Heb van een forum lid de trouwdatum doorgekregen. Ben vergeten (zoals gewoonlijk) de bron te vermelden.Kan het zelf niet meer terug vinden, ben heel 1726 doorgelopen. Wie oh wie wil een poging wagen dit terug te vinden. BVD
Nicolas DOUWÉ, gedoopt ca 1710, overleden op 30 november 1777 Parochie Notre Dame de la Chapelle, te Brussel, gehuwd (1) ?? op 8 sepember 1726?? te parochie Michel&Gudule Brussel met Anna Barbara ANCHOU, geboren ca 1700, overleden op 7 november 1731 te Brussel (in het kraambed).
@ Arie,
In de indexen van de door jou genoemde kerk zie ik de naam van gehuwde in 1726 niet terug. Is de kerk wel juist? Is dit de kerk waar de bruid mogelijk gedoopt is?
Geboorte/doop van de aanstaande bruidegom zal niet rond 1710 zijn geweest eerder 1700.
mvg-Ben
Bedankt, ben met deze familie een beetje de weg kwijt.
Gevonden in de index: hier
NU nog de echte inschrijving.
mvg-Ben
Bedankt Ben, lees ik 8 februari 1726, maar de parochie staat niet vermeld, want mogelijk zoek ik ook nog in de verkeerde parochie.
Naam van de parochie staat vooraan de index, dus even terugbladeren. Dan kom je hier:

In de index lees ik 8 7bre, dus acht september.
Huwelijk vind ik zo gauw niet. En in de index zie ik hem ook niet onder Douwe. Kijk ik verkeerd ??
@ Karel,
Ik had hetzelfde probleem. Geen Douwe in de index. Blijft de vraag met wie qua naam juffrouw Anne Barbe is gehuwd.
Bladeren door het inschrijfboek? Ik kan het niet zo snel vinden.
mvg-Ben
U heeft deze vraag gesteld op het forum van BHIC.
Zie Nicolas Douwé/Doué, 1700/1775 Brussel - BHIC
Deze vraag is ook beantwoord:
Zie https://search.arch.be/nl/zoeken-naar-personen
Gegevens van de aktePrint deze akte
Project Parochieregisters Huwelijksakten - Brussel
Type akte Parochieregister / Huwelijksakte
Parochie Michel&Gudule
Gemeente Brussel/Bruxelles
Inhoudsomschrijving huwelijksakte - acte de mariage
Aktedatum 08-09-1726
Personen op deze akte
Bruid
Naam Anne Barbe Anjous
Bruidegom
Naam Nicolas Catti
Sorry, omdat ik de draad een beetje kwijt ben in deze familie.
Die huweliksakte heb ik nu gevonden. Is kennelijk een gecombineerd register van ondertrouw en trouwen. Dus voor de ondertrouw moet je in augustus zoeken, en in de rest van de tekst staat de huwelijksdatum 8-9-1726.
Blijft de vraag of dit de juiste huwelijksakte is, want hoe verklaar je de familienaam van de bruidegom. Lijkt niet echt op Douwé.
https://agatha.arch.be/data/images/541/541_9998_998_00143_000/0_0084_r

Mogelijk dat de achternaam "ANCHOU" verbasterd is naar Anjous, wordt er gek van
Anchou naar Anjous wil ik geen verbastering noemen: de naam werd op het gehoor geschreven. Klinkt beide (vrijwel) hetzelfde.
@ Arie,
Je hebt de doop van de kinderen uit dit mogelijke huwelijk. Kun je die hier plaatsen? Waren die dopen in dezelfde kerk als het veronderstelde huwelijk? Liefst met referentie uiteraard.
Georgius DOUÉ, gedoopt op 2 juli 1727 te Brussel. verdere info ??
Joannes Baptist DOUÉ, gedoopt op 7 juli 1729 te Brussel. verdere info ??
Jeanne DOUÉ, geboren op 7 november 1731 te Brussel, overleden op 2 december 1731 te Brussel.
mvg-Ben
ps ik kan de inschrijvingen van de doop niet vinden via de Roman Catholic parish registers of Sint Gudula en Sint Michael parish
Die weet ik helaas niet. Sorry
Index Georgius; Rooms Katholieke Kerk. Onze Lieve Vrouwe van de Kapel (Brussel, Brabant)

Joannes Baptist
Jeanne niet in deze kerk of de doopnaam door jou gemeld moet niet geheel correct zijn. Je moet zelf de echte inschrijvingen even opzoeken.
mvg-Ben
Heel hartelijk dank Ben, naam parochie vermeld ik het er nu wel bij. De doop van Jeanne zou deze niet vermeld zijn omdat zij een maand later overleed ?? naar het huwelijk van Nicolas en Anna gaan we nu maar op jacht, Zoals eerder vermeld Nicolas Catti, klopt niet erg. De doopdatum van Nicolaus zou dan ook inderdaad eerder ca 1700 moeten zijn dan 1710. Hiermee komen zijn vermelde ouders ook op losse schroeven te staan.
Zoals eerder vermeld, ben hier de weg een beetje boel kwijt.
Je zou kunnen zoeken of de naam Nicolaus Gabbi voorkomt als vader van een kind of als gedoopte. Ik vind de naam van zijn vrouw dermate specifiek gezien de tijd waar e.e.a. zich afspeelt dat ik die niet zondermeer zou schrappen.
Wat betreft de doop van de zo jong overleden dochter Jeanne van het echtpaar: weet je vanuit welke parochie zij begraven is? Waarschijnlijk niet. In plaats van Jeanne kan zij ook vermeld staan als Johanna.
mvg-Ben