stamboomforum

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » buitenplaats Middelkoop



Profiel afbeelding

Het huis Middelkoop stond tussen de buitenplaatsen 'Vierhoven' en 'Swanenburgh', langs de Driehoekslaan in Maarssen-Dorp, gemeente Stichtse Vecht. De bron is De geschiedenis van het Huys op Diependael, in het orgaan van de Historische Kring van Maarssen.

Kent iemand andere bronnen of informatie over dit huis Middelkoop. Ik zou graag de bouwer/stichter willen leren kennen en daarmee de mogelijke eerste bewoner.

Jan Middelkoop - 11 mar 2013 - 13:54

DE eerste bekende eigenaar was Joan Huydecoper, die het huis in 1653 kocht. Die was toen Heer van Maarsseveen.Het was toen nog een boerderij of een hofstede. HIj verkocht het door in 1662 aan de notaris Pieter CApoen onder de voorwaarde dat er een buitenplaats op gebouwd zou worden

http://books.google.nl/books?id=POZOAAAAYAAJ&q=Philips+Vingboons+%281607-1678%29,+architect&dq=Philips+Vingboons+%281607-1678%29,+architect&hl=nl&sa=X&ei=3dk9Ud2VDNSN7Ab694HwAw&ved=0CDQQ6AEwAA

Overigens denk ik dat de naam Middelcoop is bedacht door Huydecoper zelf, omdat het midden tussen de twee andere huizen stond die hij in 1653 kocht. Namen van buitenplaatsen waren altijd een beetje een soort van grappig doordenkertje

Met u familie heeft het dus niks van doen

bram - 11 mar 2013 - 14:20

Bedankt Bram, alleen...

*   dat is nou net de informatie die blijkt uit de door mij al genoemde bron. Ik hoop op informatie uit een andere bron.

*   Als ik je genoemde link aanklik, kom ik uit bij de architect Philip Vingboons. Wat heeft hij hiermee van doen? Of kijk ik niet verder dan mijn neus lang is?

*   Wat naam betreft: In Maarssen worden tussen 1664  en 1684 meerdere kinderen Middelkoop gedoopt van meerdere ouders. en in Utrecht zijn er Middelcoopjes geregistreerd vanaf 1455 die tot behoorlijke welstand kwamen. Kinderen daarvan zouden goed in Maarssen kunnen zijn gaan boeren. Ik sluit die koppeling van huisnaam en familienaam dus niet uit.

Nogmaals bedankt voor je reactie.

Jan Middelkoop - 11 mar 2013 - 15:35

De aankoop van Middelcoop, Vierhoven en Zwanenburg door Huydecoper worden in dit boek genoemd (blz 43)
In de transportregisters van Maarsseveen de overdrachten door Joan Huydecoper.
Cruydenborg, aan Gideon Cruydenier, 1647
Zwanenburg, aan Juliaan Lanson, 1652
Vechtoever, aan Elias van den Welborch, 1653
Jacoba's hof, aan Pieter Brughman en Anna Schaepmans, 1655
Spruitenburg, aan David Cardozo, 1657
Neerbeek, aan Catharina Colijn, 1659
Geesbergen, aan David Cardozo, 1659
Endelhoef, aan Christoffel Poock, 1659
Diependaal, aan Gerard Tack, 1661
Middelcoop, aan Pieter Capoen, 1662
Vierhoven, aan Dirk Heimans, 1665
Mariënhof, aan Siwerd Jelmers, 1666
Schoonderbuurt, aan Nicolaas van Roijen, 1666
Zwanenhof, aan Willem de Gruyter, 1668
Vechthoven, aan Isaac Walijns, 1675
Daalwijk, aan Salomon de la Voije, 1679

Zo te zien allemaal mooie bedachte namen wat projectontwikkelaars op heden nog steeds doen. Met achternamen hheft het zo te zien weinig van doen

http://www.archieven.nl/nl/zoeken?mizig=0&miview=lst&milang=nl&micols=1&mires=0&mizk_alle=middelcoop%20huydecoper

bram - 11 mar 2013 - 16:02


Nogmaals bedankt Bram

ik denk dat je gelijk hebt, die Huydecoper was snel rijk geworden met de uitbreiding van de grachtengordel in Amsterdam. Hij was dus een projectontwikkelaar pur sang.

Jan Middelkoop - 11 mar 2013 - 22:29







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu