Mijn betovergrootmoeder Helena Dennenbroek, soms ook gespeld als Dennebroek, geboren 1835 in Amsterdam, was een rasechte Jordanese. Zij trouwde in 1871 en kreeg daarna met haar man Hendrik Lodewijk Haalenbeek 2 kinderen in Amsterdam. Dachten wij. Ons was inmiddels sinds kort bekend dat er in 1870 in Amsterdam een derde kind was geboren met de naam Gerrit Hendrik Dennenbroek (Gerrit Hendrik is de voornaam van de vader van Hendrik Lodewijk Haalenbeek) . Deze geboorteakte hebben wij nog niet gevonden, noch de bijbehorende overlijdensakte. Nu heb ik zojuist op wiewaswie ontdekt dat mijn betovergrootmoeder in ieder geval in de jaren 1868-1869 als dienstmeisje werkzaam was in Arnhem (waar en bij wie geen idee...). En, verrassing, dat zij daar twee kinderen heeft gekregen, eentje in 1868 (Helena Johanna Alberdina, vernoemd naar zichzelf en haar moeder) en eentje in 1869 (Hendrik Lodewijk, naar haar latere man Hendrik Lodewijk Haalenbeek). Beide kinderen sterven helaas zeer jong, eentje na 7 dagen en eentje na 7 weken. Woonde Hendrik Lodewijk soms ook in Arnhem toen? Ik krijg op wiewaswie noch de geboorteakte noch de overlijdensakte van deze twee kinderen geopend (snap niet hoe de link met de nummers werkt). Is er misschien ook ergens meer te vinden over haar verblijf in Arnhem (bevolkingsregister, dienstbodenregister?) Bij voorbaat hartelijk dank voor alle positieve reacties en hulp.
Overlijden Gerrit Hendrik in Amsterdam 26-05-1871
Geboorteakte Hendrik Lodewijk 11-08-1868 Arnhem
Als je via wiewaswie de inschrijving hebt gevonden, klik je op bron. Je ziet dan o.m de volgende info.
Aktenummer: 699
Aktedatum: 13-08-1868
Akteplaats: Arnhem
Geboortedatum: 11-08-1868
Geboorteplaats: Arnhem
Kind: Hendrik Lodewijk Dennebroek
Klik vervolgens een van de afbeeldingen onder de tekst aan en kijk welk aktenummer je ziet staan. Vervolgens blader je naar het aktenummer als vermeld bij jouw vondst. In dit geval dus akte 699.
Voor zover mij bekend is een groot deel van het Arnhemse archief tijdens de oorlog verwoest.
mvg-Ben
ps ook hier even verwijzing naar juiste pagina voor Hendrik Lodewijk 203/659
Okay, dan toch maar de geboorteakte (afbeelding 584/659) van Helena Johanna Alberdina en haar overlijdensakte (afbeelding 483/715)
mvg-Ben
n.a.v. de geboorteakte geplaatst door Frank F. zag ik dat de linken niet tot de exakte pagina leiden, daarom plaatjesnummer toegevoegd..
De aangifte is mede gedaan met Hendrik Lodewijk Haalenbeek, kanonnier bij het 1e Regiment Artillerie, wonende in Arnhem.
@ Frank,
Bedankt voor je toelichting. Ik zag nu ook dat mijn linken niet direct naar de aktes leiden. Dat heb ik aangepast door nummers te vermelden.
mvg-Ben
Hartelijk dank voor de info, Ben, ik had zo'n nummer ingetikt en het systeem liep vast. Toen ik de link naar de akte van Gerrit Hendrik aanklikte, liep hij op de site van het archief ook vast. Zeker slecht gesternte. Als ik naar het archief zou kunnen, waa het geen probleem, ik weet hoe het systeem werkt, maar ik kon Gerrit Hendrik niet vinden bij wiewaswie.
"ik kon Gerrit Hendrik niet vinden bij wiewaswie."
Hij is ook niet vermeld bij wiewaswie. De geboorteaktes en overlijdensaktes van Amsterdam zijn nog niet opgenomen in wiewaswie. Dus voor Amsterdam moet je daarvoor altijd op hun site zoeken. Een hulpmiddel kan zijn om eerst te zoeken via hun indexen op naam, omdat je dan ook toegang hebt tot het bevolkingsregister en daar een grote kans is dat er ergens een overlijdens resp geboortedatum vermeld staat. Met die indicatie kun je dan de aktes zoeken. Helaas is het bevolkingsregister van Amsterdam 1864-1874 volgens mij nog lang niet volledig in de indexen opgenomen dus kom je Gerrit Hendrik in de indexen van stadsarchief Amsterdam ook niet tegen.
Succes met je onderzoek.
mvg-Ben