Hallo Mirjam,
Het was eigenlijk een algemene vraag. Maar ik ben op het moment bezig vóór 1811. Ik probeer er achter te komen wanneer Aagje/Aegje de Jong is geboren, wie haar ouders waren.
Er is een huwelijksproclamatie van de pastoor in Uithoorn dd. 8 meij 1796 en een verklaring van het Gerecht van Mijdrecht van het huwelijk tussen Hendrik Venne, geboren in Musterland,minderjarige jonge man, en Aegje de Jong, minderjarige jonge dogter, geboren te Niecoop.
Hendrik overleed te Mijdrecht 10-03-1827 en Aagje overleed ook te Mijdrecht op 07-07-1808.
Als vader Jurriaan Venne overlijdt doet Hendrik aangifte en dan zou hij vijftig jaar zijn. (op 23-01-1822)
Als moeder Anna Maria Johannings overlijdt doet Hendrik weer aangifte en dan is hij 52 jaar (op 02-05-1824)
Hendrik zou dus circa 1772 geboren zijn. Hij zou dus op zijn huwelijksdag ongeveer 24 jaar zijn.
Wat Aagje de Jong betreft. Ik ben inderdaad allerlei doopboeken van Nieuwkoop en Noorden aan het uitpluizen. Kom verschillende echtparen tegen, die haar ouders zouden kunnen zijn. Tot nu toe echter een Aagje de Jong. Ben hier nog niet helemaal zeker van hoor. Zij zou een dochter kunnen zijn van
Jacobus Lammertz de Jong. geboren te Woerden x op 16 januari 1758 te Nieuwkoop CIV met
Jannitje Gerrits den Zegvelder. Haar doopdatum zou dan zijn 09-05-1775 en geboren te Nieuwkoop.
Zij is de jongste van 9 kinderen, zover ik nu heb uitgezocht.
Ik kan hier nu even niet mee verder, etenstijd !
Voor de volledigheid, de kinderen van Hendrik en Aagje zijn mij bekend, evenals de ouders van Hendrik.
Groeten,
Apollonia