Weet iemand wat een Bloedvoogd precies was. Het was meestal een oom van de onmondige kinderen, maar is hij van vaderskant of van moeders kant.
Arie
In beginsel kwam de oudste broer van een overleden ouder in aanmerking als voogd van de weeskinderen. Dus je vraag of het van vaders- of moederskant was, is afhankelijk van welke ouder was overleden. En als beide ouders dood waren, kunnen er dus voogden van beide kanten zijn.
En let op: bloedvoogd lijkt te zeggen dat het bloedverwanten waren, maar ik heb het verschillende malen meegemaakt dat een oom en aan aangetrouwde oom met zijn tweeën bloedvoogden werden genoemd.
Groeten, Frans
Hoi Frans,
Dank je wel voor jou input. Het vervelende is dat zowel vader als moeder het patroniem hebben van Corneliszn/dr.
Dus dat schiet niet echt op. We proberen de familie Cock te voorschijn te halen. Wanneer zij zich Cock/Kok zijn gaan noemen
Het was een bakker op Lis.
Bedankt