Ik zoek de voorouders van :
Dirk Born geboren *21okt1830 Amsterdam, gehuwd vermoedelijk te Amsterdam met Johanna Maria Wedding, geboren..?
Ik heb van hen 2 kinderen, te weten: Dirk Zacharias Born, *21apr1862 Amsterdam en Hendrika Born *27mei1873 Amsterdam
Helaas kan ik de voorouders niet op de site van het archief Amsterdam vinden, omdat de doopregisters tot 1811 lopen. Als iemand dit voor mij in Amsterdam wil opzoeken, dan kan ik zelf weer verder speuren in de doopregisters online!
Mvg,
Guke
Guke Hofman-Gorter - 11 aug 2009 - 15:30
Volgens Dave-Verdooner komen in Amsterdam voor: Zacharias Born (Leidseplein en Nieuwe Leliestraat), geboren 16.11.1796, en Dirk Born (Nieuwe Leliestraat), suikerbakker, geboren 21.10.1830.
Zacarias en Dirk zullen wel vader en zoon zijn.
G.Karssenberg - 11 aug 2009 - 16:25
G.Karssenberg - 11 aug 2009 - 16:37
Hallo mannen,
Alvast heel erg bedankt! Het roept wel wat vragen op.
G.Karssenberg:
Wat een snelle reactie weer! Dit lijkt me niet in het archief gevonden, maar online. Mag ik vragen wat Dave-Verdooner is? En kan ik dit ook vinden online??
Jacobus:
Ook al razendsnel! Waar zijn dit kopietjes van? Had ik dit ook kunnen vinden?
Mag ik hieruit concluderen dat Zacharias Born en Wilhelmina Elisabeth Jagtenberg met elkaar zijn getrouwd?
Groetjes, Guke
Guke Hofman-Gorter - 11 aug 2009 - 17:07
Zie: http://dave-verdooner.net/dave/1852_53_view.php?editid1=44
Mensen met voorouders uit Amsterdam uit het midden van de negentiende eeuw doen er verstandig aan dit onder hun "favorieten" vast te leggen!
G.Karssenberg - 11 aug 2009 - 17:49
Bedankt!
Ik heb de site bekeken (en opgeslagen
) Helemaal duidelijk is het me niet.
Er staan dus inwoners van Amsterdam in deze lijst. Met de straat waarin ze wonen, helaas geen huisnummer. Het blijft dus gokwerk, of bepaalde mensen bij elkaar horen.
Ik keek bijvoorbeeld of ik op deze wijze ook Johanna Maria Wedding kan vinden. Zij staat er inderdaad in vermeld. Erboven en onder staat een Gerardus Willem Wedding geboren 30 juni1790. Wat bewijst me nou, dat dit haar vader is?
En hoe hebben jullie bijvoorbeeld Wilhelmina Elisabeth Jagtenberg gevonden als echtgenote van Zacharias Born. Deze gegevens kan ik niet uit deze lijst halen. Of zie ik iets over het hoofd?
Guke Hofman-Gorter - 11 aug 2009 - 21:21
Het is een beetje moeilijk om het uit te leggen, maar ik wil het proberen. Eerst zoek je op naam. Als je de persoon gevonden hebt, noteer je waar deze woonde (bv bladzijdenummer en boeknummer). Ik begin dan een nieuwe zoekaktie op bladzijde nummer. Als ik het resultaat van de bladzijde krijg klik ik boven in de kolom boekdeel. Er vindt een sortering op alfabet plaats. Vervolgens kun je door scrollen het betreffende boekdeel vinden. Dan vind je op een en hetzelfde adres de namen van de mensen die op die op dat moment in het genoemde huis woonden. Met deze gegevens kun je gezinsreconstructies maken, maar er staan foutjes in de database en je moet het uiteraard altijd middels de aktes nog controleren. maar het is een uitstekend hulpmiddel dat veel zoekwerk bespaart omdat je nu gericht kunt controleren.
Succes, Ben
Ben Wegman - 11 aug 2009 - 21:57
Bedankt Ben! Ik ga het zeker uitproberen!
Met de verkregen gegevens Born ben ik inmiddels in de doopregisters alweer een stuk verder gekomen! Dit had ik niet verwacht, zeker niet zo snel! Heel erg bedankt voor alle hulp!
Groetjes uit Deil,
Guke
Guke Hofman-Gorter - 11 aug 2009 - 22:40
Beste Ben,
Vanavond eindelijk tijd gehad om in Dave-Verdooner te kijken, nu met behulp van jouw aanwijzingen. De uitleg was prima en ik had het snel voor elkaar. Eén ding begrijp ik echter nog niet. Ik vind bv. op de Rozenstraat 14 mensen. Hoe weet je nou dat die allemaal bij elkaar woonden?
Er staat geen huisnummer bij de gegevens en er zijn toch wel meer huizen in een straat?
Groetjes, Guke
Guke Hofman-Gorter - 12 aug 2009 - 21:04
Hallo Guke,
Je stelde de vraag:
" Mag ik hieruit concluderen dat Zacharias Born en Wilhelmina Elisabeth Jagtenberg met elkaar zijn getrouwd? ".
Hier is een gezin weergegeven. Of ze getrouwd waren weet ik niet. Zeer waarschijnlijk wel want anno 1850 was "samenwonen" niet zo in de mode.
Het voordeel van het Bevolkingsregister is, dat je een compleet gezin kunt vinden.
Want hoe moet het anders als je "De Vries" heet waar er duizenden van zijn. Alle geboorteakten Burgerlijke Stand uitpluizen? Dat is onbegonnen werk.
Mijn advies is: Raadpleeg de handleiding genealogisch onderzoek. Daar staat alles haarfijn uitgelegd.
Met vriendelijke groet.
Jacobus - 12 aug 2009 - 21:56
Guke Hofman-Gorter - 12 aug 2009 - 22:43
Nathalie - 12 aug 2009 - 22:51
Hallo Guke,
Hierbij nieuwe informatie.
Mattheus Born, .zn. van Jo(h)annes Daniels Born (Boorn) en Willempie (Willemtje) (Wilpie) Oldenhoven (Oldenhoove), ged. NH te Amsterdam (Nieuwe Kerk) op 5 aug 1753 (getuigen: Mattheus Oldenhoven en Anna van der Let), ovl. (hoogstens 71 jaar oud) voor 17 nov 1824.
otr. (resp. ongeveer 24 en ongeveer 26 jaar oud) te Amsterdam op 17 jul 1778 (Nr. 623/206) (getuige: alle ouders dood. get. broer Jan Born. bruid: get. Christiaan Kunst),
met Adriana Elizabeth Belford, geb. (van Culemborg) circa 1752, geen beroep, ovl. (minstens 72 jaar oud) na 17 nov 1824.
Uit dit huwelijk 9 kinderen
1. Johannes Born, ged. H te Amsterdam (Noorderkerk) op 23 feb 1780 (getuigen: Roelof van Zetten en Johanna de Leuw).
2. Johanna Elisabet Born, ged. H te Amsterdam (Noorderkerk) op 5 nov 1783 (getuigen: Roelof van Zetten en Johanna de Leuw).
3. Willempje Born, ged. H te Amsterdam (Westerkerk) op 16 mei 1785 (getuigen: Jan Born en Swaantje van der Velden).
4. Aaltje Born, ged. H te Amsterdam (Noorderkerk) op 24 jan 1787 (getuigen: Frans Wolfers Bijl en Aaltje Kassens).
5. Mattheus Born, ged. H te Amsterdam (Noorderkerk) op 28 jan 1789 (getuigen: Frans Bijl en Aaltje Bijl).
6. Frans Wolfse Born, ged. H te Amsterdam (Amstelkerk) op 24 jan 1791 (getuigen: Frans Wolfse Bijl en Aaltje Kassens).
7. Gerret Born, ged. H te Amsterdam (Amstelkerk) op 1 apr 1793 (getuigen: Gerret Born en Anna Berkhout).
8. Willempie Born, geb. te Amsterdam op 24 feb 1794, ged. te Amsterdam (Nieuwe Kerk) op 2 mrt 1794 (getuigen: Willem Netelenbos en Anna Born).
9. Sacgerias (Zacharias) Born, geb. te Amsterdam op 16 nov 1796, ged. H te Amsterdam (Zuiderkerk) op 20 nov 1796 (getuigen: Sacgerias Peters en Willempie Born), onderwijzer, ovl. (minstens 56 jaar oud) na 26 jan 1853, tr. (resp. 28 en 22 jaar oud) (Burgerlijke Stand) te Amsterdam op 17 nov 1824 (Akte 5/52) met Wilhelmina Elisabeth Jagtenberg, dr. van Nicolaas Tomas Jagtenbergh en Jannetje Doornink, geb. te Amsterdam op 17 apr 1802, ged. NH te Amsterdam (Noorderkerk) op 21 apr 1802, geen beroep, ovl. (minstens 50 jaar oud) na 26 jan 1853.
Met vriendelijke groet.
Jacobus - 2 sep 2009 - 17:13
Guke Hofman-Gorter - 2 sep 2009 - 21:47
Graag gedaan!
Ik hoor het nog wel.
Met vriendelijke groet.
Jacobus - 2 sep 2009 - 21:57
Vervallen.
Jacobus - 2 sep 2009 - 22:10
Hallo Jacobus,
Zacharias Born en Wilhelmina E. Jagtenberg zijn beiden na 26 januari 1853 overleden. Deze datum vermeld je vast niet zo maar. Is dit mogelijk de trouwdatum van zoon Dirk Born met Johanna Maria Wedding?
Groetjes, Guke
Guke Hofman-Gorter - 3 sep 2009 - 21:21
Hallo Guke,
Is inderdaad de trouwdatum van Dirk.
Uit die akte blijkt, dat Zacharias en Wilhelmina toen nog in leven waren.
Altijd handig om dat gegeven te vermelden voor het geval er later eventueel naar een overlijdensakte moet worden gezocht.
Scheelt weer werk.
Met vriendelijke groet.
Jacobus - 3 sep 2009 - 21:38
De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.
Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!
Bedankt, uw melding is verstuurd aan de moderators.