië.
Zoeken naar de afkomst en voorouders van August Friedrich Wilhelm Hermann Hubener is zoeken naar de afkomst van iemand in Duitsland; daar is een apart subforum voor: https://www.stamboomforum.nl/subfora/52/0/0
Veel succes met verder zoeken!
-Bart- - 25 feb 2021 - 22:22 (laatst bijgewerkt 25 feb 2021 — 22:35 door auteur)
Ik heb de kaart van CBG ontvangen daar staat de naam van de vader Frederik Hendrik August
zie ook staan dat Gerrit Pieter de zoon gescheiden is van Martha Hermina Wilhelmina Hubener dat is ons niet bekent. ik heb de vraag gesteld aan een oud tante.
ik ga kijken op de link die je stuurt. Heel erg bedankt voor je tips💐
Tiny boon - 25 feb 2021 - 22:38
Hmmm,
Staat er op de persoonskaart bij ontbinden van het huwelijk niet een 'O' ingevuld? Dat betekent dat het huwelijk is ontbonden door overlijden van één van de partners, ik vermoed in dit geval in 1967 door het overlijden van Gerrit Pieter, en dat is hier te vinden:
https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/102520295
Wat je daar kunt vinden is dat bij overlijden van Gerrit hij overleden is "gehuwd met: Hubener, Martha Hermiena Wilhelmina". Als ze waren gescheiden had dat er wel bij gestaan op de overlijdensakte:
Dat de naam van de vader behoorlijk anders is, is wel een punt van onzekerheid. Het zou dezelfde persoon kunnen zijn als die we al gevonden hebben - die kans is best behoorlijk aanwezig - maar zeker is dat op dit moment niet. De vraag is nu een beetje of het bestaan van de persoon "Fredrik Hendrik August Hubener" op een andere plaats dan de persoonskaart is aan te tonen, Dat is mij dus nog niet gelukt.
-Bart- - 26 feb 2021 - 09:24 (laatst bijgewerkt 26 feb 2021 — 09:25 door auteur)
Sttat inderdaad een O achter en dezelfde datum als overlijden zie ik nu. Dank dan zijn ze in ieder geval niet gescheiden maar ontbonden door overlijden. Ik leer steeds wat nieuws van jullie ben er erg blij mee.
ik ga verder zoeken of ik de gegevens van vader vorrect zijn en of de volgorde van de namen correct zijn. We weten in ieder geval dat hij Duits is. De moeder is inderdaad moeilijk te vinden denk ik.
Tiny boon - 26 feb 2021 - 09:58
Er is ook nog een geboorte (zonder erkenning)
Dat register Buitenzorg geboortes is wel verfilmd. Ik vraag me af wie de vader kan zijn. Dezelfde persoon als bij Martha Hermina Wilhelmina? Was hij toen rond 1899 in de buurt van Batavia/Buitenzorg? Ik kan in de adresboeken geen andere kandidaat vinden tot dusver.
mvg-Ben
Ben Wegman - 26 feb 2021 - 10:44
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!
Bedankt, uw melding is verstuurd aan de moderators.