Iedereen hartelijk bedankt voor de reacties!
Annemarie, een relatie tussen Muntendam-Prijs en Petronella van Batavia heb ik nog niet gevonden, maar ik blijf doorzoeken!
Dat Petronella bij diverse kinderen van Maria Anthonia Baars doopgetuige was had ik al gevonden, er moet dus ergens een familierelatie zijn tussen de familie's Vorst-Baars en Baars-van Batavia.
In 1817 verkoopt Petronella de boerderij Hoevensrust aan Huibert Adriaan Vorst, zoon van Huybert Vorst en Maria Anthonia Baars.
Hij veranderd dan de naam Hoevensrust in Java's Rust.
Zoals de boerderij in Bodegraven nu nog steeds heet. Mijn man is daar geboren en getogen. Zijn betovergrootvader van Oosterom is daar in 1842 als pachter op de boerderij gekomen. Later heeft zijn opa de boerderij gekocht in 1910 van de toenmalige eigenaar.
Annebel, bedankt voor de overlijdensakte.
Inderdaad wordt Lucas Butot daar niet genoemd als echtgenoot van Petronella van Batavia. Terwijl zij toen nog leefde. Ik heb in de archieven van Amsterdam wel de ondertrouwinschrijving tussen Butot en van Batavia gevonden, haar handtekening daaronder is in overeenstemming met die in de akte die Elisabeth aanhaald, de verkoop van de boerderij door Röell aan van Batavia.