stamboomforum vragen, antwoorden en tips voor uw stamboomonderzoek

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » Wat betekent "op zegel"



Profiel afbeelding
Profielafbeelding
In het DTB boek van Haarlem dat handelt over de overlijdens van alle gezindten van 1806 - 1811 kom ik regelmatig onder de naam van de overledene de term "op zegel" tegen. Wie kan mij vertellen wat dit betekent?

Fons - 4 okt 2013 - 16:20

Niet meer geregistreerd

Met "op zegel" wordt waarschijnlijk bedoeld "op gezegeld papier". Sommige akten moesten om rechtsgeldig te zijn, op gezegeld papier geschreven zijn. Dat was papier met een afdruk van het kleinzegel, dat je in de kantoorboekhandel kon kopen. Dat was dus (veel) duurder dan gewoon blanco schrijfpapier. De prijs van het zegel ging naar de overheid als belasting.

Denk ook aan kwitanties met een plakzegel. Die hadden dezelfde achtergrond.

Kees Briet - 9 okt 2013 - 21:02


Profielafbeelding

Beste Kees,

Hartelijk dank voor de reactie. Klinkt inderdaad heel logisch zoals je dat beschrijft. Kan ik me inderdaad goed voorstellen: gezegeld papier.

Nogmaals dank, Fons

Fons - 9 okt 2013 - 21:41







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu