stamboomforum

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » Emigratie USA Joannes Henricus Heman



Profiel afbeelding

Deze voorvader van mij vertrok in 1877 naar Amerika. Ik kan echter zijn naaam op geen enkele passagierslijst vinden en ook op aankomstlijsten in de USA vind ik hem niet.

Ik vind zijn spoor pas weer terug bij de US Census van 1900, toen woonde hij in Salt Lake City, Utah.

Zou iemand mij een idee kunnen geven waar ik kan gaan zoeken?

Vriendelijk dank

Thomas Héman

Thomas Heman - 16 jan 2013 - 08:24

Beste Thomas

Wanneer geboren waar, met wie gehuwd hier of daar?

Dit echtpaar

 

name : John H. Heman event: Census event date: 1880 event place: Salt Lake City, Salt Lake, Utah, United States gender: Male age: 47 marital status : Married occupation : Book Printer race or color (original) :   ethnicity (standardized) : American relationship to head : Self birthplace : Netherlands birthdate : 1833 spouse's name : Amelia Heman spouse's birthplace : Netherlands father's name :   father's birthplace : Netherlands mother's name :   mother's birthplace : Netherlands page : 95 page character : D entry number : 3380 nara film number : T9-1337 gs film number : 1255337 digital folder number: 004244809 image number: 00200   Household Gender Age Birthplace self John H. Heman M 47 Netherlands wife Amelia HemanF 40 Netherlands Citing this Record

 

Mvg

Elisabeth - 16 jan 2013 - 09:45

Ja het is altijd weer een pain in the you-know-what wanneer men niet het komplete verhaal in de zoekvraag geeft:

Voor anderen zodat die niet nog eens dubbel lopen te zoeken:

Het gaat om een zoon van deze roomse familie te vinden in Adam burgerboeken van ca 1852:

voornaam ; vadersnaam ; achternaam ; geboortedatum ; geboorteplaats ; burgelijkestaat ; vertrokken

Johannes ; Hendricus ; Heman (schoolhouder) ; 1791-03-04 ; Amsterdam ; Gehuwd ;

Agatha ;   ; Maas, v.d. ; 1801-06-11 ; Amsterdam ; Gehuwd ;  

Gijsberta ; Bernardina ; Heman ; 1824-06-08 ; Ostende ; Ongehuwd ;  

Gijsberta ; Bernardina ; Heman ; 1827-12-31 ; Ostende ; Ongehuwd ;  

Engelina ; Catharina M. ; Heman ; 1829-02-06 ; Ostende ; Ongehuwd ; 1853-11-10

Anna ; Maria ; Heman ; 1832-02-13 ; Amsterdam ; Ongehuwd ;  

Johannes ; Henricus ; Heman ; 1834-01-17 ; Amsterdam ; Ongehuwd ; 1852-03-01

Gerardus ;   ; Heman ; 1837-06-16 ; Amsterdam ; Ongehuwd ;  

Christiaan ; Bernardus ; Heman ; 1844-03-15 ; Amsterdam ; Ongehuwd ;  

 

 

De 1880 census heeft Elisabeth hierboven al gegeven en de rest is:

1900 census

name:   John Hayman

event date:        1900

event place:       ED 9 Precinct 9 Salt Lake City Ward 1, Salt Lake, Utah, United States

birth date:           Jan 1834

birthplace:          Holland

relationship to head of household:          Head

father's birthplace:          Holland

mother's birthplace:       Holland

race or color (standardized):       White

gender:                Male

marital status:   Married

years married:   39

estimated marriage year:   1861 (ie ze zullen vast samen naar de US zijn gegaan)

immigration year:            1877

                Household          Gender                Age        Birthplace

head      John Hayman     M            66           Holland

wife       Amelia Hayman                F              67           Holland – nov 1833

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-266-11120-119206-68?cc=1325221&wc=MMPN-TMW:2094243735

 

1910 census

name:   John N Heman

birthplace:          Holland

relationship to head of household:          Self

residence:           Salt Lake City Ward 5, Salt Lake, Utah

marital status:   Married

race :     White

gender:                Male

immigration year:            1877

father's birthplace:          Holland

mother's birthplace:       Holland

family number:                 426

page number:   15

                Household          Gender                Age        Birthplace

self         John N Heman M            46y         Holland (NB leeftijd is fout)

wife       Amalie Heman F              46y         Holland

 

 

Utah, Deaths and Burials, 1888-1946

name:   John Heman

gender:                Male

burial date:         09 Oct 1913

death date:        08 Oct 1913

death place:       Salt Lake City, Salt Lake, Utah

age:       79

birth date:           17 Jan 1834

birthplace:          Holland

occupation:        Book Binder

race:      White

marital status:   Married

father's name:Johanas

father's birthplace:          Holland

mother's name:                A. Vandermoas

mother's birthplace:       Holland

http://images.archives.utah.gov/data/81448/2229371/2229371_0000771.jpg

  

Overlijden van Amelia in 1914

http://images.archives.utah.gov/data/81448/2229568/2229568_0001133.jpg

Amalia  Dorothea C.L.Voogt geb 1833-11-29 Amsterdam was inderdaad de dochter van Gerhart Voogt een goudsmid

 

 

En dan de antwoord op je vraag:

Volgens mij is er - zoals zo vaak - geen online emigratie te vinden, maar natuurlijk kan iemand anders meer geluk hebben

 

Sylvia

Ozlady - 16 jan 2013 - 13:33

L. Loef - 16 jan 2013 - 17:11

Beste Elisabeth,

Bedankt voor de hulp en mijn excuses voor de onvolledige informatie. Dit is in inderdaad de Joannes Henricus waar ik het over heb en die gegevens had ik ook al in Amsterdam gevonden. Wat me niet lukt om te achterhalen hoe en wanneer ze naar de USA zijn vertrokken en waar en wanneer ze daar zijn aangekomen (behalve dan het jaartal wat in de census staat).

Bedankt voor all hulp.

Thomas

Thomas Heman - 16 jan 2013 - 18:22

Beste Sylvia,

Bedankt voor de hulp.

Ze zijn niet samen naar de USA vertrokken. Volgens het bevolkingsregister vertrok Amalia Voogt een jaar later (1878) uit Amsterdam. Ik kan op geen enkele passagierslijst iets vinden.

Met vriendelijke groet

Thomas

Thomas Heman - 16 jan 2013 - 18:34

Hallo,

Oh ja, daar had ik ook al gekeken. Geen resultaat.

Bedankt voor de hulp.

Thomas

Thomas Heman - 16 jan 2013 - 18:44

Hi Thomas, Kijk eens op www.archiefzoeker.nl met zoekterm Emigratie. Dan krijg je tips over archieven die je misschien nog niet kent. Succes, Maud

Maud Uilenbroek - van den Toorn - 19 jan 2013 - 08:41

Merci Maud, dat is inderdaad een interessante en nuttige site. Ik heb Joannes Henricus nog niet gevonden, maar dat gaat vroeg of laat een keertje lukken.

Prettig weekend,

Thomas

Thomas Heman - 19 jan 2013 - 14:18

Thomas,

uit je gegevens kan ik niet opmaken waar Johannes de USA is binnengekomen. Op deze site http://www.genesearch.com/ports.html vind je heel veel havens en passagierslijsten incl. die van Castle Garden waar immigranten via New York in 1877-78 binnen kwamen.

En ik wil ook nog de aandacht vestigen op hetgeen al in de reactie van Sylvia hiervoor duidelijk wordt. De naam Heman (in het Engels uitgesproken als Hiemen) kan op vele manieren verbasterd en dus anders geschreven worden. Wanneer een Nederlander tegen een Amerikaanse official zegt dat ie, op z'n Nederlands uitgesproken, Heman heet, dan verbaast het niet dat dat als Heyman opgeschreven wordt. waarmee ik maar wil zeggen dat je in alle archieven altijd met enige creativiteit naar namen moet zoeken.

Succes,

Peter

Peter Miebies - 21 jan 2013 - 11:00


Beste Peter,

Dank voor je reactie. Ik weet niet wanneer en waar Joannes Henricus Heman in de USA is binnengekomen, alleen dat hij in juli 1877 vertrokken is. De haven van vertrek heb ik ook nog niet kunnen vinden. Hij liet zich in februari 1877 in Amsterdam bij de LDS Kerk (Mormonen) dopen, misschien hebben zij de overtocht geregeld? In de census van 1900 (zijn naam is daar gespeld als Hayman, niet verwonderlijk) staat dat hij in 1877 in de USA is aangekomen en in Salt Lake City woonde.

Ik heb in SLC en via Ancestry contact gehad met mensen daar maar die willen allemaal geld hebben voor onderzoek. Dat is op zich niet zo'n enorm probleem, maar enige garantie van resultaat zou ik toch wel willen hebben. Mijn voorvader had een vrij uitgebreide briefwisseling met de familie in Nederland en een aantal brieven die hij schreef heb ik teruggevonden. Je kunt je voorstellen dat ik héél nieuwsgierig ben naar de brieven die vanuit Nederland naar hem gestuurd werden. De Mormonen zijn niet erg "weggooierig", dus je kunt nooit weten. Joannes Henricus was een nauwgezet man (hij was boekbinder) en ik denk dat hij die brieven keurig bewaarde. Uit zijn brieven aan NL komt wel een zekere eenzaamheid naar voren, dat zo zijnde gooi je geen brieven weg maar leest ze later weer opnieuw. SLC werd in 1850 gesticht en in 1870 werd pas de "coast to coast" spoorlijn geopend. De isolatie daar moet in die tijd enorm zijn geweest.

Bedankt voor alle reacties

Thomas

Thomas Heman - 21 jan 2013 - 11:19







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu